Przejdź do artykułu
2022-01-18 | Głos z rynku

Nowy prezes Dachser w Polsce

Z dniem 1 stycznia 2022 roku funkcję prezesa Dachser w Polsce objął Michał Simkowski. Zastąpił na tym stanowisku dr. inż. Grzegorza Lichocika, który kierował firmą od 2007 roku.

Michał Simkowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Z Dachser związany jest od blisko 14 lat i odpowiadał m.in. za rozbudowę sieci oddziałów oraz rozwój organizacji w Polsce. W ostatnim czasie kierował oddziałami w Strykowie, Gdańsku i Rzeszowie. Karierę zawodową rozpoczynał w Spedpol, a następnie pracował w DB Schenker. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim.

W nowej roli Michał Simkowski będzie odpowiedzialny za działalność operacyjną i wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju Dachser w Polsce. Nominacja ma na celu dalsze wzmacnianie pozycji firmy na polskim rynku oraz rozwój oferty usług w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych – DACHSER DIY Logistics i branży chemicznej – DACHSER Chem Logistics.

– Dachser Polska w ciągu ostatnich 15 lat stał się dynamicznie rozwijającą się firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Jestem przekonany, że doświadczenie i sprawdzone umiejętności Michała pozwolą mu skutecznie rozwijać Dachser Polska oraz przyczynią się do wielu kolejnych sukcesów firmy. – powiedział Wolfgang Reinel, Managing Director European Logistics North Central Europe w Dachser.

Zmiany również w strukturze organizacyjnej

W związku z awansem Michała Simkowskiego nastąpiły zmiany organizacyjne w dotychczas zarządzanych przez niego oddziałach Dachser w Gdańsku i Rzeszowie. Obowiązki kierownika oddziału w Gdańsku tymczasowo przejął Jarosław Witkowski, kierownik oddziałów w Poznaniu i Szczecinie. Natomiast zarządzanie oddziałem w Rzeszowie przejął Paweł Parcz, obecny kierownik oddziału w Sosnowcu.

Dachser w Polsce

Dachser działa w Polsce od 16 lat świadcząc kompleksowe usługi logistyczne. Obecnie spółka dysponuje w Polsce 25 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tysiącami metrów kwadratowych wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. W 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 milionów złotych, obsługując 1,97 miliona przesyłek. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń.


Zobacz także

DB Schenker organizuje charytatywny konkurs
Do 2030 produkty plastikowe mają być recyklingowane
Dematic notuje gwałtowny wzrost liczby pracowników
Renault globalnie adaptuje platformę 3DEXPERIENCE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DACHSER zainwestuje 4,3 mln € w centrum logistyczne
DACHSER uruchomiło w Porto dostawy e-ciężarówką
Maciej Rojowski dołączył do GLP
Dematic notuje gwałtowny wzrost liczby pracowników

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów