Przejdź do artykułu
2021-03-29 | Nowości dla TSL

Frigo Logistics wchodzi na rynek transportu leków

Firma Frigo Logistics, operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, otrzymała Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD) z zakresu transportu i spedycji dotyczącej produktów leczniczych stosowanychu ludzi. Dzięki otrzymanej certyfikacji, firma rozwija swoje szerokie portfolio oferowanych usług o transport leków na terenie Polski i Unii Europejskiej.
Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD) obejmuje zbiór wytycznych, które mają zagwarantować jakość, niezmienność produktu w całym procesie od produkcji do dostarczenia do apteki, a także legalne pochodzenie produktu leczniczego. Certyfikat DPD, który firmie Frigo Logistics przyznała niezależna jednostka certyfikacyjna DEKRA Certification Sp. z o. o., stanowi zatem gwarancję bezpiecznego przyjmowania, transportowania, przechowywania i wydawania artykułów branży farmaceutycznej.

- Wysoka jakość usług i nieustanny rozwój są wpisane w DNA firmy Frigo Logistics. Każdego dnia zapewniamy wymagający transport produktów mrożonych do 3,5 tys. punktów, w ramach siedmiu (spośród ośmiu) największych sieci handlowych działających na polskim rynku artykułów spożywczych. Cieszymy się zaufaniem naszych partnerów, a obecnie współczynnik dostaw na czas, jaki zapewniamy naszym klientom, wynosi ponad 99 proc. Dlatego jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i rozwój portfolio usług. Dzięki otrzymanemu właśnie certyfikatowi DPD, wchodzimy na rynek transportu produktów leczniczych na terytorium Polski oraz Unii Europejskiej. To da nam nie tylko nowe możliwości rozwoju, ale również stanowi odpowiedź na potrzeby płynące z rynku – mówi Krzysztof Pawlik, Dyrektor Transportu w firmie Frigo Logistics.

DEKRA Certification Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE z siedzibą w Stuttgarcie – światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa, specjalistycznych audytów, certyfikacji systemów zarządzania, badania i certyfikacji wyrobów, rozwoju personelu oraz inspekcji i nadzorów technicznych, rzeczoznawstwa i nadzorów inwestycyjnych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Zobacz z czym muszą zmagać się kierowcy i importerzy
Szczepionki w temperaturze kontrolowanej
Loty towarowe samolotami pasażerskimi
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA