Przejdź do artykułu
2023-05-23 | Głos z rynku

cargo-partner staje się częścią Nippon Express Group

Podczas obchodów 40. rocznicy działalności cargo-partner, właściciel i założyciel - Stefan Krauter zdecydował się sprzedać austriackiego globalnego lidera usług logistycznych notowanej na giełdzie, japońskiej firmie Nippon Express Holdings, która jest również spółką matką firmy Nippon Express, APC, Franco Vago oraz innych. Rozpoczynając swoją działalność w 1983 roku na lotnisku z Wiedniu, cargo-partner zatrudniało zaledwie pięciu pracowników. Obecnie firma jest reprezentowana przez ponad 4000 pracowników w 160 biurach, w ponad 40 krajach na całym świecie. Stefan Krauter przekazał już dowodzenie swojemu kierownictwu, a teraz również swój dorobek "idealnemu następcy" – Grupie NX.

Po przekroczeniu po raz pierwszy miliarda euro obrotu w roku 2020, obroty cargo-partner w 2021 roku wzrosły o 72% osiągając ponad 1,8 miliarda euro, a następnie do 2,06 miliarda euro w 2022 roku.

– Elastyczne zarządzanie niesie za sobą pewne znaczące korzyści, ale w pewnym momencie największym atutem staje się profesjonalne i stabilne przywództwo. To wyzwanie i jednocześnie odpowiedzialność założycieli, aby w odpowiednim czasie zdecydowali się na przekazanie sterów, dlatego razem z Zarządem rozważaliśmy różne opcje dotyczące przyszłości cargo-partner – tłumaczy Krauter.

Jak dodaje – Dalsze prowadzenie samodzielnej działalności byłoby dobrym rozwiązaniem dla kierownictwa oraz pracowników, ale od kiedy idealnym właścicielem strategicznym okazała się być NX Group stało się jasne, że jest to właściwy sposób aby wykonać kolejny krok naprzód. Zgodnie z dotychczasową polityką integracji w NX Group, cargo-partner pozostanie cargo-partner zarówno pod względem organizacyjnym, jak i samej marki - i stanie się najsilniejszym cargo-partner w historii!

Umowa została podpisana 12 maja 2023 roku i wejdzie w życie po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń (antymonopolowych oraz FDI). Szacowny czas na ich pozyskanie to od czterech do siedmiu miesięcy wraz z późniejszym zamknięciem transakcji.

– Dla obu organizacji transakcja oznacza korzyści w postaci zwiększenia globalnego zasięgu, rozszerzenia portfolio usług, wzmocnienia regionalnego know-how w zakresie produktów, IT oraz zwiększonej skali działań. NX Group skorzysta z naszej silnej i rozległej sieci w Europie Środkowej i Wschodniej, która idealnie uzupełni ich istniejącą już siatkę połączeń, a cargo-partner awansuje na wyższy poziom na szlakach handlowych wewnątrz Azji i transpacyficznych. – mówi Stefan Krauter. Dodaje również: cargo-partner będzie nadal współpracować ze swoją obecną siecią globalnych agentów, dążąc do rozszerzenia tej części działalności i wspierając ją w przyszłości za pomocą ulepszonej platformy, która obecnie jest w fazie rozwoju.

– Osobiście będę nadal nadzorował przejęcie zasiadając w Radzie Nadzorczej oraz pełniąc funkcję doradczą dla Zarządu. Skupię się na integracji z nowymi właścicielami, jak również innymi kwestiami dotyczącymi strategii, fuzji oraz ESG. To naprawdę interesujące i satysfakcjonujące wyzwanie na zakończenie mojej kariery! – mówi Krauter.

cargo partner becomes part of Nippon Express Group 02 Copyright Nippon Express


Zobacz także

"Srebrne tsunami" na rynku motoryzacyjnym
Już za kilka dni rozpoczną się kolejne targi MODERNLOG
Konferencja Smart Warehouse (31.05-1.06)
Znamy laureatów Złotego Medalu Grupy MTP
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów