Przejdź do artykułu
2021-10-05 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni Park Sosnowiec I przywitało nowego najemcę

Spółka ITM Baza Poznańska, specjalizująca się w składowaniu produktów oferowanych za pośrednictwem sklepów Intermarché i Bricomarché, wynajęła 13.000 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. W negocjacjach najemcę reprezentowali eksperci z firmy doradczej Cresa Polska.

Wchodząca w skład struktur Grupy Muszkieterów spółka ITM Baza Poznańska jest odpowiedzialna za magazynowanie i transport produktów, które trafiają do sklepów Intermarché i Bricomarché. Aby zoptymalizować łańcuch dostaw zwiększonego wolumenu towarów przesyłanych do lokalizacji na południu kraju oraz w związku z rozwojem sieci i internetowego kanału sprzedaży, spółka poszukiwała dostosowanej do swoich potrzeb powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej na terenie Górnego Śląska i Zagłębia

Jak komentuje Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager, Panattoni Europe:– Atutem inwestycji jest jej położenie – tuż przy drodze ekspresowej S1, z dostępem do autostrady A4 i kolejowego Euroterminalu Sławków, który łączy kraje Europy, Rosję i Chiny. Cieszę się, że mogliśmy zaproponować tak strategiczną lokalizację naszemu wieloletniemu klientowi.

Nowa Strategia Logistyczna Muszkieterów opiera się na rozwiązaniach odpowiadających na bieżące potrzeby przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie, jak również zabezpiecza naszą sieć logistyczną wobec wyzwań mogących pojawić się w przyszłości. Jej wprowadzenie wymagało dostosowania nowych lokalizacji do najnowszych narzędzi wspierających łańcuch dostaw jak również uwzględnienia dynamicznego rozwoju e-commerce. Dlatego poszukiwanie nowych obiektów magazynowych realizujemy z liderami rynku w tej branży, którzy oferują nam najlepsze rozwiązania – mówi Jacek Berger, Prezes Logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce.

Spółka ITM Baza Poznańska miała sprecyzowane oczekiwania w stosunku do poszukiwanego obiektu. Kluczowym wyzwaniem było znalezienie ponad 13.000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej dostępnej w interesującym klienta terminie. Najemca oczekiwał również dostępu do min. 5.000 mkw. utwardzonego kostką placu do składowania w bezpośredniej komunikacji z magazynem, 3.000 mkw. wiaty z instalacją tryskaczową, a także powiększonych bram z poziomu „0”. Udało się nam nie tylko znaleźć lokalizację spełniającą oczekiwania klienta, ale również uzyskać dla niego atrakcyjne warunki najmu. – mówi Jakub Kurek, Associate Director w firmie Cresa Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Tork rozszerza ofertę przemysłową o nowe produkty
DPD wyróżnione w tegorocznym badaniu Superbrands
FM Logistic planuje podwoić globalne przychody
Poznaj charakter nowego brandingu GLS
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Panattoni buduje centrum logistyczne dla Zalando
Panattoni realizuje kolejną inwestycję dla MediaExpert
Panattoni rusza z budową drugiego nadarzyńskiego parku
Żary nowym celem ekspansji Panattoni

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów