2020-04-15 | Nowości dla TSL

Emapa udostępnia darmową wersję planera tras

Rozprzestrzeniająca się w ostatnich tygodniach epidemia koronawirusa wywróciła gospodarkę na świecie, ale również w Polsce do góry nogami. Sektor transportu, logistyki i łańcucha dostaw mierzy się z sytuacją, która nigdy wcześniej nie miała miejsca na tak ogromną skalę. Sieci handlowe, markety i lokalne sklepy, drogerie oraz apteki, sprowokowane reakcją społeczeństwa, zgłaszają rosnące zapotrzebowanie na konkretne produkty, których w hurtowaniach zaczyna brakować.
Asortyment jest ściśle wydzielany lub przewożony między pojedynczymi sklepami. Na wysokich obrotach pracują zarówno planiści tras, kierowcy, kurierzy jak i magazynierzy, nierzadko w ograniczonym składzie. Optymalizacja i jednoczesna automatyzacja planowania dostaw i transportu zaczyna być koniecznością.

MapGO w walce ze skutkami epidemii

Naprzeciw nietypowej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa wychodzi Emapa oferując firmom komercyjną, pełną wersję programu do wyznaczania i optymalizacji tras MapGO za darmo. MapGO dostępny jest z poziomu przeglądarki. Wystarczy założyć konto, zalogować się i korzystać.
 
Program wyznaczy najlepsze trasy na podstawie zdefiniowanych parametrów dla pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych jednocześnie dla 10 różnych pojazdów. Każda trasa zostanie automatycznie zoptymalizowana, a poszczególne stopy ułożone w takiej kolejności aby ich objechanie było z punktu widzenia firmy jak najbardziej ekonomiczne, a okna czasowe stopów uwzględnione. Gotowe trasy można wysłać na telefon kierowców.

Dodatkowo MapGO rozdysponuje przewożony pojazdami towar między poszczególnymi stopami uwzględniając zarówno ich potrzeby jak i możliwości załadunkowe pojazdów. Program pomoże każdej firmie zmagającej się ze wzmożonymi dostawami, niewystarczającą liczbą pracowników oraz zmiennymi reakcjami konsumentów zaplanować i zautomatyzować procesy transportowe w najbliższych tygodniach.

Bezpłatne planowanie tras w dobie kryzysu

W związku z trudną i wciąż pogarszającą się sytuacją ekonomiczną przedsiębiorstw, Emapa zdecydowała się umożliwić firmom optymalizowanie tras przez 2 miesiące od pierwszego zalogowania za darmo. Każdy użytkownik zyskuje dostęp do pełnej, komercyjnej wersji programu MapGO, gdzie może zdefiniować nawet 10 pojazdów odpowiadającym jego flocie oraz dodać kierowców wraz z ich numerami telefonów (do wysyłki tras) i godzinami pracy. Firma na ten czas otrzymuje również dostęp do 10 licencji mobilnych dla kierowców wyposażonych w nawigację GPS i utrudnienia dla pojazdów ciężarowych.

Aby zalogować się do programu, należy założyć darmowe konto na mapgo.emapa.pl.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

WABCO i Sioen tworzą rozwiązanie chroniące ładunek
Dwa rozwiązania połączone w jedno
Manufacturo COVID-19 – polska aplikacja do oceny ryzyka zakażenia pracowników
System dzięki któremu nie musimy liczyć ludzi i maszyn
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Giełdy transportowe odnotowują wyraźne ożywienie w ofertach ładunków
FREJA Polska kupuje kolejne ciągniki siodłowe
Nestlé i ECTA wzywają do zrównoważonego transportu drogowego
Co Polacy transportowali w czasie epidemii – Raport Clicktrans
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA