Przejdź do artykułu
2023-10-18 | Głos z rynku

UPS ułatwia przedsiębiorcom odprawę celną

UPS wspiera handel transgraniczny i wprowadza nowe narzędzie dla przedsiębiorców, które ułatwi procesy handlowe podczas odprawy celnej.

Od października klienci UPS wysyłający przesyłki do Unii Europejskiej mogą skorzystać z nowego, wewnętrznego narzędzia UPS. Rozwiązanie umożliwi automatyczne generowanie kodów celnych, co europejskim przedsiębiorcom znacząco ułatwi prowadzenie działalności. Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby w oparciu o opis przesyłki, zapewnić klientom prawidłowe kody celne HS nadawane przez Zharmonizowany System i wymagane przez instytucje Unii Europejskiej.

Unia Europejska odpowiada za około 15% światowego handlu towarami. Narzędzie firmy UPS jest kompatybilne z obowiązującym w całej Unii Europejskiej zaktualizowanym, elektronicznym systemem importu - Import Control System 2 (ICS2), który wymaga od firm dostarczenia szczegółowej listy danych dotyczących ich produktów.

Rozwiązanie UPS przyniesie korzyści szczególnie małym i średnim przedsiębiorstwom spoza Europy, których właściciele często nie mają czasu ani specjalistycznej wiedzy, aby szybko i precyzyjnie określić właściwe kody HS dla swoich produktów, a tym samym wesprze wszystkich przedsiębiorców w skomplikowanych procesach transgranicznych. Pilotaż narzędzia zakończył się sukcesem, a w okresie testowym z powodzeniem udało się wygenerować zgodne kody dla ponad 1 miliona przesyłek.

W celu wspierania przedsiębiorców w rozwoju ich biznesów i procesach transgranicznych, UPS oferuje wiele wygodnych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania biznesowe związane z importem i eksportem towarów oraz zgodne z wymogami legislacyjnymi. Dla przykładu, UPS® Export Assure – to inteligentne narzędzie pomagające klientom generować prawidłowe opisy produktów. UPS Paperless® Invoice natomiast umożliwia klientom elektroniczne przesyłanie dokumentacji handlowej i celnej, a tym samym redukuje liczbę procesów wykonywanych ręcznie, zmniejsza liczbą zatrzymań celnych i minimalizuje ilość wykorzystanego papieru.

– W UPS wierzymy, że dzięki właściwemu partnerowi, wysyłka za granicę może być tak samo prosta, jak wysyłka w kraju ojczystym. Rozwiązania, które proponujemy naszym klientom pomagają im obniżyć koszty, zmniejszyć opóźnienia celne, zminimalizować liczbę niepotrzebnych opłat, a finalnie sprawiają, że wysyłka międzynarodowa jest w zasięgu każdej firmy, bez względu na jej wielkość – powiedział Stuart Lund, Brokerage District Manager w UPS.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Firma Spiżarnia powiększa wynajmowaną powierzchnię
Mobilne roboty podczas pokazów na żywo w Warszawie
GLS rozwija ideę rowerowego transportu miejskiego
Żabka popularyzuje kody 2D w swoim asortymencie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Operatorzy magazynowi poważnie podchodzą do AI
5 trendów w logistyce na 2024 r.
Armatis wdraża generatywną AI w call center
Jak logistyka magazynowa może wykorzystać AI?

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów