Przejdź do artykułu
2022-10-27 | Z ładunkiem w drodze

Jak tanio wysłać paczkę za granicę?

Nadawanie międzynarodowych przesyłek kurierskich jest prostsze, niż myślisz! Żyjesz na emigracji i marzysz o polskich specjałach? Prowadzisz sprzedaż na zagranicznych portalach aukcyjnych? Jeśli często wysyłasz przesyłki kurierskie za granicę, warto znaleźć kurierów z korzystnymi cenami. Dowiedz się, jak szybko i tanio wysłać paczkę do innego kraju.

Przesyłki zagraniczne są jedną z najczęściej zamawianych usług dodatkowych u kurierów. Obecnie wyjazdy za granicę to dla wielu codzienność. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej, warto rozważyć przesłanie części rzeczy kurierem. Dźwiganie ciężkiej walizki nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Wprowadzenie wysyłek zagranicznych może również pomóc w rozwoju biznesu, chociaż wtedy proces jest nieco bardziej skomplikowany ze względu na opłaty celne.  

Wysyłki paczek za granicę - co trzeba wiedzieć?

Paczki zagraniczne nadajesz w podobny sposób jak krajowe. Czasem wymagają wypełnienia dodatkowych dokumentów dotyczących zawartości paczki oraz celu wysyłki. Oczywiście, przesyłka międzynarodowa będzie szła dłużej niż krajowa. Niektórzy kurierzy oferują opcję wysyłki ekspresowej. Do krajów na terenie Unii paczka może dotrzeć nawet w jeden dzień roboczy.

Przy wysyłce paczki za granicę nie można zapomnieć o ubezpieczeniu. U większości kurierów jest ono obowiązkowe. Ze względu na wieloetapowy transport przesyłka zagraniczna z większym prawdopodobieństwem może ulec zniszczeniu lub zagubieniu. Bez wykupionego ubezpieczenia nie możesz ubiegać się o odszkodowanie.  

Gdzie znaleźć tanie przesyłki kurierskie?

Ceny przesyłek kurierskich różnią się w zależności od kraju docelowego. Potrzebujesz wysłać paczkę do państwa w Europie? Oferta firm przewozowych jest w tym zakresie bardzo szeroka. Bez problemu znajdziesz przewoźnika zajmującego się standardowymi przesyłkami, a także gabarytowymi, paletowymi czy hurtowymi.

Wysłanie paczki na inny kontynent jest nieco trudniejsze. Ceny zależą od rodzaju transportu, który oferuje dana firma. Większe zamówienia transportowane są zazwyczaj statkami, mniejsze - samolotami, pociągami lub samochodami. Porównanie cenników przesyłek kurierskich u kilkunastu przewoźników znajdziesz pod tym linkiem: https://shipcenter.pl/.

Na ostateczną cenę wpływają wymiary paczki i jej waga. Niektóre firmy nie przewożą paczek powyżej 20 kg bez dopłaty, inne podejmują się transportu przesyłek ważących nawet 70 kg. Przy wyprowadzce za granicę dobrym pomysłem jest przesłanie kurierem walizki. Zazwyczaj wychodzi taniej niż zakup ponadwymiarowego bagażu rejestrowanego.

Pamiętaj, że przy niektórych rodzajach towarów może zaistnieć konieczność uiszczenia opłaty celnej. Trudno przewidzieć, ile będzie wynosić. Zainteresuj się tym tematem, jeśli sprzedajesz produkty klientom zagranicznym lub chcesz otworzyć biznes wymagający ich sprowadzenia.    

Jak zapakować zagraniczną paczkę kurierską?

Paczki krajowe przechodzą krótką drogę, chociaż również czyha na nie wiele niebezpieczeństw. W przypadku przesyłek zagranicznych należy pomnożyć ryzyko kilkakrotnie. Niezależnie od miejsca zamieszkania odbiorcy, starannie pakuj wysyłane paczki.

Potrzebny będzie ci solidny karton. Nie możesz włożyć do niego towaru luzem. Wolną przestrzeń dokładnie wypełnij folią bąbelkową, piankami lub innym rodzajem zabezpieczenia.

Po zamknięciu kilkukrotnie zaklej otwory mocną taśmą. Całość warto dodatkowo owinąć folią stretch. Jeśli wysyłasz kruche przedmioty, należy nakleić etykietę „Uwaga! Szkło”. W widocznym miejscu umieść dane adresowe. Na koniec pozostaje jedynie zamówienie kuriera.


Zobacz także

Rozwiązania emergency niestraszne cargo-partner
Jak uniknąć oskarżeń o uszkodzenie towaru
Panattoni wspiera ofiary wojny na Ukrainie
Webfleet Video nagrodzone po raz kolejny
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Małgorzata Markowska o usłudze Same day delivery
Co należy zrobić, aby branża TSL stała się bezemisyjna?
GLS głównym sponsorem Poland Business Run
DHL z największą siecią automatów paczkowych w Europie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów