Przejdź do artykułu
2023-09-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

DPD Polska otwiera nową sortownię pod Łodzią

DPD Polska uruchomiła nowy obiekt logistyczny, reprezentujący najnowsze technologie w branży logistycznej - Oddział-Sortownię w Zgierzu w województwie łódzkim. Obiekt zbudowany w zielonym standardzie BREEAM należy do jednych z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Nowy obiekt odpowiedzią na potrzeby e-commerce

Nowy obiekt logistyczny DPD Polska to ponad 5 600 m2 powierzchni magazynowej i 600 m2 powierzchni biurowej. W nowym oddziale zastosowano automatyczny sorter firmy Baumer z wydajnością 6 tys. paczek na godzinę, 6 przenośników załadunkowych i 5 przenośników rozładunkowych marki Caljan, dodatkową linią do rozładunku kurierskiego i 61 bram kurierskich. Dodatkowo dla przyspieszenia procesu logistycznego oddział posiada 16 bram do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych. Oddział w Zgierzu (LD1) obejmuje swoim zasięgiem powiat Zgierski, Łęczycki, Poddębicki, Brzeziński, część powiatu Pabianickiego, część powiatu Łódzkiego Wschodniego, północną i zachodnią część Łodzi. W sumie w zasięgu oddziału znajduje się 600 000 mieszkańców.

Nowy obiekt w Zgierzu zastąpi operacyjnie dotychczasową lokalizację w Lućmierzu. W starym oddziale powstanie natomiast podsortownia, wspierająca procesy logistyczne całego DPD Polska.

– Nieustannie inwestujemy w naszą infrastrukturę logistyczną oraz usprawnienia procesów, aby odpowiedzieć na potrzeby naszych Klientów. Nowy oddział będzie operował na rynku łódzkim, dbając o najwyższą jakość usług DPD Polska, jak również będzie służył obsłudze logistyki e-commerce ze względu na bliskość magazynów sklepów internetowych. – skomentował Maciej Głowacki, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu DPD Polska.

– Nowy obiekt to krok w kierunku jeszcze lepszych doświadczeń naszych Klientów, zarówno instytucjonalnych, jak i detalicznych. Łączymy w nim trzy ważne cechy związane z istotą naszego działania – szybkość, elastyczność i bliskość. – dodaje Łukasz Zembowicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu DPD Polska.

Technologia w służbie Klientów

– Do nowego obiektu przenosimy się z uwagi na stały wzrost wolumenów i rozwój usług międzynarodowych. W dotychczasowej lokalizacji w Lućmierzu doszliśmy do limitu wydajności, np. w starym obiekcie nie posiadamy bram kurierskich, jedynie bramy dla samochodów ciężarowych. Dodatkowo sorter, który posiadamy w Lućmierzu nie pozwala na procesowanie foliowych kopert, a ze względu na obsługę magazynów logistycznych w Strykowie, w którym większość obsługiwanych klientów to klienci z sektora e-comerce, duża część naszych paczek to zamówienia pakowane właśnie w foliowe koperty. Nowy sorter w Zgierzu daje nam możliwość sortowania bardziej różnorodnych przesyłek i tym samym zwiększenie wolumenów pochodzących zarówno z handlu krajowego, jak i zagranicznego. – dodaje Tomasz Kijak, Kierownik Oddziału DPD Polska w Zgierzu. W nowym obiekcie zatrudnienie bezpośrednie i pośrednie znajdzie ponad 250 pracowników i współpracowników DPD.

Zielony standard logistyki

Oddział w Zgierzu, został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z kryteriami certyfikacji w systemie BREEAM. Dodatkowo, inwestycja będzie dysponować instalacją fotowoltaiczną a kompleks wzbogacą także łąki kwietne, wspierające bioróżnorodność. Dostawy paczek w ramach nowego oddziału realizowane są również flotą niskoemisyjnych pojazdów. Nowy obiekt dysponuje także siecią szybkich ładowarek na 20 samochodów elektrycznych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dassault Systèmes zaprezentuje strategie innowacji
Raben i Kärcher wspólnie zmieniają rzeczywistość
GLP kupuje budynek logistyczny w Gdańsku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Sorter ferag.skyfall zrewolucjonizuje branżę CEP
Nowa oferta DPD Polska odpowiada na wyzwania ecommerce
DPD Polska świętuje sukces ekologicznego projektu
DPD przygotowało specjalną ofertę na szczyt paczkowy

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów