Przejdź do artykułu
2023-08-01 | Głos z rynku

Systemy składowania PROMAG w nowym magazynie BSH w Jasionce

zdjecie2

Międzynarodowy koncern BSH uruchomił magazyn dla potrzeb fabryki małego AGD. PROMAG S.A. wyposażył obiekt w regały paletowe rzędowe PHR i system gęstego składowania AutoMAG Shuttle. Łączna pojemność magazynu to ponad 22 tys. miejsc paletowych.

BSH to największy w Europie producent sprzętu AGD. W Polsce posiada aż 6 fabryk – 3 w Łodzi, gdzie produkuje pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, 2 pod Wrocławiem – produkcja piekarników i lodówek oraz jedną w Głogowie Małopolskim z produkcją małego AGD. W związku z planami powiększenia mocy produkcyjnych w tej ostatniej fabryce, koncern wynajął w podrzeszowskiej Jasionce magazyn o powierzchni ponad 20 tys. m kw.. Magazyn został wybudowany przez firmę Panattoni i jest wykorzystywany głównie do składowania odkurzaczy marki Siemens i Bosch, kapsułkowych ekspresów do kawy i maszynek do mielenia mięsa.

Dostawcą wyposażenia magazynowego w postaci regałów paletowych rzędowych i półautomatycznych systemów gęstego składowania AutoMAG Shuttle jest firma PROMAG S.A. Firma BSH zaufała wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnym, trwałym rozwiązaniom oferowanym przez partnera. Regały magazynowe PROMAG zostały w tym roku po raz 4-ty z rzędu nagrodzone złotym godłem KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI.

– Firma BSH postawiła przed nami zadanie dostawy systemów regałowych, które gwarantują wysokie bezpieczeństwo, funkcjonalność i efektywność operacji magazynowych – powiedział Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Pani Karolina Tokarz – Zaimplementowane w magazynie Klienta rozwiązania zdają egzamin w zakresie optymalizacji procesów intralogistycznych firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Składowanie krótkich serii towarów, gdzie istotny jest szybki dostęp do każdej składowanej jednostki paletowej, odbywa się w regałach paletowych rzędowych PHR. System tych regałów został wyposażony w szereg akcesoriów, które zwiększają bezpieczeństwo i funkcjonalność rozwiązania. Długie serie natomiast są składowane w efektywnych regałach gęstego składowania AutoMAG Shuttle. W systemie tym załadunek, rozładunek oraz przemieszczanie jednostki ładunkowej w kanałach regałów odbywa się przy pomocy półautomatycznego satelity sterowanego radiowo za pomocą prostego w obsłudze pilota. Dzięki temu wyeliminowano korytarze międzyregałowe i ograniczono zadania wózków widłowych do kilku podstawowych czynności: umieszczenia palety w kanale regałowym, pobrania palety z kanału przy rozładunku oraz przemieszczania satelity pomiędzy kanałami. A to minimalizuje straty związane z ewentualnymi uszkodzeniami regałów. Bezkolizyjny ruch palet w kanale ma z kolei znaczący wpływ na redukcję prawdopodobieństwa uszkodzenia ładunku. System gęstego składowania AutoMAG Shuttle oraz akcesoria zastosowane w regałach paletowych rzędowych PHR zapewniają wysokie bezpieczeństwo i efektywność pracy w magazynie BSH w Jasionce.

zdjecie3


Zobacz także

Roboty AMR PROMAG bohaterami otwarcia w Śmielinie
Grupa Schunk zacieśnia współpracę z Dematic
Astra Coffee we współpracy z Silvan Logistics
Serwis FTL Chiny-Polska już w ofercie cargo-partner
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Roboty AMR PROMAG bohaterami otwarcia w Śmielinie
PROMAG S.A. odebrała nagrodę w poznańskim Hotelu Bazar
W Poznaniu ruszył program stażowy INŻYNIER PRZYSZŁOŚCI
Trendy w składowaniu i transporcie wewnętrznym

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów