Przejdź do artykułu
2020-04-29 | Nowości dla TSL

Elastyczne, bezpieczne, kolorowe

Firma Hörmann uzupełniła swoją ofertę bram przemysłowych o elastyczne szybkobieżne bramy składane. To bramy, których kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty ciepła.

Poszczególne segmenty kurtyny elastycznej bramy szybkobieżnej wyposażone są w wytrzymałe profile przeciwwiatrowe wykonane z ocynkowanej stali. Firma oferuje kilka typów bram przeznaczonych do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynków. Różnią się one przede wszystkim wymiarami i właściwościami izolacyjnymi. Do otwierania i zamykania służą dwa pasy, które na wypadek uszkodzenia zabezpieczone są dwoma dodatkowymi pasami. Ten opatentowany system praktycznie uniemożliwia opadnięcie bramy. Szybkobieżne bramy składanie firmy Hörmann nie wymagają częstej konserwacji, są niedrogie i łatwe w montażu.

Do mniejszych otworów

Szybkobieżna brama składana typu F 6010 jest bramą zewnętrzną przeznaczoną do zamykania otworów o maksymalnych wymiarach 6 x 6 m i eksploatacji w temperaturze od +5 do +40 stopni Celsjusza. Opcjonalne sekcje przezroczyste w kurtynie zapewniają dobrą widoczność i dostęp światła. Tę bramę producent oferuje też w wersji F 6010 Iso - o lepszych właściwościach izolacyjnych.

Brama F 6010 otwiera się z prędkością nawet 1,0 m/s, a zamyka z prędkością 0,5 m/s. Zabezpieczająca krata świetlna zintegrowana z elementami bocznymi monitoruje płaszczyznę zamykania kurtyny do wysokości 2,5 metra.

Do bardzo dużych otworów

Szybkobieżna brama składana typu F 14005 zaprojektowana została z myślą o szczególnie dużych otworach w zewnętrznych ścianach budynków. Jej konstrukcja pozwala na zastosowanie w otworach o szerokości do 14 metrów i wysokości do 10 metrów oraz na pracę w temperaturze od +5 do +40 stopni Celsjusza. Mimo tych imponujących wymiarów podczas otwierania i zamykania bramy te przyspieszają do 0,5 m/s.

Bramy typu F 6010 i F 6010 Iso wytrzymują obciążenia wiatrowe w klasie 3. Wszystkie trzy typy bram można dodatkowo wyposażyć we wzmocnione profile zwiększające odporność na obciążenia wiatrowe nawet do klasy 4.

Do chłodni i mroźni

Uzupełnieniem oferty szybkobieżnych bram składanych firmy Hörmann jest brama typu F 4010 Cold. To dobre rozwiązanie do wszystkich obszarów wewnętrznych w zakładach logistyki produktów mrożonych, w których panują temperatury sięgające nawet -30 stopni Celsjusza. Straty zimna ogranicza 3-warstwowa izolowana kurtyna oraz duża prędkość pracy: 1 m/s podczas otwierania i 0,5 m/s podczas zamykania. Stałą zdolność eksploatacyjną i płynną pracę bramy gwarantują ogrzewane ościeżnice. Brama F 4010 Cold dostępna jest w wymiarach do 4 metrów szerokości i 4,5 metra wysokości.

Bramy typu F 14005 i F 4010 Cold z przyczyn technicznych zamiast kraty świetlnej wyposażone są w fotokomórkę do monitorowania płaszczyzny zamykania. Oba systemy spełniają wymagania bezpieczeństwa normy PN-EN 13241-1 dla bram.

Elastyczne pasy prowadzące

Wszystkie szybkobieżne bramy składane są wyposażone w opatentowane elastyczne pasy prowadzące z PCW, które chronią przed uszkodzeniami i przestojem w pracy bramy na skutek uderzenia przez wózek widłowy lub samochód ciężarowy. W momencie zderzenia szyna podłogowa kurtyny zostaje wypchnięta z pasów prowadzących. Aby dalej korzystać z bramy, wystarczy samodzielnie wsunąć kurtynę z powrotem, bez użycia narzędzi i wzywania pracowników serwisu technicznego. Zaletą elastycznych pasów prowadzących jest też niska emisja hałasu związanego z pracą kurtyny i ruchem profili przeciwwiatrowych pod naporem wiatru.

Kolorowe kurtyny

Szybkobieżne bramy składane firmy Hörmann oferowane są w pięciu kolorach standardowych: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i szarym. Dostępnych jest także sześć kolorów specjalnych: jasna kość słoniowa, błękitny, zielony, antracytowy, czarny i biały.
 

Zobacz także

SeaExplorer utrzymuje łańcuchy dostaw
Emapa pomaga optymalizować dostawy w obliczu pandemii
WABCO i Sioen tworzą rozwiązanie chroniące ładunek
Dwa rozwiązania połączone w jedno
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Architekci doceniają bramę rolowaną Decotherm SB
Hörmann ponownie inwestuje na rynku amerykańskim
Dobra izolacyjność bramy wpływa na pozytywny bilans ciepła budynku
Segmentowe bramy przemysłowe SPU 67 Thermo Hörmann pozwalają wyeliminować straty energii w obiektach przemysłowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA