Przejdź do artykułu
2022-08-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

DHL buduje centrum dystrybucyjne w Gorzowie

DHL Supply Chain, światowy lider w logistyce i zarządzaniu łańcuchami dostaw, rozpoczął budowę pierwszego etapu ekologicznego kompleksu logistycznego w Gorzowie Wielkopolskim o planowanej łącznej powierzchni wynoszącej ponad 110.000 mkw.

W czwartek 18 sierpnia przedstawiciele inwestora DHL Supply Chain i lokalnych władz podpisali akt erekcyjny i wmurowali kamień węgielny pod nową inwestycję logistyczną przy ulicy Mosiężnej. W symbolicznej inauguracji budowy DSC E-com Distribution Center wzięli udział przedstawiciele władz Gorzowa Wielkopolskiego, w tym Prezydent Jacek Szymankiewicz oraz lokalni samorządowcy.

DHL Supply Chain Gorzow Wlkp 1

Budowa centrum logistycznego DHL Supply Chain w stolicy województwa lubuskiego to ważny krok w strategii rozwoju firmy w Europie Centralnej. Wybraliśmy to miejsce dla naszej inwestycji, gdyż Gorzów Wielkopolski jest położony w idealnym dla łańcucha logistycznego miejscu, łączącym wschód z zachodem poprzez pobliską autostradę A2 i północ z południem, poprzez drogę ekspresową S3, nie tylko w perspektywie kraju, ale i tego regionu Europy. Dodatkowym atutem jest bardzo dobrze rozwinięty rynek pracy i wykwalifikowana siła robocza będąca spadkiem po bogatej przemysłowej historii miasta. Nie do przecenienia jest także świetna współpraca z lokalnymi władzami miasta, które prezentują tak potrzebną w dzisiejszym biznesie szybkość i elastyczność w działaniu. Mam nadzieję, a nawet jestem przekonany, że nie jest to ostatnia inwestycja DHL Supply Chain w Gorzowie, czego serdecznie życzę mieszkańcom, władzom samorządowym oraz polskiemu oddziałowi DHL Supply Chain – powiedział Tomasz Kocik, V-ce Prezes ds. Finansów DHL Supply Chain w Europie Centralnej i Wschodniej.

Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym etapem rozwoju działalności DHL Supply Chain w zachodniej części Polski oraz odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce, który od kilku lat rozwija się w rekordowym dwucyfrowym tempie. Pandemia dodatkowo pokazała, jak ważnym sektorem w gospodarce jest handel internetowy, jaką rolę odgrywa w nowoczesnym społeczeństwie i jak dużym potencjałem rozwojowym dysponuje.

DHL Supply Chain oferuje usługi w segmencie e-commerce największym graczom, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich firm, które realizując coraz większą liczbę zamówień zmuszone są skalować działalność, firma rozwija także swoją europejską sieć EFN. Umożliwia ona obsługiwanym klientom dynamiczny rozwój oraz korzystanie z ponad 30 lokalizacji w Europie.

Ogromnym atutem nowej inwestycji jest jej lokalizacja – blisko dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego jakim jest Gorzów Wielkopolski, przy trasie S3, doskonale skomunikowana z autostradą A2 i niecałą godzinę drogi od granicy z Niemcami. Dzięki takiemu położeniu, obiekt DHL Supply Chain umożliwi klientom jeszcze szybszą obsługę rynków zachodniej Europy.

Ekologia i 9 miesięcy prac

Obiekt o powierzchni ponad 60.000 m2, który jest pierwszym etapem planowanego kompleksu o całkowitej powierzchni ponad 110.000 m2, będzie drugim co do wielkości tego typu budynkiem w Gorzowie Wielkopolskim. Jego budowa ma potrwać do początku 2023 roku. Pracę w najnowszym kompleksie DHL Supply Chain znajdzie kilkaset osób. Inwestycja jest realizowana w oparciu o restrykcyjne założenia ograniczające użycie paliw kopalnych. Budynek będzie operacyjnie neutralny w kontekście śladu węglowego, zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, a temperatura wewnątrz będzie kontrolowana poprzez nowoczesne pompy ciepła.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Przyszłość branży chemicznej według DACHSER
Accolade ze swoją pierwszą elektrownią fotowoltaiczną
Arvato i H&M rozbudowują centrum dystrybucyjne w Polsce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak przygotować się na szczyt zakupowy?
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
Prologis ożywia miejską przestrzeń
LANCERTO otwiera magazyn w Łańcucie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów