Przejdź do artykułu
2022-01-14 | Głos z rynku

Logistyczne menu

Quick Service Logistics Polska jest liderem logistyki produktów świeżych na polskim rynku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie doświadczony, dobrze przeszkolony i zgrany zespół, dla którego kompleksowa usługa dla restauracji w całej Polsce nie jest wyzwaniem.

Pełen zakres usług w logistyce żywności

Quick Service Logistics Polska jest częścią międzynarodowej grupy Meyer QSL odpowiadającej za zaopatrzenie restauracji w znacznej części Europy. Dzięki know-how zdobytemu przez lata na wielu rynkach, firma dopracowała swoje procesy, co pozwoliło na dokładne określenie i wyważenie zadań dla każdego z pracowników. Profesjonalne wykonywanie obowiązków przez każdego z nich umożliwia utrzymanie operacji na najwyższym poziomie i sprawne dostarczenie zamówień do każdego z klientów.

W QSL Polska oferujemy pełen zakres usług logistycznych dla gastronomii systemowej. Zajmujemy się całym łańcuchem dostaw: od zakupów dla klientów, przez transport i magazynowanie, po dostawę towarów do konkretnych lokali. Każdy z tych etapów jest możliwy dzięki pracy wykwalifikowanych specjalistów, którym zapewniamy najlepsze narzędzia pracy. To dzięki dokładnemu wykonywaniu zadań i procedur w każdym z segmentów naszej działalności możemy realizować zamówienia na najwyższym poziomie. Praca każdej z osób w QSL Polska jest tak samo ważna i doceniana. – mówi Rafał Strzałkowski, Dyrektor Operacyjny QSL Polska.

Specjalizacją firmy jest metoda one-shop-stop, która umożliwia dostarczenie wszystkich produktów jednym pojazdem, z jednym przystankiem w restauracji. Dzięki temu proces jest zoptymalizowany pod kątem kosztowym oraz środowiskowym.

Od zamówienia do dostawy

Wszystko zaczyna się od zamówienia. Dział obsługi klienta QSL Polska codziennie doradza klientom najlepsze rozwiązania. To pracownicy tego działu, obok kierowców, są twarzą firmy – każdego dnia omawiają szczegóły zleceń, które będą realizowane.

Następnie zamówienia przekazywane są do osób odpowiedzialnych za kompletację w magazynie – to tam każde z nich jest opracowywane z zachowaniem ścisłych norm oraz najwyższej jakości. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy, przy wsparciu nowoczesnych technologii informatycznych oraz nowoczesnej infrastruktury magazynowej, szybko i bezpiecznie kompletują poszczególne zamówienia. Niezwykle ważnym etapem jest również zaopatrzenie magazynu – współpraca z grupą wybranych dostawców, którzy terminowo dostarczą świeże, wysokiej jakości produkty. Dział zakupów monitoruje aktualne stany magazynowe, aby wszystkie towary były dostępne do kompletacji. 

Gdy zamówienia są już gotowe, pozostaje ostatni etap działań – dostarczenie ich do zamawiających lokali w całej Polsce. Dzięki systemowi one-shop-stop jest to proces niezwykle sprawny, ponieważ każde zamówienie jest dostarczane jednym pojazdem, z jednym przystankiem w każdym lokalu. Dostawy tego typu znacznie ułatwiają i usprawniają pracę zarówno pracowników, jak i osób odpowiadających za odbiór w lokalu.

Monitorowanie i wspieranie procesów

Poprawne funkcjonowanie procesów nie byłoby możliwe bez zespołu IT, który czuwa nad procesami od strony technicznej oraz nadzoruje systemy GPS, które pozwalają na bieżąco monitorować zamówienia. Wykorzystanie najnowszych technologii i odpowiednich procedur jest niezwykle ważne w pracy z wrażliwą, świeżą żywnością.

Należy także wspomnieć o dziale HR, który odpowiada za pozyskiwanie pracowników, ich motywowanie i rozwijanie w strukturach firmy oraz o dziale finansowym, który czuwa nad rentownością i bieżącymi operacjami finansowymi.

Obecnie w Quick Service Logistics Polska pracuje 180 osób, a firma cały czas się rozwija i poszukuje nowych pracowników.

Quick Service Logistics Polska to grupa godnych zaufania specjalistów, którzy tworzą profesjonalny, zgrany zespół. Każdy z pracowników odpowiada za fragment działań, który z połączeniu z pozostałymi stanowi podstawę naszego sukcesu. Staramy się, aby każda z osób zatrudnionych w QSL była świadoma, że to jej praca pozwala na osiągnięcie naszej pozycji na rynku. – podsumowuje Bartosz Górny, Dyrektor ds. Personalnych i Prawnych.

Ten i inne artykuły znajdziecie w czasopiśmie Top Logistyk – dostępnym w naszym sklepie


Zobacz także

BIK rozbudowuje centrum pod Wrocławiem
Przedsiębiorcy wybierają samochody kierując się ceną
Rok 2022 na rynku walut nie będzie nudny
Globalna wartość inwestycji spadła o 35%
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Sprzedaż ubrań online wzrośnie nawet o 15% w 2022 r.
Natychmiastowa dostawa może stać się pożądanym standardem
Już dziś zapisz się na Green Way in Logistics!
Na jednego kuriera przypada nawet 150 doręczeń dziennie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów