Przejdź do artykułu
2022-10-27 | Nowości dla TSL

OMRON wprowadza nowy czujnik wizyjny 3D

Czujnik wizyjny umożliwia wykrywanie i elastyczność działania, pozwalając na automatyzację pobierania części.

FH-SMD od firmy OMRON można zamontować na robocie, aby rozpoznawał części rozmieszczone losowo (luzem) w trzech wymiarach. Zapewnia to oszczędność miejsca podczas montażu, lepszą kontrolę oraz pobieranie i układanie realizowane w sposób nieosiągalny dla robotów konwencjonalnych. Firma OMRON wprowadza innowacje do zakładów produkcyjnych poprzez kompleksowe rozwiązania łączące roboty i urządzenia automatyki. 

Ze względu na niedobory na ryku pracy producenci poszukują sposobów na zautomatyzowanie procesów, takich jak pobieranie części z pojemników. Nowy czujnik 3D Vision z serii FH-SMD jest na tyle mały i lekki, że można go zamontować na ramieniu robota, co eliminuje konieczność stosowania specjalnego sprzętu montażowego i pozwala zaoszczędzić miejsce. Czujnik ten można przesuwać w celu zmiany punktów widzenia i łatwego rozpoznawania części, redukując martwe pola i zapewniając niezawodne wykrywanie. Ponadto nowo opracowana technologia pomiaru 3D umożliwia wykrywanie części w ciągu około 0,4 sekundy*, niezależnie od ich kształtu i lokalizacji. Dzięki czemu montaż podzespołów, na przykład w branży motoryzacyjnej, może zostać bezproblemowo zautomatyzowany.

FH SMD OMRON 3

Najważniejsze cechy:

Mały i lekki. Czujnik wizyjny 3D na ramię robota pozwala zaoszczędzić miejsce potrzebne na instalację. Nie ma potrzeby stosowania dużych urządzeń montażowych ani wprowadzania znaczących zmian w układzie, wymaganych w przypadku innych czujników wizyjnych 3D. Czujnik można łatwo przenosić, co umożliwia elastyczność procesu pobierania części w wielu miejscach.  

Krótszy czas cyklu dzięki prędkości i elastyczności. Szybkie wykrywanie z prędkością ok. 0,4 sekundy* sprawia, że pobieranie elementów przebiega bardzo płynnie. Wykrywanie z dużą prędkością jest możliwe dzięki technologii pomiaru 3D, która tworzy obrazy o trójwymiarowych kształtach, a technologia rozpoznawania 3D pozwala na określenie położenia i ustawienia obiektów.  

Łatwa konfiguracja bez instrukcji obsługi. Kreatory prowadzą użytkownika krok po kroku przez proces konfigurowania aplikacji do pobierania – od konfiguracji kamery po kalibrację.   

*Całkowity czas pomiaru 3D i rozpoznawania 3D w określonych warunkach.

Więcej informacji: https://industrial.omron.pl/pl/products/fh-3d

 


Zobacz także

Trwa rejestracja na targi RetailShow 2022
Wysyłanie paczek międzynarodowych prostsze niż myślisz
Ekspert z AsstrA o przyszłości elektrycznego transportu
Webfleet Video nagrodzone po raz kolejny
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Platforma 3DEXPERIENCE i robot OMRON na pokazach w Hanowerze
Movu Robotics ogłasza wprowadzenie ramienia Movu eligo
Roboty KUKA w produkcji pokryw silnikowych
OMRON angażuje się w podwojenie wydajności energetycznej

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów