Przejdź do artykułu
2022-08-04 | Głos z rynku

Aplikacja Dassault Systèmes i Grupy BMW przyspieszy produkcję pojazdów

• Firmy przeanalizowały proces definiowania tłoczonych części samochodowych oraz projektowania tłoczników pod kątem możliwości optymalizacji przy użyciu aplikacji CATIA • Celem współpracy jest zapewnienie użytkownikom wsparcia podczas skomplikowanego procesu projektowania tłoczników oraz skrócenie czasu trwania cyklu i zwiększenie wydajności dzięki wysoce zautomatyzowanym funkcjom • Produkcja części samochodowych może być nie tylko szybsza, ale także tańsza

Firma Dassault Systèmes poinformowała o współpracy z Grupą BMW, mającej na celu zwiększenie wydajności procesów związanych z projektowaniem pojazdów. Dzięki znajomości cyklu oraz specjalistycznemu know-how Grupy BMW w ramach współpracy powstało ukierunkowane na procesy i gotowe do wdrożenia rozwiązanie do definiowania tłoczonych części samochodowych i projektowania tłoczników, które zwiększy wydajność projektowania podzespołów i ich produkcji.

Aplikacja Dassault Systèmes z rodziny CATIA do projektowania tłoczników pozwala wygodnie tworzyć wysokiej jakości nadwozia i podwozia. Dzięki szczegółowemu opisowi koncepcji, zautomatyzowana walidacja procesu produkcji może rozpocząć się już na wczesnym etapie. Wychwycone i usunięte w ten sposób błędy pozwalają zredukować koszty i skrócić czas produkcji.

Aplikacja CATIA do projektowania tłoczników oferuje ciągłość cyfrową na wszystkich etapach powstawania produktu. Pozwala także zredukować liczbę czynności manualnych dzięki dostępowi do danych procesowych i geometrycznych w czasie rzeczywistym, co z kolei ułatwia zachowanie kolejności etapów produkcji z uwzględnieniem symulacji oraz kalkulacji kosztów.

tm bio photo laurence montanari

Aplikacja umożliwia także korzystanie ze specjalistycznego planowania oraz zaawansowanych funkcji projektowania powierzchni, co pozwala Grupie BMW archiwizować dane dotyczące tłoczenia w celu ich wykorzystania w przyszłości.

Współpraca między Grupą BMW a Dassault Systèmes trwa od wielu lat i opiera się na wzajemnym zaufaniu. Opracowane przez nas rozwiązanie zostało pomyślnie wdrożone w ramach systemu produkcyjnego Grupy – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Nasza aplikacja CATIA do projektowania tłoczników może pomóc producentom samochodów i ich dostawcom zoptymalizować procesy tworzenia nadwozi i podwozi oraz narzędzi, redukując jednocześnie związane z tym koszty i oszczędzając czas. Projektowanie i produkcja narzędzi stanowią istotną część kosztów projektowania pojazdu, w związku z czym optymalizacja w tym obszarze pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ekologiczny napęd zawitał do floty Dachser
Hegelmann inwestuje w ekologiczną flotę
Raben Transport kupiło 115 Mercedesów Actros
Jak zminimalizować straty związane ze zwrotami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Platforma 3DEXPERIENCE w „EVolutive Facilities” (EVF)
Francuskie porozumienie na rynku technologii chmurowych
1 na 5 pracowników ma trudności z nauką systemów
Nowa wizja symbolu Paryża według Dassault Systèmes

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów