Przejdź do artykułu
2022-04-08 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Powstaje Panattoni Park Gorzów II

Panattoni nie zatrzymuje się i rozbudowuje swoje portfolio w województwie lubuskim. Deweloper rozpoczyna realizację Panattoni Park Gorzów II o docelowej powierzchni 67 000 m kw. w ramach trzech budynków. Pierwszy z nich zostanie ukończony jeszcze w tym roku i zajmie 36 500 m kw. Po finalizacji inwestycji, portfolio firmy w regionie przekroczy 700 000 m kw.

Rynek lubuski rośnie błyskawicznie. Firma Panattoni dostarczyła tu ok. 400 000 m2 powierzchni przemysłowej. Zrealizowała zarówno parki własne – w Zielonej Górze i Gorzowie – jak i wielkopowierzchniowe obiekty szyte na miarę – w tym BTS Świebodzin zajmujący 200 000 m2, który był największym obiektem przemysłowym wybudowanym w ubiegłym roku w Polsce. Teraz deweloper rusza z kolejną inwestycją – Panattoni Park Gorzów II. W ramach trzech budynków firma dostarczy 67 000 m2. Pierwszy z nich zostanie ukończony pod koniec br., a jego powierzchnia wyniesie 36 500 m2. Obiekt powstanie w odległości niecałej godziny drogi od granicy z Niemcami.

Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Położony w sąsiedztwie zachodniej granicy pozwala na obsługę klientów z Niemiec i dalszej części kontynentu, stając się hubem dla międzynarodowej działalności. Potencjał potwierdzają liczby popyt na poziomie 400 000 m2 w 2021 roku., porównywalny z Kujawami i Trójmiastem – dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami – niższy tylko od tzw. Wielkiej Piątki. – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Panattoni Park Gorzów II powstaje ok. 8 km od centrum miasta, niedaleko drogi S3 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy, łącząc Legnicę ze Szczecinem. Arteria jest częścią trasy europejskiej E65 – wiodącej z północy na południe Europy. Nowy kompleks Panattoni będzie przystosowany zarówno pod procesy magazynowania, logistyki i e-commerce oraz możliwe będzie dostosowanie budynków pod wymogi indywidualnych produkcji. Inwestycja powstanie również zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa. Przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i będzie pierwszym parkiem własnym Panattoni w regionie o tak wysokim standardzie ekologicznym.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
W 2022 GLP planuje dostarczyć 240 000 mkw. powierzchni
Pobierz raport „Transport drogowy w Polsce 2021+”
Amsterdam stolicą higienicznych rozwiązań już w maju
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Europejskie operacje cargo-partner jeszcze bardziej eko
Panattoni buduje centrum logistyczne dla Zalando
Jusky wprowadził do oferty noże KLEVER KLEEN™
Hellmann w Nowym Tomyślu obchodzi 25-lecie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów