Przejdź do artykułu
2020-07-24 | Nowości dla TSL

Nowość na rynku: w pełni automatyczny system czyszczenia układów zamkniętych

Systemy RWR, przeznaczone do czyszczenia układów zamkniętych, od lat cieszą się uznaniem odbiorców w branży przemysłowej i kolejnictwie. Grupa Bio-Circle, producent tych urządzeń, właśnie ogłosiła, iż wprowadza na polski rynek najnowsze urządzenie z tej linii. Czym się ono wyróżnia?

Systemy RWR to urządzenia służącego do skutecznego i bezpiecznego usuwania zabrudzeń i osadów gromadzących się w różnego typu układach zamkniętych. Umożliwiają one czyszczenie ich wnętrza bez konieczności praco- i czasochłonnego demontażu i montażu. Oprócz efektu ekonomicznego, zyskuje się dzięki temu pewność, że delikatne elementy wewnętrzne układów nie zostaną zniszczone wskutek działania mechanicznego lub zastosowania agresywnych środków chemicznych. Urządzenia RWR zostały zaprojektowane tak, by udrażniać nawet całkowicie niedrożne układy, i to w sposób bezpieczny. Przywrócenie lub zwiększenie przepływu w układach skutkuje znacznym wzrostem ich efektywności, co bezpośrednio przekłada się na ilościowe i jakościowe rezultaty procesu produkcyjnego.

Najnowsze urządzenie z tej linii, RWR-80-KST Automatic PLC, przeznaczone jest do czyszczenia kanałów chłodzących w formach do produkcji detali z tworzyw sztucznych metodą wtrysku i części aluminiowych metodą odlewniczą. Łączy ono w sobie zalety poprzednich modeli, sprawdzonych przez szeroką rzeszę odbiorców przemysłowych, z dodatkowymi elementami, zapewniającymi wymierne korzyści. Przede wszystkim, nowy model wyposażony został w sterownik PLC, którego zastosowanie całkowicie automatyzuje proces czyszczenia, eliminując większość potencjalnych błędów. Czytelny wyświetlacz dotykowy umożliwia łatwą obsługę urządzenia, a zintegrowany przepływomierz i licznik godzin pracy – monitorowanie postępu procesu czyszczenia. Izolacja termiczna zbiornika redukuje straty ciepła i zmniejsza zużycie energii, a izolacja akustyczna zapewnia cichą pracę urządzenia.

„Czyszczenie kanałów chłodzących nie może być już prostsze!” – przekonuje Małgorzata Tomczyk, Dyrektor Bio-Circle Surface Technology Sp. z o.o. – „Jesteśmy pewni, że nowy model spotka się z dużym zainteresowaniem na rynku, zwłaszcza w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – to tam bowiem pracuje najwięcej systemów RWR”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Zrobotyzowana i kompaktowa cela do paletyzacji od Wikpol
Baumalog z nowym systemem automatyzującym załadunek i rozładunek wycinarki laserowej
Koncept- L wprowadził do oferty nowy terminal danych
Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak zwiększyć wydajność wymienników ciepła?
Czyściwa exelCLEAN® mają wpływ na wydajność sprzątania
Zobacz, jak oczyścić dom ze zbędnych przedmiotów
Tork opracował model sprzątania w oparciu o dane
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA