Przejdź do artykułu
2022-10-26 | Głos z rynku

Zagłosuj na najlepsze projekty paperless

Ki zdjecie glowne

W czwartej edycji konkursu Kod Innowacji GS1 Polska współzawodniczą najbardziej innowacyjne wdrożenia eliminujące dokumenty papierowe w organizacjach. W tym roku rywalizuje 7 organizacji. Jeszcze można oddać głosy na najlepsze projekty!

Do rywalizacji zgłosiły się firmy, które wdrożyły projekty paperless w ostatnim roku. Są wśród nich Maspex, Podwawelska Spółdzielnia Spożywców Społem, a także AG Consult, Green Transit, Snarto, Trans Assist oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Tegoroczna edycja konkursu potwierdza, że pandemia przyspieszyła wdrażanie cyfrowych rozwiązań w organizacjach. Coraz częściej też jedną z przyczyn digitalizacji procesów jest zrównoważony rozwój. Biznes dostrzega konieczność oszczędności zasobów i surowców naturalnych – komentuje Marta Szymborska, menedżer ds. komunikacji i CSR w GS1 Polska.

Kto zawalczy o nagrodę w tym roku?

Wiele rozwiązań zgłoszonych do konkursu Kod Innowacji 2022 poświęconych jest wyeliminowaniu „papierologii” w procesach logistycznych. Platformy Snarto, Trans Assist oraz GreenTransit postawiły na wdrożenia elektronicznych listów przewozowych, w połączeniu z pozostałymi dokumentami logistycznymi.

Grupa Maspex, jeden z największych producentów spożywczych w Polsce, wprowadziła z kolei podpis biometryczny. Pozwoliło to zmniejszyć liczbę drukowanych dokumentów magazynowo-logistyczno-transportowych o połowę. Standardy GS1 wykorzystała także firma AG Consult, eliminując papier w transakcjach magazynowych.

Podwawelska Spółdzielnia Spożywców Społem wdrożyła aplikację Jretail, która wykorzystuje kod kreskowy EAN-13 do inwentaryzacji produktów. Z kolei Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie wyeliminowało m.in. papierowe potwierdzenia odbioru wyrobów medycznych ze szpitalnego magazynu.

Więcej o edycji 2022

Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne jury od 2018 roku. Grono laureatów co roku powiększa się o polskie firmy lub instytucje. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu.

Swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać internauci. Link do głosowania publiczności: https://www.kodinnowacji.pl/glosowanie

Laureaci zostaną ogłoszeni 3 listopada 2022 roku podczas konferencji Kod Innowacji, na którą zapisać można się tu: https://kodinnowacji.pl/

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: ICAN, „Forbes”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Menedżer Zdrowia”, „TSL Biznes”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, Logistics „Manager”, „Logistyka”, Pracujwlogistyce.pl, Kaizen, Logistyczny.com.a


Zobacz także

Panattoni wspiera ofiary wojny na Ukrainie
Ekspert z AsstrA o przyszłości elektrycznego transportu
DPD Polska wspiera młodych naukowców i innowatorów
Webfleet Video nagrodzone po raz kolejny
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Punkty PUDO faworytem Klientów e-sklepów
Wodór zielonym rozwiązaniem dla transportu morskiego
Nowa wizja symbolu Paryża według Dassault Systèmes
DHL Parcel modernizuje swoją flotę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów