Przejdź do artykułu
2016-01-24 | Głos z rynku

Amazon nie zamierza zwalniać tempa

Od 2010 roku Amazon zainwestował w Europie ponad 15 miliardów euro. Inwestycje objęły infrastrukturę, działalność logistyczną i obsługę klienta oraz budowę nowych lokalizacji centrów danych AWS, działania badawczo-rozwojowe, a także wiele innych dziedzin. Już ponad 1000 pracowników centrów logistycznych Amazon na terenie krajów Unii Europejskiej wzięło udział w sponsorowanym przez spółkę innowacyjnym programie kształcenia osób dorosłych „Postaw na swój rozwój”.
W roku 2015 Amazon w Europie utworzył rekordowe 10 000 stałych miejsc pracy. W roku 2015 Amazon w Europie utworzył rekordowe 10 000 stałych miejsc pracy. (Żródło: Fot. Amazon)
Spółka Amazon ogłosiła dzisiaj, że w 2015 roku w jej europejskich oddziałach utworzono ponad 10 000 nowych stanowisk, a w 2016 roku planuje utworzenie kolejnych kilku tysięcy miejsc pracy na terenie Europy. Obecnie Amazon zatrudnia w Europie ponad 40 000 osób. 10 000 nowych stałych miejsc pracy, które powstały w 2015 roku, to rekord w historii rozwoju zatrudnienia Amazon. Wynik ten oznacza także 50% wzrost w porównaniu z rokiem 2014. W 2016 roku spółka będzie między innymi inwestować w rozszerzenie europejskiej sieci logistycznej, zwiększać skalę działań badawczo-rozwojowych oraz tworzyć nową infrastrukturę na potrzeby rozwijającej się działalności usług w chmurze.
 
"Popyt na nasze usługi ze strony europejskich klientów jest większy niż kiedykolwiek. Jednocześnie dostrzegamy jeszcze więcej możliwości rozwoju działalności Amazon, co sprawia, że będziemy nadal opracowywać nowe rozwiązania i prowadzić inwestycje z myślą o przyszłości. W 2015 roku stworzyliśmy ponad 10 000 nowych stanowisk, a na rok 2016 planujemy utworzyć jeszcze kilka tysięcy. Będziemy zatrudniać pracowników na wszystkich szczeblach, o różnych poziomach doświadczenia i wykształcenia, od językoznawców i logopedów przez ekspertów ds. mediów cyfrowych, po pracowników centrów logistycznych i asystentów obsługi klienta" - mówi Xavier Garambois, Wiceprezes Amazon EU Retail.
 
Od 2010 roku Amazon zainwestował ponad 15 miliardów euro w infrastrukturę i działalność prowadzoną na terenie Europy. Spółka posiada w Europie sieć obejmującą ponad 80 budynków w tym: biura korporacyjne, centra logistyczne, punkty sprzedaży i obsługi klienta, centra badań i rozwoju oraz centra danych AWS.
 
Plany Amazon zakładają także utworzenie setek miejsc pracy dla informatyków oraz inżynierów odpowiadających za tworzenie oprogramowania w 12 europejskich centrach badań i rozwoju. W placówkach badawczo-rozwojowych w Niemczech, Irlandii, Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w różnych obszarach działalności spółki, takich jak sklep internetowy Amazon, aplikacje mobilne, media cyfrowe, urządzenia i ich oprogramowanie, np. technologia rozpoznawania mowy, system Prime Air oraz usługi w chmurze.
 
Ścieżka kariery oferowana przez Amazon w Europie daje możliwości rozwoju osobom o doświadczeniu, umiejętnościach i wykształceniu z każdej dziedziny i na wszystkich poziomach. Wiele stanowisk wymaga wyższego wykształcenia i biegłej znajomości kilku języków, podczas gdy do pracy na innych doświadczenie nie jest konieczne – pracownicy zostają przeszkoleni z zakresu umiejętności niezbędnych w pracy na danym stanowisku. Amazon pomaga także swoim pracownikom zdobywać umiejętności przydatne w rozwoju kariery w strukturach spółki i poza nią. Do chwili obecnej ponad 1000 pracowników Amazon w Europie wzięło udział w programie „Postaw na swój rozwój”. To innowacyjny program kształcenia osób dorosłych prowadzony przez Amazon, dzięki któremu spółka pokrywa do 95% kosztów edukacji osób pracujących na umowę stałą. Uczestnicy programu mogą wziąć udział w kursach i szkoleniach trwających nawet cztery lata. Osoby biorące udział w programie mogą wybierać spośród najbardziej poszukiwanych specjalizacji, takich jak między innymi: mechanika lotnicza, projektowanie komputerowe, technologia maszyn, technologia medyczna, pielęgniarstwo oraz wiele innych.
 
"Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować świetną pracę osobom, które już posiadają poszukiwane przez nas umiejętności oraz że pomagamy w rozwoju tym, którzy chcą rozwijać umiejętności w ramach praktyk zawodowych i dzięki innowacyjnym programom, takim jak „Postaw na swój rozwój" - mówi Roy Perticucci, Wiceprezes Amazon EU Operations. "W 2016 roku w naszych centrach logistycznych planujemy stworzyć tysiące nowych miejsc pracy zarówno takich wymagających kwalifikacji, jak i tych początkowych".

Zobacz także

Przemysłowa przeciwpożarowa brama przesuwna FST Hörmann ze Złotym Medalem targów BUDMA.
Kontynuacja współpracy Hellmann Worldwide Logistics Polska z firmą Viessmann sp. z o.o.
GLS po raz drugi publikuje raport na temat zrównoważonego rozwoju
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

LPP Logistics buduje centrum dystrybucyjne w Rumunii
GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
Rozwój w logistyce od 75 lat
Nowy magazyn - kolejny krok w rozwoju Dan Cake

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów