Przejdź do artykułu
2022-08-03 | Głos z rynku

Raben Transport inwestuje w nowoczesną flotę

Rok 2022 jest już kolejnym, w którym Raben Transport stawia na wymianę i rozwój floty. Tabor firmy zasili 115 Mercedesów Actros i 66 naczep marki Schmitz Cargobull. Te inwestycje pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo i komfort kierowców, ale także zmniejszyć wpływ firmy na środowisko i przybliżyć ją do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Kontynuacja współpracy Grupy Raben z Mercedes-Benz Trucks Polska i EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o., przedstawicielem firmy Schmitz Cargobull – zaowocowała zakupem nowych silnikowych ciągników siodłowych z podwoziami do przewozu kontenerów oraz naczep dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Wszystkie zamówione na 2022 rok modele są wyposażone w system MirrorCam, który pozwala lepiej kontrolować otoczenie. Zastąpienie lusterek zewnętrznych kamerami umożliwia lepszą widoczność z miejsca kierowcy, jazda staje się znacznie cichsza (brak oporów powietrza) i bardziej ekonomiczna (zmniejszone spalanie). System PPC (Predictive Powertrain Control), zastosowany już w po poprzedniej generacji Actrosów w odniesieniu do dróg szybkiego ruchu, teraz dodatkowo uwzględnia drogi krajowe w Polsce i za granicą. Inteligentny tempomat sprawia, że kierowca jest w stanie zaoszczędzić do 5% paliwa podczas jazdy.

Flota, która pozwala zapewnić naszym klientom jak najwyższą jakość usług przy zachowaniu efektywności kosztowej i jednocześnie jest ekologiczna – to wszystko oferuje nam Mercedes-Benz. Bardzo cenimy innowacyjne rozwiązania w modelach Actros, które zwiększają naszą doskonałość operacyjną, a przy tym podnoszą bezpieczeństwo kierowców. Równie istotny jest ich komfort pracy – wiadomo przecież, że wypoczęty, pracujący w ergonomicznych warunkach kierujący będzie bardziej uważny i skoncentrowany na prowadzeniu pojazdu – mówi Piotr Banasiak, Dyrektor Zarządzający Raben Transport.

Bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców

Wspomniany już tempomat po ustawieniu odpowiednich parametrów potrafi utrzymać automatycznie ciągnik w stałej odległości od jadącego przed nim samochodu. Z kolei System Active Brake Assist 5 generacji umożliwia automatyczne wyhamowanie ciężarówki w razie stwierdzenie przez radar zagrożenia w ruchu drogowym (np. nagłego wtargnięcia pieszego na drogę). Asystent martwego pola ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym i dźwiękowy o poruszającym się obiekcie niewidocznym w prawym lusterku. Bezpieczeństwo kierującego zwiększa ponadto poduszka powietrzna.

Transport drogowy i intermodalny

Niezawodny transport to również naczepy. Jako uzupełnienie nowych ciągników siodłowych Grupa Raben zdecydowała się na naczepy firmy Schmitz Cargobull – 66 sztuk w wersji MEGA dla transportu międzynarodowego FTI, w różnych wariantach, z zależności od preferencji poszczególnych oddziałów Raben Transport.

Nasze naczepy to zdecydowany lider niezawodności oraz sprawdzonych rozwiązań technicznych. Przede wszystkim chodzi tutaj o skuteczny system podnoszenia dachu, ważny dla branży automotive. Dodatkowo, uwzględniając specyfikę pracy Raben Transport, wyposażyliśmy naczepy w podnoszoną oś przednią, w celu lepszej eksploatacji opon i zmniejszenia zużycia paliwa przy obsłudze lżejszych ładunków – tłumaczy Jacek Fiuk, Key Account Manager w firmie EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.

W ramach nowej partii naczep Schmitz Cargobull znajdą się modele kurtynowe S.CS POWER CURTAIN. Zaletą tego rozwiązania jest trwałość nadwozia certyfikowana zgodnie z normą EN 12642 Code XL, łatwe użytkowanie, krótszy czas i większe bezpieczeństwo załadunku i rozładunku, a zarazem oszczędność kosztów eksploatacji. Bardzo wytrzymała plandeka boczna chroni przed nieuprawnionym dostępem, a dodatkowe wyposażenie przeznaczone do transportu opon z certyfikatem jest bardzo łatwe w obsłudze. Na koniec warto wspomnieć, że naczepy S.CS POWER CURTAIN są przystosowane opcjonalnie do przewozu koleją i promem, umożliwiając ceniony przez operatora logistycznego transport intermodalny.

Nowe naczepy EWT 2022 9

W duchu zrównoważonego rozwoju

Poprzez zakup nowych ciągników i naczep Grupa Raben realizuje swoją Strategię zrównoważonego rozwoju na lata 2021-2025. Mercedesy Actros są dostosowane do normy emisji spalin Euro VI, a ich silniki generacji OM 471 charakteryzują się jedną z najmniejszych ilości spalanego paliwa w porównaniu do konkurencji. Parametry techniczne samochodów i nowe kompetencje, jakie będą mogli zdobyć kierowcy Raben Transport dzięki szkoleniom z Eco Trainingu organizowanym przez trenerów Mercedesa, mogą dać efekt synergii na polu ekologii.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ekologiczny napęd zawitał do floty Dachser
Nowy operator logistyczny polskiego producenta odzieży
Polski operator logistyczny rozwija się w Bydgoszczy
Dassault Systèmes i Hyundai Motor z kontraktem na kolejne 5 lat
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben i Kärcher wspólnie zmieniają rzeczywistość
Nowe elektryki Volvo do obsługi IKEA w Zbąszynku
Inwestycja GLP wynajęta przed rozpoczęciem budowy
City Park Warsaw powiększony o 9 000 mkw.

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów