Przejdź do artykułu
2023-07-06 | Głos z rynku

Otwarcie Centrum MZURI z udziałem robotów PROMAG

W dniu 22 czerwca 2023 roku miało miejsce otwarcie Światowego Centrum MZURI w Śmielinie, do którego wyposażenie magazynowe dostarczyła firma PROMAG S.A. Bohaterem uroczystości były roboty AMR PROMAG, które pracowały wyjątkowo w tym dniu jako kelnerzy.

Mzuri World ze Śmielina w województwie kujawsko-pomorskim to nowoczesna firma zajmująca się produkcją i sprzedażą maszyn dla rolnictwa, w tym bardzo innowacyjnej technologii Mzuri Pro-Til do uprawy pasowej. W nowo otwartym Centrum MZURI będą prowadzone właśnie prace nad rozwojem technologii uprawy pasowej.

Na uroczystość otwarcia centrum przybyli zaproszeni goście, kontrahenci z zagranicy oraz pracownicy firmy. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Radosław Sikorski eurodeputowany do Parlamentu UE,  Roman Leshchenko – Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy, Ryszard Kamiński były podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi obecnie dyrektor KPODR w Minikowie oraz lokalne władze, przedstawiciele środowisk naukowych i firmy uczestniczące w budowie obiektu, w tym przedstawiciele firmy PROMAG.

Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpił premierowy pokaz pracy maszyn oraz symboliczne przecięcie wstęgi. Po czym na scenę wjechały roboty autonomiczne AMR PROMAG, które przywiozły szampany i okolicznościowy tort. W tym wyjątkowym dniu pracowały jako kelnerzy ale na co dzień będą działać jako autonomiczne urządzenia transportowe na produkcji.

Robot AMR PROMAG to innowacyjne rozwiązanie dla logistyki wewnątrzzakładowej do pracy w magazynach, na produkcji i w centrach logistycznych. Sterowanie jazdą wózka odbywa się za pomocą nawigacji naturalnej. Robot dzięki nawigacji naturalnej nie porusza się po ściśle zdefiniowanych trasach, w których ruch czasami może być zablokowany, lecz na bieżąco, elastycznie dobiera najbardziej optymalne ścieżki transportowe w celu szybkiej realizacji zadań. Dzięki naturalnej nawigacji implementacja tego rozwiązania w zakładach pracy jest bardzo szybka – trwa do kilku dni, a zmiana istniejącego obszaru pracy jest szybka i zdalna. Dodatkową zaletą tego typu nawigacji jest brak konieczności ingerencji w posadzkę wzdłuż trasy pracy wózka. Roboty AMR PROMAG są doskonałym uzupełnieniem dla systemów przenośników, ułatwiając transport towaru bez konieczności zamykania ciągów komunikacyjnych lub dróg transportowych. Cechuje je wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu 3 typów zabezpieczeń: kamer 3D, lidarów laserowych i ramki bezpieczeństwa.

Poza systemem transportu autonomicznego do Światowego Centrum MZURI firma PROMAG dostarczyła również:

  • system regałów paletowych rzędowych PHR
  • meble warsztatowe
  • wózki magazynowe
  • owijarkę i inne urządzenia do pakowania
  • palety, nadstawki, skrzyniopalety.

– Gratulujemy firmie Mzuri World dynamicznego rozwoju i wspaniałego obiektu – mówi Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Karolina Tokarz – Życzymy dalszego rozwoju i ciekawych projektów zrealizowanych w nowo otwartym Światowym Centrum MZURI.

AMR PROMAG


Zobacz także

PROMAG S.A. odebrała nagrodę w poznańskim Hotelu Bazar
Lokomotywy Traxx 3 MS w transporcie intermodalnym
Volvo FH Electric 4x2T już we flocie MBC Trans
Poczta Polska przebudowuje swoje obiekty
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

3 dni pełne nowości na LogiMAT 2024
DB Schenker uruchamia magazyn dla klienta w Czechach
Śląscy studenci z dostępem do technologii firmy AIUT
Dematic realizuje swoje największe zamówienie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów