Przejdź do artykułu
2021-10-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Auto Partner dołącza do MLP Poznań West

Europejski dystrybutor i importer części zamiennych do samochodów osobowych dołączy do najemców MLP Poznań West i otrzyma halę o zwiększonej wysokości wynoszącej 11,5 m. Przygotowywany obiekt, którego przekazanie planowane jest na trzeci kwartał 2022 r., będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM.

Spółka Auto Partner S.A. podpisała kolejną umowę z MLP Group S.A. Nowa umowa została zawarta na okres 15 lat z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat. Deweloper wybuduje dla dystrybutora ok. 14 500 m2, z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok. 13 600 m2, a kolejne 880 m2 stanowić będzie budynek biurowo-socjalny.

Obiekt powstanie zgodnie z trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. Deweloper wybuduje halę o wysokości zwiększonej do 11,5 m w świetle. W efekcie wzrosną możliwości składowania. Dodatkowo cała inwestycja zostanie zaprojektowana w układzie cross dockowym, a w części biurowej zostaną zastosowane przeszklenia, które zwiększą dostęp światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. Hala zostanie wyposażona w oświetlenie LED-owe - posiadające czujniki ruchu, które samo kompensuje natężenie światła dziennego.

Nadrzędnym celem dewelopera jest aktywne dążenie do zmniejszenia emisyjności CO2 do atmosfery. Spółka właśnie zakontraktowała dostawy 100% energii ze źródeł odnawialnych na lata 2023-24. Montaż elektrowni fotowoltaicznych w parkach logistycznych MLP Group sprawia, że deweloper poza przejściem w pełni na „zieloną energię” od PGE, będzie ją sam dostarczał do sieci. W efekcie spółka zwiększy skalę redukcji śladu węglowego.

Przekazanie gotowego obiektu najemcy zaplanowane jest na początek 3. kwartału 2022 r.

Auto Partner S.A. współpracuje z MLP Group od 2016 roku i będzie operował z dwóch parków Grupy: MLP Pruszków I oraz MLP Poznań West. Otrzyma łącznie prawie 28 tys. m2 przestrzeni magazynowej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera


Zobacz także

Internetowa walka ze stereotypami o zawodzie kierowcy
ITM Baza Poznańska z nowym magazynem w Zagłębiu
Tektura zyskuje na popularności w logistyce
Prologis doceniony za przejrzystość procesu rekrutacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Lepsza izolacja hali namiotowej z Pol-Plan
WPIP realizuje magazyn w formule Zaprojektuj i wybuduj
Najciekawsze oferty najmu na jednej platformie
Prologis Park Chorzów z nowym klientem

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów