Przejdź do artykułu
2022-03-08 | Głos z rynku

UPS wspiera przedsiębiorcze kobiety w Polsce

Firma UPS przekazała grant w wysokości 20 000 dolarów na rzecz Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, która wspiera i edukuje polskie przedsiębiorczynie.

Małgorzata Matusiewicz UPS

Na zdjęciu: Małgorzata Matusiewicz, Dyrektor Marketingu w UPS Polska

Obecnie, już 80% Polek w wieku 25-49 jest aktywna zawodowo i buduje swoje kariery[1]. UPS od wielu lat prowadzi programy mające na celu promocję i aktywizację kobiet na całym świecie. Przedstawicielki firmy UPS i Fundacji przez cały rok będą wspólnie organizować inspirujące wydarzenia, konferencje oraz webinaria, których celem jest dzielenie się doświadczeniami i wiedzą z aktywnymi zawodowo kobietami.

– W naszej firmowej społeczności, na co dzień wspieramy kobiety i dzielimy się swoją wiedzą w ramach projektu Women Leadership Development. Cieszymy się, że w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet możemy ogłosić współpracę z Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet, która oprócz przekazanego grantu będzie polegała na udziale naszych ekspertów w wydarzeniach zaplanowanych na 2022 rok – mówi Małgorzata Matusiewicz, Dyrektor Marketingu w UPS Polska.

Siła kobiet w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

Dzięki działaniom, jakie podejmuje fundacja, kobiety na różnych szczeblach kariery i etapach życia, mogą pogłębiać wiedzę, czerpać cenne informacje od przedstawicielek firm partnerskich, poszerzać swoją sieć kontaktów biznesowych oraz prywatnych, a nawet znaleźć idealne miejsce co-workingowe do pracy.

– Zaczęłyśmy swoje działania ponad 10 lat temu i od tego czasu z niewielkiej, kobiecej społeczności internetowej, powstała wspaniała sieć. Jesteśmy fundacją, która buduje sieć aktywnych zawodowo kobiet. Wspieramy kobiety w budowaniu i rozwijaniu ich biznesów. Wierzymy, że wyposażając kobiety w biznesie w ekspercką wiedzę, kontakty oraz dając im wsparcie, sprawimy, że będą sprawcze i niezależne finansowo. Z każdym rokiem działalności staramy się uświadamiać oraz systematycznie przypominać kobietom między innymi to, jak ogromny potencjał mają i jak wiele mogą zdziałać samodzielnie – komentuje Dorota Czekaj Prezeska i Założycielka Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet.

Współpraca partnerska przedstawicielek UPS Polska oraz Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, będzie w tym roku obejmować między innymi takie wydarzenia jak:

● NEXT – edukacyjny program akceleracyjny dla mikro i małych firm. Program tego rocznego wydarzenia obejmuje wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, a także mentoring biznesowy. Jest przeznaczony dla właścicielek firm, które chcą rozwijać swój biznes i wchodzić na rynek zagraniczny.

● Start in Park – program organizowany razem z Płockim Parkiem Technologicznym, który ma na celu wsparcie szkoleniowe, mentoringowe oraz doradcze w zakresie m.in. rozwijania pomysłów w biznesie, wprowadzania na rynek nowych usług oraz prowadzenia przedsięwzięcia biznesowego.

● Biznes w Kobiecych Rękach – kompleksowy program akceleracyjny, który adresowany jest do kobiet z pomysłem na biznes i z planem założenia swojej firmy w trakcie trwania programu. Do tej pory w siedmiu edycjach programu powstało 295 nowych firm. BWKR jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator.

[1] Instytut Badań Strukturalnych, 2020 rok.
 

Zobacz także

Tempo digitalizacji w Polsce nie jest zawrotne
Raben Logistics mierzy czas pracy z nowym systemem
Jak działa integracja WEBFEET z systemem SENT?
Tork Vision Sprzątanie - technologia oparta na danych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kobiety odgrywają coraz większą rolę w logistyce
Nowe narzędzie UPS usprawni odprawy celne
Dassault Systèmes w czołówce firm przyjaznych kobietom
GLS ukazuje kobiece oblicze logistyki

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów