2019-12-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Hub logistyczny w Świebodzinie

10.300 mkw. powierzchni magazynowej z nowoczesnymi biurami i salą szkoleniową zostało wybudowane w Świebodzinie przez Hillwood Polska w joint venture z Polskim Holdingiem Nieruchomości. Hala powstała w formule BTS dla firmy Moto-Profil, jednego z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych.

Nowe centrum logistyczne zostało uruchomione na początku grudnia. Jest to drugi co do wielkości obiekt magazynowy, spośród trzech, którymi w Polsce dysponuje Moto-Profil. Centrum logistyczne w Świebodzinie obejmuje 10.000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 300 mkw. części biurowej z nowoczesną salą szkoleniową. Budynek został przystosowany do potrzeb dystrybutora. Na miejscu zainstalowano systemy do zarządzania transportem TMS i logistyką magazynową WMS oraz sortery rozdzielające zamówienia i segregujące towar.

Hala będzie pełniła rolę hubu, który usprawni system dostaw Moto-Profil. Miejsce zostało wybrane ze względu na korzystną lokalizację. W bliskim sąsiedztwie przebiega droga ekspresowa S3 (Legnica - Szczecin), a tylko 4 kilometry od centrum logistycznego jest węzeł autostrady A2 Berlin - Poznań.

„Dbamy o to, aby dostarczać klientom nie tylko magazyn dostosowany do konkretnych potrzeb, ale również położony w optymalnej lokalizacji. Centrum logistyczne wybudowane dla Moto-Profil przez Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości w Świebodzinie to przykład takiej inwestycji. Firmy chcą lokować swoją działalność już nie tylko w największych ośrodkach. Coraz chętniej wybierają lokalizacje takie jak Świebodzin, które są równie dobrze skomunikowane i konkurencyjne pod względem dostępu do siły roboczej” - mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

„Centrum w Świebodzinie to kolejna inwestycja, która wpisuje się w naszą strategię. Wykorzystujemy znajdujące się w naszych zasobach atrakcyjne tereny inwestycyjne do realizacji nowoczesnych projektów logistycznych. W planach mamy dalszy rozwój podobnych inwestycji we współpracy z zaufanym partnerem, jakim jest Hillwood Polska” - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Magazyn w Świebodzinie stanowi kolejny krok w rozwojowych planach spółki Moto-Profil. Inwestycja oznacza także miejsca pracy dla mieszkańców miasta i okolic. W centrum logistycznym zatrudnienie znajdzie około 100 osób.

„Nowa platforma logistyczna jest uzupełnieniem naszego projektu „trójkąta”, w skład którego wchodzą centra magazynowe w Chorzowie, Świebodzinie i Jawczycach pod Warszawą. Taki układ pozwoli nam zapewnić najlepszą dostępność zasobów oraz zdynamizować dostawy w systemie nocnym i dziennym. Centrum przejmie około 30 procent obsługiwanego przez Moto-Profil rynku. Będziemy bliżej naszych klientów z zachodniej Polski. Co więcej, szybki dojazd do kluczowych tras komunikacyjnych zoptymalizuje koszty związane z dostawami” – mówi Leszek Żurek, Prezes Zarządu Moto-Profil

„Wybór lokalizacji nowego magazynu dla firmy Moto-Profil poprzedzony był dokładną analizą potrzeb dystrybucyjnych klienta, a następnie możliwości pozyskania nowoczesnego obiektu w okolicy węzła A2 i S3 w ustalonym terminie. Jesteśmy przekonani, że umiejscowienie nowoczesnego magazynu w Świebodzinie umożliwi naszemu klientowi dalszą rozwój” - mówi Maciej Cieliczko, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

W magazynie SEGRO na Żeraniu pojawi się kolejny najemca
Rekordowa inwestycja Panattoni dla Amazon w Gliwicach
W Dubaju powstał magazyn w pełni zasilany energią słoneczną
Colian przenosi się do magazynu pod Wrocławiem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowe huby i szlaki handlowe są nieuniknione
Hillwood buduje magazyny dostosowane do potrzeb zamawiających
Sposób na niższe koszty transportu w sieciach handlowych
Hillwood podsumowuje swoje 5-lecie w Polsce
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA