Przejdź do artykułu
2022-01-14 | Głos z rynku

150 lat DB Schenker na rynku

Od konnych zaprzęgów do bezzałogowych dronów – w 2022 roku DB Schenker obchodzi 150. rocznicę powstania firmy. Bazując na doświadczeniu w zarządzaniu łańcuchami dostaw, firma z główną siedzibą w Niemczech stała się jednym z wiodących dostawców usług logistycznych. Właśnie rozpoczyna się jubileuszowy rok i wiele inicjatyw, podkreślających wizję DB Schenker, związaną z rozwojem przedsiębiorstw.

elevating lives 150 years

1 lipca 1872 r. Gottfried Schenker założył firmę DB Schenker w Wiedniu. Jego podejście polegające na łączeniu pojedynczych przesyłek w zbiorcze, stało się w tamtych czasach przełomową innowacją. Bazując na tym dziedzictwie, firma rozszerzyła swój zasięg na cały świat i wszystkie środki transportu. A celem DB Schenker jest w dalszym ciągu kształtowanie przyszłości branży za pomocą nowatorskich, cyfrowych i ekologicznych rozwiązań.

Pod hasłem 150 Years Elevating Lives, w rocznicowym roku organizowane jest specjalne wyzwanie – konkurs dla pracowników. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, koleżanki i koledzy z różnych krajów i kontynentów mogą liczyć kroki oraz śledzić swoje fizyczne i mentalne aktywności.

Za wszystkie zliczone osiągnięcia sportowe DB Schenker przekaże środki finansowe na rzecz starannie wybranych organizacji charytatywnych, które nawiązują do zaangażowania firmy w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zebrane środki za pierwszy kwartał trafią do WeForest, organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska. Celem jest wsparcie działań typu sadzenie drzew, ochrona lasów i innych projektów ekologicznych w Brazylii i Etiopii. Kolejne projekty będą dotyczyć ochrony oceanów i czystego powietrza oraz inicjatyw społecznych.

Więcej informacji na temat jubileuszowego roku firmy można znaleźć na stronie internetowej: 150 lat | DB Schenker

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Julius Blum GmbH powiększa magazyn pod Poznaniem
Konsumenci nabywają w sieci używane przedmioty
Renault globalnie adaptuje platformę 3DEXPERIENCE
Emirates SkyCargo umacnia pozycję z roku na rok
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dematic przedstawia cele zrównoważonego rozwoju
Bomi Group połączy się z UPS Healthcare
Hegelmann inwestuje w ekologiczną flotę
Polski operator logistyczny rozwija się w Bydgoszczy

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów