2020-02-05 | Nowości dla TSL

Klasyka i innowacje

Każdy stały bywalec targów LogiMAT w Stuttgarcie bez trudu dostrzeże przynajmniej jeden znajomy element podczas zwiedzania hali numer 1. Niezmiennie od lat w tym samym miejscu (na stoisku G01 i G02) w trakcie marcowej wystawy swoją bogatą ofertę produktów do kompletacji towarów w intralogistyce prezentuje firma Wanzl.

Stały bywalec zorientowany w ofercie tego dostawcy bez kłopotu zidentyfikuje klasyczne produkty, które Wanzl regularnie prezentuje podczas imprez targowych. Zarówno dla niego, jak i dla nowego zwiedzającego mogą się one stać inspiracją do zorganizowania na nowo swoich stref pracy w magazynie. Generalną zasadą, jaką kieruje się niemiecki producent podczas targów, jest pokazanie klasycznych rozwiązań, które w zależności od specyficznych potrzeb klienta można skroić pod jego konkretne wymagania. „Podczas tegorocznej edycji LogiMAT-u pokażemy nasze klasyczne produkty, czyli wózki do kompletacji KT3, kontenery mobilne RC/N3 czy też mobilne stanowisko pracy ze zintegrowanym akumulatorem litowo-jonowym. Ponadto nie zabraknie rozwiązań naszych partnerów, takich jak rękawice ProGlove stosowane do pickingu w magazynie czy wózek AGV Mobile Industrial Robots (MiR), które po raz pierwszy na naszym stoisku zagościły dwa lata temu i doskonale przyjęły się wśród klientów” – mówi Bogdan Kralkowski, Key Account Manager w firmie Wanzl.

Klasykiem w ofercie Wanzl, który pojawi się na stuttgarckiej wystawie, jest wykorzystywany do rozmaitych prac kompletacyjnych wózek KT3. To sprzęt wyposażony w uchwyty na odpowiedniej wysokości oraz opcjonalne piąte kółko, które umożliwiają komfortowe manewrowanie i obracanie wózka w miejscu. W KT3 można zastosować druciane półki na dowolnych wysokościach, a w razie potrzeby dostępne są półki z antypoślizgową okładziną drewnianą. Bezpieczeństwo w przypadku pickingu towarów z wyższych półek magazynowych poprawia rozkładana drabinka wyposażona w antypoślizgową gumową okładzinę. Na tym urządzeniu bez problemu można zainstalować i prowadzić kompletację z wykorzystaniem metody Pick-to-Light. „KT3 to właśnie przejaw projektowego podejścia firmy Wanzl do prezentowanych na targach rozwiązań – model bazowy, stanowiący punkt wyjścia do modyfikacji pod indywidualne wymagania przyszłych klientów, którzy niewątpliwie znajdą się wśród zwiedzających” – mówi Bogdan Kralkowski. Dla użytkowników ceniących sobie elastyczność producent proponuje wersję KT3X, która daje możliwość konfigurowania długości w odstępach co 30 mm, szerokości w odstępach co 50 mm i wysokości w odstępach co 100 mm.

KT3 drive mit Sonderausstattung zussamen

Podczas ubiegłorocznej edycji LogiMAT-u Wanzl prezentował nową generację akumulatora litowo-jonowego, który w ofercie dostawcy jest od kilku lat. Ponownie będzie można ją zobaczyć w Stuttgarcie i w tym roku. Nic dziwnego, bowiem ta technologia ładowania urządzeń w logistyce magazynowej z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Szerokie spektrum zastosowania, większa kontrola, lepsza ergonomia – to przede wszystkim cechy, którymi Wanzl chce wyróżnić ten produkt na tle konkurencyjnych rozwiązań. Jednym z flagowych zastosowań tego akumulatora, jakie zaprojektowali dla niego inżynierowie Wanzl, jest zasilanie mobilnego stanowiska pracy. „Stanowiska, które może zainspirować odwiedzających targi do usprawnienia takich zadań w ich magazynach, jak inwentaryzacja, przyjęcie towaru, wysyłka, czy wszelkiego rodzaju prace przy stanowiskach montażowych w przestrzeni produkcyjnej. A że do wszystkich tych czynności wykorzystuje się urządzenia peryferyjne, dobrze sprawdza się kompatybilność mobilnego stanowiska z akumulatorem litowo-jonowym, dzięki któremu drukarki czy skanery kodów będą zawsze w gotowości do nieprzerwanej pracy” – obiecuje Bogdan Kralkowski.

Innym elementem z klasyki Wanzla, którą producent zaprezentuje w Stuttgarcie, będzie cała gama kontenerów mobilnych serii RC/N stosowanych do magazynowania i transportu rozmaitych towarów w skrzynkach czy kartonach. Na szczególną uwagę zasługują dwa typy modelu RC/N3. Pierwszy optymalnie przystosowany jest do transportu skrzynek Euronorm. W zamkniętym ze wszystkich stron kontenerze zmieszczą się dwie skrzynki 600x400 mm o podwójnej głębokości z możliwością ich sztaplowania i ułożenia na osobnej półce. Kontenery te powalają oszczędzić miejsce dzięki możliwości wsunięcia jednego w drugi, zintegrowana dźwignia nożna pozwala na łatwiejsze pokonywanie uskoków, progów drzwi i przeszkód na drogach transportowych. Drugi typ kontenera RC/N3 cechuje się optymalnym rozmiarem dostosowanym do transportu samochodem ciężarowym. Ocynkowane i chromowane na wysoki połysk kontenery dzięki ich niewielkiej szerokości można załadować obok siebie w większości naczep.

Wartym uwagi rozwiązaniem, które Wanzl prezentował już na imprezach targowych wraz z partnerem technologicznym, jest robot transportowy MiR. To urządzenie zainteresuje każdego, kto po wykonaniu kompletacji potrzebuje jak najszybszego przemieszczenia towaru do strefy wysyłki. Zwykle wózki AGV stosuje się do wykonywania powtarzalnych czynności, aby móc skierować uwagę i produktywność pracowników magazynowych w inne miejsce. Ta sama idea przyświeca temu rozwiązaniu. Łatwy w obsłudze i programowaniu robot pozwalający na uciąg do 500 kg można podpiąć do dowolnego wózka kompletacyjnego czy kontenera mobilnego. System optyczny robota MiR jest zaprojektowany w taki sposób, aby mógł ciągnąć wózki do określonego miejsca, skutecznie i bezpiecznie omijając osoby oraz przeszkody, dzięki czemu nie ma konieczności przebudowy dotychczasowych rozwiązań. Obsługiwane i programowane za pomocą komputera, tabletu czy smartfonu urządzenie może pracować na baterii do 10 godzin, a gdy jej poziom zbliża się do rozładowania, samodzielnie podjeżdża do stacji ładowania i podłącza się do niej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kontenery mobilne pomagają w trakcie szczytu paczkowego?
Jak informatyzacja wspomaga zarządzanie zespołem
Sterowania różnymi typami robotów za pomocą jednego systemu
Lotnisko w Stambule wprowadza rozwiązanie dla szybszej obsługi samolotów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dematic uruchamia serię webinariów w ramach odwołanych targów LogiMAT
Jungheinrich pomimo odwołania targów LogiMAT będzie na nich obecny
Warto inwestować w bezpieczną i komfortową pracę magazynierów kompletujących zamówienia
Roboty stanowią przyszłość intralogistyki
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA