Przejdź do artykułu
2023-01-20 | Głos z rynku

DACHSER nagrodzony w prestiżowym rankingu

Polski oddział DACHSER zajął wysoką pozycję w prestiżowym rankingu „Najbardziej dynamiczni eksporterzy”, który został przygotowany przez redakcję Dziennika Rzeczpospolita. W zestawieniu pojawiło się 50 firm działających w Polsce, które prężnie rozwijały współpracę ze spółkami zagranicznymi i osiągnęły wyjątkowo dobre wyniki finansowe. Ich przychody z eksportu w 2021 roku przekroczyły 200 mln zł i stanowiły minimum 20% udziału w przychodach ogółem.

Rok 2021 był dla DACHSER rekordowy. Polski oddział firmy osiągnął skonsolidowany przychód netto w wysokości ponad 719 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 30% w porównaniu z rokiem 2020. Przychody z eksportu przekroczyły 664 mld zł, a ich udział w przychodach ogółem stanowił blisko 93%.

– Za DACHSER i całą branżą logistyczną, kilka wyjątkowych lat z dużymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw. Sprostaliśmy tych wyzwaniom i umocniliśmy naszą pozycję na arenie międzynarodowej, czego dowodem jest wysoka pozycja w rankingu "Najbardziej dynamicznych eksporterów – powiedział Michał Simkowski, Managing Director European Logistics DACHSER w Polsce.

Polski oddział DACHSER od 16 lat obsługuje eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej oraz usług frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych i branży chemicznej. Aktualnie w kraju działa dziesięć oddziałów DACHSER, w których zatrudnionych jest ponad 670 osób. Jednostki obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń dziennie. Pod względem wolumenu przesyłek najwięcej dostaw z Polski jest realizowanych do Niemiec, Francji, Danii, Czech i Austrii.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DKV rozszerza sieć punktów ładowania samochodów
Dassault Systèmes z najwyższym uznaniem w rankingach zrównoważonego rozwoju
Webfleet nagrodzony przez Frost & Sullivan
Trust Index™ na poziomie 88% w Prologis
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ciężarówki Nikola Tre w rękach GP JOULE
Od stycznia nowy przepis w Umowie ADR
Wielka Brytania łagodzi zmiany w transporcie
Kontenery drobnicowe pozwalają wysyłać mniejsze ładunki współdzieląc kontener z innymi ładunkami

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów