Przejdź do artykułu
2023-05-16 | Wydarzenia

Jak zakolegować się z robotem w magazynie?

Roboty w magazynie, mechanizacja czy automatyzacja, fulfillment, IoT – to główne zagadnienia konferencji Smart Warehouse (31.05-1.06), która odbędzie się w ramach Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na start wydarzenia specjalny panel #Human vs robotics z udziałem ekspertek: Aleksandry Przegalińskiej, Magdaleny Morze, Moniki Dudy, Malwiny Faliszewskiej oraz Ilony Miziewicz-Groszczyk.

Smart Warehouse to dwudniowa konferencja w samym sercu najważniejszego wydarzenia dla branży logistycznej w Polsce, czyli poznańskich targów MODERNLOG (30.05-2.06), które co roku odzwierciedlają bieżące trendy rynkowe i skupiają się na prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu logistyki 4.0 i magazynów przyszłości. MODERNLOG odbywa się w towarzystwie targów ITM Industry Europe będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w tej części Europy. Współistnienie tych wydarzeń – w jednym miejscu i czasie – tworzy niepowtarzalną platformę do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.

Konferencja kierowana jest do szefów logistyki, kierowników magazynów i menedżerów łańcuchów dostaw, którzy zainteresowani są optymalizacją procesów intralogistycznych w duchu logistyki 4.0. Trwa rejestracja: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Human vs robotics

Jakimi kolegami w pracy będą (lub już są) roboty? Jak na te zmiany reagują pracownicy i jakie towarzyszą im emocje? W jaki sposób sztuczna inteligencja może wpływać na rozwój biznesu i czynić nasz świat bardziej ludzkim? Na te pytania odpowiedzą ekspertki z wielu środowisk: profesorka AI – Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), badaczka przyszłości – Magdalena Morze (Łukasiewicz – PIT), praktyczka logistyczka – Monika Duda (DHL Supply Chain), trenerka różnorodności – Malwina Faliszewska oraz szefowa e-commerce – Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) zgromadzone w panelu otwarcia konferencji Smart Warehouse #Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie.

Automatyzacja czyni logistykę bardziej bezpieczną, efektywną i przyjazną dla środowiska. Z jednej strony odciąża pracowników od powtarzalnych zadań bez wartości dodanej, z drugiej tworzy zawody przyszłości. Aby jednak w pełni skorzystać z jej dobrodziejstw potrzebna jest otwartość i budowanie różnorodnych miejsc pracy, gdzie spotykają się już nie tylko osoby różnych ras, kultur, przekonań, ale wręcz ludzie i roboty – mówi Barbara Tokarz, manager ds. komunikacji w GXO i członkini Rady Programowej konferencji.

Kierunek: smart warehouse

Dyskusje w ramach 4 głównych paneli tematycznych – #IoT digitalizacja, #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych, #AGV roboty oraz #Fulfillment – logistyka dla e-commerce – skupione będą na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie.

Pierwszego dnia konferencji (31 maja) odbędzie się panel #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych. Jak zmniejszyć ryzyko popełnienia błędów w projektowaniu systemów magazynowych? Kiedy wystarczy mechanizacja, a kiedy uzasadniona jest automatyka? Jak ocenić stopień gotowości organizacji do wdrożenia rozwiązań automatycznych? To tylko kilka zagadnień, o których moderator Piotr Sędziak (Orbico Supply) będzie dyskutować ze swoimi gośćmi. Wśród nich m.in. Grzegorz Prorok (Consafe Logistics), Krzysztof Stachowicz (AIUT), Paweł Wierzbicki (Toyota Material Handling).

W kolejnym panelu #AGV roboty moderatorka Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) poruszy zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, robotami i nową generacją automatyzacji logistyki. Wraz z prelegentami porozmawia o najnowszych trendach i realiach, kluczowych barierach we wdrażaniu projektów oraz o tym, jak naprawdę wygląda dziś nowoczesny magazyn. W panelu wezmą udział m.in. Karolina Didyk (GXO), Michał Furmański (ABB), Artur Thomas (Jungheinrich).

Nikogo nie trzeba przekonywać jak duże znaczenie dla wyboru sprzedawcy internetowego ma jakość obsługi logistycznej zamówień. Wiadomo również, że magazynowanie, pakowanie, dostarczanie paczek i inne operacje logistyczne, to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli mówimy o setkach, a nawet tysiącach przesyłek dziennie. I wobec tych faktów z pomocą sprzedawcom internetowym spieszą operatorzy logistyczni oferujący usługi fulfillment – mówi Marta Cudziło, moderatorka kolejnego panelu. – Czy warto i/lub kiedy warto korzystać z ich usług? Na jakie wsparcie może liczyć sprzedawca korzystając z fulfillment? Jak wygląda oferta dostawców usług fulfillment i jaki rozwój technologiczny trzeba osiągnąć, by zapewnić najwyższą efektywność obsługi logistycznej sklepu internetowego?

Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci panelu moderowanego przez Martę Cudziło (Łukasiewicz – PIT). Rozmowa #Fulfillment – logistyka dla e-commerce rozpocznie drugi dzień konferencji (1 czerwca). Wśród rozmówców m.in. Daniel Kusak (Ferag), Łukasz Mojzykiewicz (Europa Systems), Rafał Szcześniewski (Omnipack), Łukasz Wysokiński (InPost Fulfillment).

Na zakończenie wydarzenia zaplanowano rozmowę #IoT digitalizacja. W 2023 roku ilość danych na świecie sięgnie 50 zettabajtów, czyli bilionów gigabajtów. Dane (informacje) dla dzisiejszej gospodarki stały się tym, czym dotąd były węgiel, stal i ropa naftowa. Algorytmy, uczenie maszynowe i sieci neutronowe stają się nieodzownym elementem systemów klasy WMS, a sztuczna inteligencja pozwala analizować tsunami danych, na bazie których z wykorzystaniem narządzi BI menadżerowie podejmują decyzje – tłumaczy Artur Olejniczak (Wyższa Szkoła Logistyki), który poprowadzi ostatnią dyskusję konferencji. W panelu poruszy tematy skutecznego i efektywnego wdrożenia WMS, integracji systemu z automatyką, AI i IoT w magazynie oraz modelowania procesów biznesowych. Gośćmi dyskusji będą m.in. Marlena Dorniak (Dachser), Mikołaj Grabarek (PSI), Maciej Karpiński (AntData).

W ramach konferencji Smart Warehouse dostępna będzie również specjalna strefa networkingowa, a na scenie – poza głównymi panelami dyskusyjnymi – odbędą się również wystąpienia w cyklu Scena Partnerów (m.in. AIUT, Hardis Group, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment). Szczegółowy program oraz rejestracja na konferencję na stronie: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Konferencja Smart Warehouse jest integralną częścią Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, które obędą się w dniach 30.05-2.06 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (www.modernlog.pl). W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.


Zobacz także

Firmy, konferencje, pokazy maszyn - targi MODERNLOG już niedługo
Jak technologia zmienia branżę logistyczną?
Łódzki rynek magazynowy z niewyczerpanym potencjałem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Produkty kształtujące przyszłość – Targi Packaging Innovations
3DEXPERIENCE pomaga przemysłowi lotniczemu i obronnemu
Pokazy robotów AIUT w strefie In4Log 2024
Pokazy na żywo w strefie In4Log ruszają już 4 czerwca!

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów