2020-04-14 | Nowości dla TSL

Rozwiązanie, które chroni przed kradzieżami ładunków

WABCO Holdings Inc., dostawca technologii i usług, które poprawiają bezpieczeństwo, efektywność i łączność pojazdów użytkowych, łączy swą wiedzę z firmą Sioen Industries, posiadającą swą siedzibę w Belgii, w celu zwalczania rosnącego problemu przypadków kradzieży ładunków przyczep, dzięki nowemu rozwiązaniu o nazwie „Detector” (Wykrywacz).

Kradzieże ładunków są problemem rosnącym co potwierdza raport „BSI Supply Chain Services and Solutions”, ujawniający, że 86% przypadków kradzieży samochodów w Europie ma związek z ładunkiem. Oprócz zakłócenia łańcucha dostaw klientów, kradzież ładunku ma znaczący negatywny wpływ na właścicieli flot; od uszkodzonych przyczep i pojazdów po przestoje i zwiększone opłaty ubezpieczeniowe.

Zaangażowana w „ochronę poprzez innowacje” – firma Sioen – zmodernizowała technologię Dynatex PROTECTOR, aby stworzyć inteligentną, wielowarstwową plandekę wyposażoną w warstwy przewodzące, które można przymocować do drzwi i boków przyczepy. WABCO będzie wspierać tę technologię za pomocą zaawansowanego rozwiązania do zarządzania flotą (FMS), TX-TRAILERGUARDTM. Alarm zostanie aktywowany automatycznie, jeśli plandeka zostanie naruszona. Kierowcy są powiadamiani za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego lub powiadomienia w kabinie. Alarm jest również wysyłany do biura floty w czasie rzeczywistym poprzez rozwiązanie TX-CONNECTTM firmy WABCO.

W połączeniu z zaawansowanym bezprzewodowym elektronicznym zamkiem do drzwi OptiLockTM firmy WABCO, umożliwiającym zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym i zarządzanie dostępem do naczepy, floty mogą teraz dodatkowo zwiększyć swoje możliwości w zakresie kontroli potencjalnych naruszeń naczep w czasie rzeczywistym.

Detector to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, które zostało przetestowane w terenie przez szereg wiodących flot. Dotyczy to między innymi belgijskiego przedsiębiorstwa Soncotra, które jako pierwsze zastosowało nową, zaawansowaną technologię w swojej flocie przyczep. Soncotra zarządza rocznie ponad 15 tys. ładunków całopojazdowych i drobnicowych w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bałkanach, w krajach WNP i na Bliskim Wschodzie.

„Ponieważ połowa naszej floty naczep składa się z naczep skrzyniowych, potrzeba naszych klientów, aby dostarczyć ładunek zgodnie z ich oczekiwaniami, jest dla nas kluczowym priorytetem” – wyjaśnia Isabelle Lamaire, CEO firmy Soncotra. „Nasza flota jest już wyposażona w zaawansowaną telematykę WABCO, więc dodanie do niej wzmocnionej i połączonej plandeki do naczep kurtynowych umożliwia nam znaczne zwiększenie bezpieczeństwa ładunków naszych klientów”.

„Cieszę się, że mogę połączyć siły z WABCO w celu opracowania tego innowacyjnego rozwiązania typu „wszystko w jednym”, które pozwoli flotom na podniesienie bezpieczeństwa ładunków swoich klientów na wyższy poziom” – powiedział Frederik Vroman, Manager ds. sprzedaży i rozwoju działalności w Sioen. „Od ponad 15 lat angażujemy się w ochronę naczep przed kradzieżą ładunku i jest to kolejny ważny krok w realizacji tego zobowiązania”.

„Opierając się na wiodącej technologii plandek Sioen i zaawansowanych rozwiązaniach cyfrowych WABCO, wspólnie tworzymy nową generację rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa flot pojazdów użytkowych, stawiając czoła jednemu z największych wyzwań w branży” – dodał Peter Bal, WABCO Business Leader Fleet Solutions EMEA. „W związku z tym, że stale rozwijamy naszą ofertę rozwiązań połączonych, aby sprostać wymaganiom przewoźników w zakresie odchudzonej, bardziej ekologicznej i bezpiecznej działalności, takie kluczowe partnerstwa umożliwią branży lepsze wykorzystanie możliwości, jakie daje cyfryzacja” – podsumował Peter Bal.
 

Zobacz także

Dwa rozwiązania połączone w jedno
Manufacturo COVID-19 – polska aplikacja do oceny ryzyka zakażenia pracowników
System dzięki któremu nie musimy liczyć ludzi i maszyn
Szmaragdowy jubileusz pojemnika RAKO
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rodzina naczep kurtynowych Wieltonu – najlepsze rozwiązania transportowe dla biznesu
KRONE testuje naczepy dla farmacji
O ponad 33 proc. rosną przychody Grupy Wielton
DB Schenker rezygnuje z tradycyjnych naczep
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA