2019-03-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

STRABAG wybuduje Centrum Logistyczne PALISANDER

Warta ponad 30 mln inwestycja realizowana jest w Choroszczy pod Białymstokiem. Nowy obiekt wesprze plany rozwojowe inwestora i przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy

Białostocki PALISANDER, firma działająca na rynku szalunków i austriacki koncern budowlany STRABAG podpisały kontrakt na początku marca. Strabag jako firma z doświadczeniem w inwestycjach magazynowych została zaproszona przez firmę Palisander do współpracy przy budowie centrum logistycznego. W ramach umowy na działce przy ul. Zaczerlańskiej w Choroszczy powstanie obiekt o całkowitej powierzchni ponad 7200 m.kw.

Inwestycja w rozwój

Projekt zakłada budowę budynku biurowo-socjalnego, złożonego z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej oraz hali zakładu napraw, magazynów i myjni, a także wiaty odbiorów wraz z infrastrukturą techniczną. Kubatura obiektu to w sumie blisko 50 tys. m. sześciennych, 2000 m.kw powierzchni zajmie część przeznaczona na biura, powstanie też naziemny parking z 78 miejscami postojowymi.

"W pierwszej kolejności rozpoczęliśmy roboty ziemne i żelbetowe budynku biurowo-socjalnego nowego centrum logistycznego Palisander. Następnie rozpoczną się prace dotyczące hali i wiaty, a na początku III kw. 2019 planujemy zakończyć wszystkie prace żelbetowe" - komentuje Anna Cembrzyńska Rzecznik Prasowy STRABAG Sp. z o.o.

„Nieustannie się rozwijamy i powiększamy swój udział w rynku, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę Centrum Logistycznego. Chcemy wykorzystywać najnowsze technologie w zakresie modernizacji i renowacji szalunków, a także poprawić komfort pracy naszych pracowników. Taki rozbudowany obiekt wraz z infrastrukturą na pewno nam w tym pomoże” – mówi Sławomir Żubrycki, prezes firmy PALISANDER.

Nowe technologie i miejsca pracy

W zakres realizowanych prac wchodzi również budowa placu składowego o powierzchni 35 tys. m.kw., murów oporowych, zbiorników przeciwpożarowych oraz dwóch podziemnych zbiorników na gaz płynny LNG wraz z instalacją zewnętrzną.

„Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do konserwacji szalunków, zamierzamy więc inwestować również w innowacyjne technologie i maszyny” – dodaje prezes Żubrycki.

Tak duża inwestycja wiąże się ze wzrostem zatrudnienia, a rekrutacja pracowników do nowego obiektu zacznie się na początku przyszłego roku. Prace budowlane właśnie ruszają, a ich zakończenie przewidziane jest na na I kwartał 2020 roku.

Zobacz także

Poradnik inwestora na temat cen na rynku magazynowym
Magazyny stały się hitem rynku inwestycyjnego
SEGRO wyposaży wszystkie swoje parki w ładowarki do elektryków
Wspólna inwestycja 7R, MF Capital i DIL Polska w Warszawie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA