2019-03-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

STRABAG wybuduje Centrum Logistyczne PALISANDER

Warta ponad 30 mln inwestycja realizowana jest w Choroszczy pod Białymstokiem. Nowy obiekt wesprze plany rozwojowe inwestora i przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy

Białostocki PALISANDER, firma działająca na rynku szalunków i austriacki koncern budowlany STRABAG podpisały kontrakt na początku marca. Strabag jako firma z doświadczeniem w inwestycjach magazynowych została zaproszona przez firmę Palisander do współpracy przy budowie centrum logistycznego. W ramach umowy na działce przy ul. Zaczerlańskiej w Choroszczy powstanie obiekt o całkowitej powierzchni ponad 7200 m.kw.

Inwestycja w rozwój

Projekt zakłada budowę budynku biurowo-socjalnego, złożonego z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej oraz hali zakładu napraw, magazynów i myjni, a także wiaty odbiorów wraz z infrastrukturą techniczną. Kubatura obiektu to w sumie blisko 50 tys. m. sześciennych, 2000 m.kw powierzchni zajmie część przeznaczona na biura, powstanie też naziemny parking z 78 miejscami postojowymi.

"W pierwszej kolejności rozpoczęliśmy roboty ziemne i żelbetowe budynku biurowo-socjalnego nowego centrum logistycznego Palisander. Następnie rozpoczną się prace dotyczące hali i wiaty, a na początku III kw. 2019 planujemy zakończyć wszystkie prace żelbetowe" - komentuje Anna Cembrzyńska Rzecznik Prasowy STRABAG Sp. z o.o.

„Nieustannie się rozwijamy i powiększamy swój udział w rynku, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę Centrum Logistycznego. Chcemy wykorzystywać najnowsze technologie w zakresie modernizacji i renowacji szalunków, a także poprawić komfort pracy naszych pracowników. Taki rozbudowany obiekt wraz z infrastrukturą na pewno nam w tym pomoże” – mówi Sławomir Żubrycki, prezes firmy PALISANDER.

Nowe technologie i miejsca pracy

W zakres realizowanych prac wchodzi również budowa placu składowego o powierzchni 35 tys. m.kw., murów oporowych, zbiorników przeciwpożarowych oraz dwóch podziemnych zbiorników na gaz płynny LNG wraz z instalacją zewnętrzną.

„Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do konserwacji szalunków, zamierzamy więc inwestować również w innowacyjne technologie i maszyny” – dodaje prezes Żubrycki.

Tak duża inwestycja wiąże się ze wzrostem zatrudnienia, a rekrutacja pracowników do nowego obiektu zacznie się na początku przyszłego roku. Prace budowlane właśnie ruszają, a ich zakończenie przewidziane jest na na I kwartał 2020 roku.

Zobacz także

Poradnik inwestora na temat cen na rynku magazynowym
Magazyny stały się hitem rynku inwestycyjnego
SEGRO wyposaży wszystkie swoje parki w ładowarki do elektryków
Wspólna inwestycja 7R, MF Capital i DIL Polska w Warszawie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pandemia niestraszna Green Factory Logistics
Jaka będzie kondycja rynku magazynowego wskutek kryzysu?
Trwają już nabory do nowego centrum Żabki pod Wrocławiem
SPAR uruchamia magazyn na prawie 9 tys. m kw.
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA