2019-05-10 | Wydarzenia

Raben zasłużonym dla polskiej gospodarki

Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej gospodarki odznaczono przedstawicieli 34 podmiotów: przedsiębiorstw, urzędów, fundacji i organizacji. Wśród nich znalazł się Ewald Raben, CEO Grupy Raben, która jest obecna na polskim rynku już od 1991 roku.

Firma, która 28 lat temu rozpoczynała swoją działalność w Polsce od 12 pracowników i wynajmowanego magazynu w Baranowie pod Poznaniem, dzisiaj ma 53 oddziały i zatrudnia ponad 5 000 osób w całej Polsce. Ponadto, posiada własne oddziały w 12 krajach Europy, zatrudnia ponad 10 000 pracowników oraz dysponuje około 1 200 000 m2 powierzchni magazynowych. Całym biznesem zarządza natomiast ze swojej centrali w Robakowie pod Poznaniem.

„Czuję się zaszczycony, że znalazłem się w tak szacownym gronie. Reprezentuję trzecie pokolenie rodziny, która od 1931 roku zajmuje się transportem towarów, i praktycznie całe moje życie zawodowe związane jest z Polską. Gdy przyjechałem tutaj na początku lat 90. ubiegłego wieku, gospodarka dopiero zaczynała się rozwijać. Zmiany były bardzo dynamiczne, dokonywały się nie tylko na naszych oczach, ale też dzięki nam” – wspomina Ewald Raben. – „Jestem bardzo dumny, że mieliśmy w tym swój udział i zostało to docenione. Chciałbym zadedykować ten medal tym, którzy ponad ćwierć wieku temu zaufali mi, młodemu Holendrowi, który miał wizję stworzenia międzynarodowej firmy logistycznej, i wszystkim, którzy współtworzyli ją ze mną w późniejszych latach. To nasz wspólny sukces, który przyczynia się do wzrostu polskiej gospodarki” – podkreślił.

Okolicznościowy Medal na 100-lecie Odzyskania Niepodległości został ustanowiony uchwałą Rady Ministrów z dn. 8 maja 2018 r. dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego. Zasłużonym dla polskiej gospodarki w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyła je minister technologii i cyfryzacji Jadwiga Emilewicz.


Zobacz także

Drugi tegoroczny numer Top Logistyk już dostępny!
Nagrody zostaną rozdane po raz siódmy
Szykuje się największe w Polsce wydarzenie w branży logistyki 4.0
IX Poznańskie Forum Logistyczne okazało się sukcesem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben zwiększa świadomość ekologiczną dbając o środowisko
Raben otwiera nowy magazyn w świętokrzyskim
Raben rozbudowuje centrum logistyczne pod Poznaniem
Polski operator transportowo - logistyczny doceniony!
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA