Przejdź do artykułu
2021-10-05 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni Park Sosnowiec I przywitało nowego najemcę

Spółka ITM Baza Poznańska, specjalizująca się w składowaniu produktów oferowanych za pośrednictwem sklepów Intermarché i Bricomarché, wynajęła 13.000 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. W negocjacjach najemcę reprezentowali eksperci z firmy doradczej Cresa Polska.

Wchodząca w skład struktur Grupy Muszkieterów spółka ITM Baza Poznańska jest odpowiedzialna za magazynowanie i transport produktów, które trafiają do sklepów Intermarché i Bricomarché. Aby zoptymalizować łańcuch dostaw zwiększonego wolumenu towarów przesyłanych do lokalizacji na południu kraju oraz w związku z rozwojem sieci i internetowego kanału sprzedaży, spółka poszukiwała dostosowanej do swoich potrzeb powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej na terenie Górnego Śląska i Zagłębia

Jak komentuje Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager, Panattoni Europe:– Atutem inwestycji jest jej położenie – tuż przy drodze ekspresowej S1, z dostępem do autostrady A4 i kolejowego Euroterminalu Sławków, który łączy kraje Europy, Rosję i Chiny. Cieszę się, że mogliśmy zaproponować tak strategiczną lokalizację naszemu wieloletniemu klientowi.

Nowa Strategia Logistyczna Muszkieterów opiera się na rozwiązaniach odpowiadających na bieżące potrzeby przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie, jak również zabezpiecza naszą sieć logistyczną wobec wyzwań mogących pojawić się w przyszłości. Jej wprowadzenie wymagało dostosowania nowych lokalizacji do najnowszych narzędzi wspierających łańcuch dostaw jak również uwzględnienia dynamicznego rozwoju e-commerce. Dlatego poszukiwanie nowych obiektów magazynowych realizujemy z liderami rynku w tej branży, którzy oferują nam najlepsze rozwiązania – mówi Jacek Berger, Prezes Logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce.

Spółka ITM Baza Poznańska miała sprecyzowane oczekiwania w stosunku do poszukiwanego obiektu. Kluczowym wyzwaniem było znalezienie ponad 13.000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej dostępnej w interesującym klienta terminie. Najemca oczekiwał również dostępu do min. 5.000 mkw. utwardzonego kostką placu do składowania w bezpośredniej komunikacji z magazynem, 3.000 mkw. wiaty z instalacją tryskaczową, a także powiększonych bram z poziomu „0”. Udało się nam nie tylko znaleźć lokalizację spełniającą oczekiwania klienta, ale również uzyskać dla niego atrakcyjne warunki najmu. – mówi Jakub Kurek, Associate Director w firmie Cresa Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Tork rozszerza ofertę przemysłową o nowe produkty
DPD wyróżnione w tegorocznym badaniu Superbrands
FM Logistic planuje podwoić globalne przychody
Poznaj charakter nowego brandingu GLS
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben i Kärcher wspólnie zmieniają rzeczywistość
Raport: Polski rynek magazynowy w I kw. 2023 r.
W Polsce może zabraknąć powierzchni magazynowej
Marathon buduje zautomatyzowaną halę magazynową

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów