2019-12-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

DB Schenker otworzył magazyn na słońce

DB Schenker otworzył w Dubaju swoje pierwsze zasilane w pełni energią słoneczną centrum logistyczne o powierzchni 33 tys. mkw. Regionalne centrum dystrybucyjne DLC II znajduje się w obszarze logistycznym na południu Dubaju, w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum.
DLC II stanie się centralnym regionalnym centrum logistycznym na Bliskim Wschodzie dla klientów DB Schenker, w tym Unilever: głównego lokalnego partnera i jednego z największych na świecie dostawców produktów do pielęgnacji domu, pielęgnacji urody i higieny osobistej oraz żywności i napojów.

Po wcześniejszej, dobrej współpracy w Arabii Saudyjskiej, DB Schenker i Unilever oficjalnie otworzyły nowy mega-magazyn w Dubaju pod patronatem Jego Ekscelencji Kalifa Al Zaffina (Executive Chairman, Dubai Aviation City Corporation and Dubai South). Podczas otwarcia obecni byli przedstawiciele z firm Unilever Global oraz Klastra Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu DB Schenker, m.in. Xavier Garijo (Member of the DB Schenker Board for Contract Logistics), Christopher Smith (CEO of DB Schenker MEA), Ako Djaf (Head of Contract Logistics / SCM for Middle East and Africa) oraz wielu innych gości.

Xavier Garijo powiedział: „DLC II pokazuje jasno: planujemy i działamy w sposób zrównoważony. Dzięki temu jesteśmy jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Wykorzystujemy zasoby w sposób rozsądny ekologicznie, aby zmniejszyć emisję CO2 i koszty. Zrównoważony rozwój tworzy przewagę konkurencyjną dla naszych klientów i dla nas”.

Budowa zasilanego w pełni energią słoneczną centrum logistycznego w Dubaju jest jednym z serii Eko Magazynów DB Schenker. Inne tego typu zielone magazyny znajdują się w Singapurze, Helsinkach, Klagenfurcie, Tilburgu i Dortmundzie. Ponadto magazyny DB Schenker są sukcesywnie wyposażane w oświetlenie LED.

Nowe centrum logistyczne w Dubaju z systemem kontrolującym temperaturę pozwala na składowanie 90 tys. europalet na powierzchni 33 tys. mkw. Dodatkowo na usługi o wartości dodanej (VAS) przeznaczona została antresola o powierzchni 3 tys. mkw. Portfolio usług centrum logistycznego obejmuje magazynowanie materiałów niebezpiecznych, różnego rodzaju VAS, dystrybucję i usługi dostawcze, jak również transport morski i lotniczy. DLC II znajduje się w jednej z najważniejszych stref wolnego handlu w regionie. Bezpośrednie połączenia z portu morskiego Jebel Ali i międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum umożliwiają szybki i efektywny transport. Wraz z zakończeniem DLC II zakończono drugi z trzech etapów planu rozwoju rozbudowy logistyki kontraktowej w Dubaju. Do 2021 r. DB Schenker stworzy tam powierzchnię logistyczną liczącą 80 tys. mkw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Colian przenosi się do magazynu pod Wrocławiem
Nowy magazyn centralny PepsiCo w Mszczonowie
Rok 2019 jest wyjątkowo dobry dla deweloperów
PEKAES przeniósł się do większego terminala w Opolu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker przenosi operacje z Lublina do Świdnika
DB Schenker stworzy w Luksemburgu 100 miejsc pracy
Są to najistotniejsze zmiany wizualne od ponad 10 lat
Łańcuchy dostaw mogą ulec zmianom
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA