Przejdź do artykułu
2021-12-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Magazynowa alternatywa dla Łodzi

Panattoni, deweloper nieruchomości przemysłowych w Europie, tworzy alternatywę dla Łodzi w Polsce Centralnej. Firma realizuje Panattoni Park Koluszki, ok. 30 km od stolicy regionu. Inwestycja osiągnie docelowo ok. 40 000 m kw., a blisko 60% zostało już wynajęte. Pierwszym najemcą jest Pet Republic - producent karm, który w listopadzie br. wprowadził się na powierzchnię 12 000 m kw. W trzecim kwartale 2022 r. Panattoni przekaże ok. 13 400 m kw. firmie z branży motoryzacyjnej.

Koluszki – nowy rynek w Centralnej Polsce

Panattoni dostarczyło w Polsce Centralnej blisko 1,6 mln m kw. w ramach własnych parków oraz obiektów BTS i cały czas odkrywa nowe rynki. Tym razem deweloper realizuje Panattoni Park Koluszki, który jest pierwszym centrum dystrybucyjnym klasy A w tej lokalizacji. Docelowo inwestycja zajmie ok. 39 800 m kw., a już pod koniec listopada br. został ukończony pierwszy etap realizacji  ponad 12 000 m kw. (w tym ok. 1000 m kw. biur). Do nowo wybudowanej powierzchni wprowadziła się firma Pet Republic, producent karmy dla psów i kotów, należący do grupy CPF Poland. Krajowy oddział jest częścią Charoen Pokphand Foods, czyli światowego lidera w sektorze rolno-spożywczym. Drugi i ostatni etap Panattoni Park Koluszki zaplanowano na przełom III i IV kw. 2022 r. Wtedy 13 500 m kw. zajmie kolejny najemca – globalny producent komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, obejmujący m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia.

Dlaczego Panattoni Park Koluszki? 

Dzięki możliwości dostosowania powierzchni do działalności najemcy, inwestycja dewelopera jest idealnym wyborem zarówno dla dużych klientów produkcyjnych, jak i lokalnych firm z różnych branż. – Koluszki to doskonała alternatywa dla Łodzi. Nasz nowy park skorzysta zarówno z obecności w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polski Centralnej. Atutem lokalizacji jest również dostęp do zasobów ludzkich, których deficyt zaczynają odczuwać dotychczasowe wielkie zagłębia inwestycyjne – Koluszki mają o 1,8% wyższy poziom bezrobocia od Łodzi, a podobnie jak stolica regionu, są w stanie zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.

Pierwszy etap budowy (12 000 m kw.) – zostanie ukończony w listopadzie br. a na przełomie III/IV kw. 2022 r. deweloper odda do użytku cały budynek. Inwestycja pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Tylko co piątą przesyłkę dostarcza kurier
CTHINGS.CO rozwija autorskie rozwiązania IoT 5G
Rynek nieruchomości magazynowych nie zwalnia tempa
FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hillwood startuje z budową w Grodzisku Mazowieckim
W Kątach Wrocławskich powstanie 285 000 m² powierzchni
Logicor wspiera rozwój swoich klientów
Panattoni rusza z City Logistics Warsaw Airport IV

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów