2018-07-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Inwestycje magazynowe w Rumunii

Rozbudowa powierzchni magazynowej największej sieci supermarketów w Rumunii - PROFI Rom Food, zlokalizowanej w Ploeszti wkracza na ostatnią prostą. Przewidywany termin zakończenia projektu to wrzesień 2018 r.
Inwestycje magazynowe w Rumunii (Żródło: Logicor)

PROFI Rom Food obecnie wynajmuje w parku Logicor Ploieşti 30 000 mkw. powierzchni magazynowej. Nowa umowa pomiędzy Logicor i PROFI dotyczy rozbudowy powierzchni magazynowej o kolejne 20 449 mkw., w tym akumulatorowni i powierzchni biurowej, a także zewnętrznego magazynu palet oraz parkingu dla ciężarówek i pracowników. Dzięki dodatkowej przestrzeni i możliwości lepszego działania operacyjnego, sieć supermarketów uzyska wydajność potrzebną do kontynuacji planowanej ekspansji w Rumunii.

Profi Rom Food to nowoczesna sieć handlowa o największym zasięgu geograficznym w Rumunii, posiadająca obecnie około 800 sklepów. Dzięki rozbudowie magazynu Ploieşti powstanie ważne regionalne centrum dystrybucyjne obsługujące stolicę Rumunii - Bukareszt oraz sąsiednie regiony: Ploeszti i Brasov.

Strategiczne położenie parku Logicor Ploieşti, możliwość jego dalszego rozwoju w przyszłości, a także wysoka jakość rozwiązań i szybkość działania naszego partnera - firmy Logicor były kluczowe dla nas przy podejmowaniu decyzji o rozbudowie magazynu właśnie tutaj– powiedział Gaëtan Pacton, Dyrektor ds. Ekspansji w PROFI Rom Food SRL

Park Logicor Ploieşti ma doskonałą lokalizację przy drodze DN 72 Ploeszti-Târgovişte, około 8 kilometrów na zachód od centrum Ploieşti w okręgu Prahova. Powiat Prahova ma strategiczne położenie geograficzne ze względu na bliskość Bukaresztu (około godziny jazdy samochodem) i największego lotniska: międzynarodowego lotniska Otopeni-Henri Coanda. Park znajduje się również w pobliżu skrzyżowania A3 i obwodnicy Ploieşti. Rynek Ploieşti jest trzecim najważniejszym regionem logistycznym w Rumunii o powierzchni 250 tys. mkw., co stanowi 10% jego całkowitej powierzchni.

-Cieszymy się, że możemy wspierać działalność biznesową naszych klientów i dostosowywać się do ich przyszłego wzrostu poprzez dostarczanie najnowocześniejszej powierzchni magazynowej – powiedział Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający CEE w Logicor.

Logicor jest jedną z wiodących firm nieruchomościowych w Europie, która koncentruje się na zarządzaniu nowoczesnymi nieruchomościami logistycznymi i magazynowymi. Logicor posiada obecnie 13,6 mln mkw. powierzchni na kluczowych rynkach europejskich.


Zobacz także

Nowa lokalizacja DSV Road w Duchnicach: 1,4 tys. mkw biur, 3,5 tys. magazynu
163 mln zł budżet na innowacje technologiczne producenta drzwi
Logistyka w Ameryce Południowej i Centralnej
Raben wita w nowej siedzibie oddziału
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Sześć parków dystrybucyjnych trafiło pod młotek
Ponad 12 tys. mkw. magazynu w Pradze dla operatora logistycznego
Investa wynajmuje magazyn w City Logistics Wrocław I
SpaceFactory realizuje prace projektowe i wykonawcze w Hillwood Kalwaria
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA