Przejdź do artykułu
2023-05-11 | Głos z rynku

SEGRO w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce”

Firma SEGRO, deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, po raz kolejny pojawiła się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”, opracowywanym co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Wśród siedmiu docenionych działań firmy wskazano m.in. program Akademia SEGRO, pomoc dla Ukrainy oraz udział w projekcie Operacja Czysta Rzeka. Pozytywnie oceniono również działalność ekologiczną SEGRO z obszaru rozwoju elektromobilności.

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu jak co roku doceniło dobre praktyki firm w Polsce z zakresu zrównoważonego rozwoju. W zestawieniu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” znalazło się aż siedem przedsięwzięć SEGRO. Co ważne, wszystkie projekty są integralną częścią ambicji firmy, aby być najlepszą firmą na rynku nieruchomości oraz zostały zrealizowane w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO i jego trzech priorytetów: inwestowania w lokalne społeczności i środowisko naturalne, dążenia do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz rozwoju talentów.

W ramach inwestowania w lokalne społeczności i środowisko naturalne firma promowała w ostatnim czasie m.in. picie wody kranowej wśród uczniów szkół. W tym celu, we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, w latach 2021-2022 w łącznie 27 placówkach edukacyjnych deweloper zainstalował nowoczesne bezdotykowe źródełka wody pitnej. Warto dodać, iż w tym roku firma SEGRO rozwija ten projekt także w Gliwicach, gdzie zainstalowała już 11 źródełek oraz planuje dalsze wdrożenia w Łodzi i w kolejnej lokalizacji. Drugie docenione w raporcie, realizowane przez SEGRO działanie edukacyjne, to Akademia SEGRO, pierwszy tego typu projekt wdrożony przez firmę z branży magazynowej, którego pierwsza edycja odbyła się w 2021, a druga w 2022 r. Ma on na celu wspieranie edukacji młodzieży licealnej poprzez popularyzację nauki języka angielskiego, przy jednoczesnym przybliżaniu branży magazynowo-produkcyjnej. W pierwszej edycji projektu w 2021 r. udział wzięło 260 uczniów trzecich klas z siedmiu szkół średnich z Łodzi, Poznania oraz ich okolic, zaś w 2022 r. w pierwszym etapie drugiej edycji programu wzięło udział aż 750 uczniów z pięciu miast i ich okolic: Warszawy, Poznania, Gliwic/Tychów, Łodzi i Wrocławia.

FOB w raporcie docenił również pomoc dla Ukrainy. W związku z konfliktem na Ukrainie SEGRO uruchomiło dodatkowe środki, którymi wsparło Fundację Ocalenie oraz UNHCR. Każdy pracownik polskiego zespołu otrzymał również dodatkowe dni na wolontariat w wybranej organizacji charytatywnej pomagającej Ukrainie w kryzysie. Co więcej, od wiosny 2022 r., w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO, rozpoczęła się całoroczna współpraca z Fundacją Ocalenie w Łodzi, celem wyrównania szans uchodźców i uchodźczyń na polskim rynku pracy. Zorganizowane zostały kursy językowe, szkolenia zawodowe i warsztaty, a także porady psychologiczne.

Kolejne wspierane przez firmę i wyróżnione przedsięwzięcie, Operacja Czysta Rzeka, jest jedną z największych społecznych akcji sprzątania polskich rzek i ich okolic. SEGRO jest jednym z jej głównych partnerów, a pracownicy co roku angażują się w nią jako wolontariusze. Deweloper również jako jeden z pierwszych na polskim rynku zaaranżował w parkach magazynowych przestrzeń wokół budynków, w której pojawiły się ule i hotele dla owadów. Projekt ten ma na celu ochronę bioróżnorodności i ekosystemów towarzyszących parkom. Obecnie znajdują się one m.in. w Pruszkowie, Gądkach i Gliwicach.

Dbając o redukcję emisji dwutlenku węgla, SEGRO wykorzystuje w swoich parkach w Polsce wyłącznie zieloną energię. Energia kupowana przez firmę posiada certyfikat pochodzenia – pozyskiwana jest w 100% z odnawialnych źródeł, a konkretnie z wiatru i słońca. Dodatkowo firma inwestuje w parkach w stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Jesteśmy dumni z wyróżnienia, jakim jest obecność w zestawieniu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022” – mówi Magdalena Szulc, SEGRO Managing Director, Central Europe. – Wierzymy, że dokonując odpowiedzialnych wyborów w biznesie możemy mieć wpływ zarówno globalnie, na klimat i rozwój świadomej gospodarki, jak i lokalnie, na swoje najbliższe otoczenie. Dziękuję naszym pracownikom za zaangażowanie w cele społeczne i związane ze środowiskiem naturalnym, które udało się nam wspólnie osiągnąć w minionym roku, a naszym partnerom za organizację programów i wsparcie. Wspólnie mamy szansę być częścią większej zmiany.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawany jest od 2002 roku jako najważniejsza, cykliczna publikacja Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Więcej informacji o ostatniej edycji uzyskać można na stronie https://odpowiedzialnybiznes.pl/raport2022/.


Zobacz także

Firmy, konferencje, pokazy maszyn - targi MODERNLOG już niedługo
Wywiad redakcji Kaizen z Adamem Bielawskim
Okrągła rocznica założenia firmy cargo-partner
Zebra Technologies usprawnia rozwój swoich partnerów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów