Przejdź do artykułu
2023-09-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

ANTRA postawiła na Chorzów i Prologis Essentials

ANTRA to polska firma istniejąca od 30 lat. Jako lider w branży oferuje kompleksowe dostawy komponentów do wagonów towarowych na rzecz producentów taboru, zakładów naprawczych taboru i przewoźników kolejowych zlokalizowanych na terenie całej Europy i nie tylko. Zajmuje się także sprzedażą i dostarczaniem odkuwek i odlewów według indywidualnego zapotrzebowania dla odbiorców z innych branż m.in. rolniczej, górniczej i przemysłu maszynowego.

W związku z rozwojem oferty dla rynku taboru kolejowego, ANTRA zdecydowała się wynająć niemal 4 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w budynku DC4B na terenie Prologis Park Chorzów. Umowę najmu zawarto na trzy lata, z możliwością jej przedłużenia. 

– Po raz pierwszy w 30-letniej historii firmy zdecydowaliśmy się wynająć powierzchnię magazynową od dewelopera. Otrzymaliśmy kompleksową ofertę na wynajem magazynu wraz z wyposażeniem w regały wysokiego składowania i wózki widłowe. Obiekt spełniał nasze oczekiwania pod kątem lokalizacji, metraży i układu magazynu. Do zawarcia kontraktu przekonały nas także łatwość komunikacji z przedstawicielami Prologis, a przede wszystkim klarowna umowa partnerska – powiedział Grymel Łukasz Prezes Zarządu ANTRA Sp. z o.o.

Wyposażenie magazynu od zaraz

Dla klientów bardzo istotne jest szybkie rozpoczęcie działalności w nowej lokalizacji. Dlatego w ramach Prologis Essentials deweloper oferuje kompleksowe rozwiązania magazynowe dla zrównoważonej logistyki, w obszarze działalności operacyjnej, elektromobilności, zarządzania energią, a wkrótce także pracownikami. ANTRA zdecydowała się na zakup używanych regałów oraz nowych wózków widłowych. Ponadto rozważa zakup maszyn czyszczących i polimerowych barier ochronnych.

– Usługa Prologis Essentials to nowa jakość na rynku deweloperów powierzchni magazynowych. Jako pierwsi oferujemy klientom znacznie więcej niż wynajem magazynu czy biura. Możemy oddać do użytku obiekt wykończony pod klucz, gotowy do realizacji swoich zadań już od pierwszego dnia działalności. To dopiero początek współpracy z firmą ANTRA, a już wspólnie zrealizowaliśmy dwa projekty w ramach Prologis Essentials w Polsce – dziękujemy za  zaufanie – powiedział Michał Królik, Essentials Solutions Manager w Prologis.

Największe centrum logistyczne na Śląsku

Prologis Park Chorzów to największe centrum logistyczne w regionie śląskim. Kompleks tworzy pięć budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 251 000 metrów kwadratowych. Jednym z jego największych atutów jest położenie w sąsiedztwie głównych szlaków transportowych, niedaleko skrzyżowania dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce (autostrady A4 wschód-zachód i A1 północ-południe). Kompleks leży na zachodnich krańcach Katowic i ma połączenie z przebiegającą tuż obok autostradą A4. 

– Ogromnie się cieszymy, że jedna z wiodących firm na Śląsku dołączyła do grona naszych klientów. Łączą nas nie tylko śląskie korzenie, ale przede wszystkim wspólna koncentracja na budowaniu efektywnych łańcuchów dostaw i profesjonalizacji procesów logistycznych – mówi Katarzyna Nobis, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Niezależnie czy chodzi o budowę magazynów w atrakcyjnych lokalizacjach,  pełne wyposażenie magazynu czy współpracę na partnerskich warunkach, spełnione obietnice są... Made in Prologis. 


Zobacz także

Shell i IVECO "Na drodze do zerowej emisji netto”
Jaka umowa przewozu zabezpieczy interesy firmy?
Easy WMS w centrum dystrybucyjnym Frigo Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hillwood Polska kończy rozbudowę dróg koło Konina
7R wynajął aż 13 tys mkw. Grupie Mercator Medical
Prologis z wyróżnieniem programu Great Place To Work®
Lineage rozbudowuje magazyn w Lęborku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów