Przejdź do artykułu
2020-05-29 | Nowości dla TSL

Kompaktowa cela paletyzacji

Kompaktowa cela paletyzacji jest propozycją firmy Wikpol skierowaną do przedsiębiorstw poszukujących niezawodnego i elastycznego zautomatyzowanego urządzenia do paletyzacji, które może być wdrożone w zakładzie szybko oraz przy możliwie najniższych kosztach inwestycji.

Doświadczenia użytkowników z różnych branż potwierdzają liczne korzyści wynikające z zastosowania kompaktowej celi paletyzacji. Najważniejsze z nich to łatwe dostosowanie celi do potrzeb produkcji, zminimalizowane nakłady i szybki zwrot z inwestycji. Klienci podkreślają także pozytywne rezultaty, jeśli chodzi o eksploatację stanowiska, w tym wysoką wydajność i efektywność, niezawodność oraz prostą, intuicyjną obsługę.

ELASTYCZNA I WYDAJNA

Duża elastyczność celi paletyzacji to efekt wykorzystania robota przemysłowego wyposażonego w zaawansowaną technicznie głowicę manipulacyjną. Głowica przystosowana jest do paletyzacji kartonów lub zgrzewek o różnych formatach i różnej masie, przy czym maksymalna masa pobrania w modelu podstawowym sięga 60 kg. Średnia wydajność celi wynosi 30 opakowań na minutę. Może się jednak różnić w zależności od wielkości opakowań oraz wzoru układania na palecie: od 8 opakowań przy pobieraniu pojedynczym do ponad 30-40 opakowań pobieranych zbiorczo. Układ ma możliwość chwytania/przenoszenia przekładek papierowych w jednym cyklu razem z opakowaniami. Wydajność celi oraz zakres realizowanych zadań mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

INTUICYJNA W OBSŁUDZE

Obsługa celi jest prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Podobne zalety ma specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do samodzielnego tworzenia wzorów paletyzacji. Daje ono użytkownikowi pełną niezależność oraz możliwość nieograniczonej rozbudowy schematów układania produktu na palecie.

NIEZAWODNA

Zrobotyzowana cela paletyzacji została zaprojektowana z myślą o intensywnej i bezawaryjnej pracy w długim czasie. Warunkiem jej sprawnego działania jest prawidłowa eksploatacja, w której pomagają użytkownikowi wdrożone moduły prewencyjne i predykcyjne oraz usługa zdalnego serwisu prowadzona na bazie przemysłowego VPN.

NOWOCZESNA

Obok robotów przemysłowych oraz aktualnych zdobyczy techniki w dziedzinie konstrukcji, napędów, sterowania i bezpieczeństwa w zrobotyzowanych kompaktowych celach paletyzacji zastosowano również najnowsze rozwiązania informatyczne i komunikacyjne, które pozwalają na włączenie stanowiska w ogólnozakładowy obieg informacji oraz zdalne zarządzania procesami produkcyjnymi. Wymiana danych z innymi systemami odbywa się m.in. za pośrednictwem protokołów TCP/IP oraz OPC UA. Jest to ważna informacja dla firm, które wdrażają rozwiązania Przemysłu 4.0.

Wikpol Sp. z o.o. to czołowy polski producent zrobotyzowanych linii paletyzacji i pakowania zbiorczego. Wysokiej klasy produkty charakteryzują się dużą wydajnością, niezawodnością i elastycznością, w tym m.in. możliwością rozbudowy oraz współpracy z innymi urządzeniami. Powstają w oparciu o rozległą wiedzę inżynierską, najnowsze osiągnięcia techniczne oraz wieloletnie doświadczenie – Wikpol ma na swoim koncie ponad 500 wdrożeń w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych. W dużej ich części wykorzystane zostały roboty przemysłowe.


Zobacz także

Baumalog z nowym systemem automatyzującym załadunek i rozładunek wycinarki laserowej
Koncept- L wprowadził do oferty nowy terminal danych
Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych
SeaExplorer utrzymuje łańcuchy dostaw
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak zapewnić bezpieczne warunki pracy i ograniczyć ryzyko przenoszenia się koronawirusa?
Branża motoryzacyjna coraz mocniej stawia na automatyzację
Valk Welding prezentuje na targach w Kielcach zrobotyzowany system spawalniczy
Sterowania różnymi typami robotów za pomocą jednego systemu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA