2019-10-16 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Cross-dock dla DPD

Hillwood Polska buduje w Rudzie Śląskiej kurierski terminal przeładunkowy dla firmy DPD. To już drugi magazyn-sortownia, który Hillwood realizuje dla DPD w formule BTS. Hala zajmie ponad 11 000 mkw., z możliwością jej dalszej rozbudowy. Obok powierzchni magazynowej powstaną również biura. Obiekt zostanie przekazany do użytku w III kwartale 2020 roku.
„Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku” – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska. W 2018 roku Hillwood wspólnie z PHN wybudował dla DPD podobną halę w Parzniewie pod Pruszkowem.

Powstający właśnie obiekt typu cross-dock to kolejny w Parku Hillwood Ruda Śląska. W kompleksie działa już hala o powierzchni 30 500 mkw., a w budowie jest kolejna o powierzchni 21 000 mkw.

Charakterystyczny wąski budynek tupu cross-dock będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Powstaną w nim tzw. combidoki, które mogą skutecznie obsłużyć zarówno duże samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę budowania ramp o różnej wysokości. Także teren wokół hali będzie uwzględniał specyficzne potrzeby klienta. Duże place manewrowe oraz duża ilość miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych zapewnią sprawne prowadzenie działalności. Budynek będzie wyposażony w oświetlenie LED oraz specjalne bramy kurierskie.

Hale przeładunkowe cross-dock są sposobem na przyspieszenie czasu przepływu towarów w ramach łańcucha dostaw. Rozwiązanie to ułatwia szybsze dotarcie do końcowego odbiorcy z pominięciem etapu magazynowania. Wszystkie operacje są realizowane bezpośrednio w strefach przyrampowych i wymagają bardzo dobrej synchronizacji prac.

Centrum logistyczne Hillwood Ruda Śląska zlokalizowane jest na terenie miasta przy ulicy Zabrzańskiej w bliskim sąsiedztwie Trasy Średnicowej. Lokalizacja w samym centrum aglomeracji śląskiej oferuje możliwość obsłużenia dużej liczby odbiorców. Hala położona jest zaledwie 4 km od centrum miasta, blisko autostrad A4 i A1, a od najbliższego Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice dzieli ją zaledwie 30 km.

„Nowoczesny obiekt w Rudzie Śląskiej powstaje po to, by przyspieszyć i usprawnić procesy oraz zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska. Na bieżąco modernizujemy naszą infrastrukturę, by sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą rosnące wolumeny przesyłek wynikające z dynamicznego rozwoju e-commerce. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów i konsumentów. Chcemy dostarczać je szybciej i sprawniej. Nowy model operacyjny efektywniej wykorzystuje sieć połączeń i pozwala zmniejszyć emisję CO2 na trasach łączących sortownię i obsługiwane przez z nią oddziały” – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

FlexLink zostaje w parku SEGRO w Poznaniu
CAT LC wynajmuje powierzchnię magazynową pod Warszawą
Hillwood kończy pierwszy etap budowy w Częstochowie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hillwood Polska wybudował kolejny magazyn na Dolnym Śląsku
Hillwood Polska podpisał umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A
Hillwood dostarczył na rynek ponad 46 tys. mkw.
Prawie 21,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej przy granicy z Niemcami
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA