Przejdź do artykułu
2021-10-11 | Głos z rynku

Wizz Air rozwija się we Włoszech

Wizz Air ogłasza otwarcie swojej siódmej włoskiej bazy na lotnisku Marco Polo w Wenecji. Sieć lotnicza stale rozwija swoją włoską ofertę, aby zapewnić pasażerom szeroką gamę miejsc docelowych. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji.
Wizz Air rozpoczął loty do Włoch w 2004 roku i od tego czasu przewiózł ponad 40 milionów pasażerów do i z Włoch na ponad 200 trasach. Wizz Air dokłada wszelkich starań, aby nadal rozwijać swoją siatkę połączeń i umożliwiać podróże w jak najniższych taryfach coraz większej liczbie osób. Utworzenie w Wenecji najnowszej, 7. bazy Wizz Air we Włoszech, poprzedzone uruchomieniem baz w sześciu innych włoskich miastach: Mediolanie (Malpensa), Katanii, Palermo, Bari, Neapolu i Rzymie (Fiumicino) w ciągu zaledwie jednego roku, stanowi zaangażowanie linii Wizz Air we włoski rynek.

Otwarcie nowej bazy w Wenecji nie tylko przyniesie większy wzrost gospodarczy w regionie, ale także przyczyni się do stworzenia ponad 70 nowych, bezpośrednich miejsc pracy w linii lotniczej i ponad 800 miejsc pracy w powiązanych branżach. 2 samoloty typu Airbus A321neo będą obsługiwać operacje na 16 trasach do Cagliari, Neapolu, Lamezia Terme, Lampedusy, Casablanki, Reykjaviku, Mykonos, Santorini, Fuerteventury, Teneryfy, Palmy, Tallina, Londynu Luton, Tel Awiwu, Pragi i Sharm el Szejk. Bogata siatka połączeń Wizz Air z Wenecji, będzie wspierać lokalną turystykę, dostarczyć więcej kapitału do regionu, a także łączyć Wenecję z 3 nowymi i ekscytującymi, obecnie nieobsługiwanymi miejscami docelowymi, takimi jak Reykjavik, Tallin i Fuerteventura. Wizz Air obsługuje już 10 połączeń z lotniska Marco Polo w Wenecji do Katanii, Tirany, Kiszyniowa, Skopje, Bukaresztu, Kluż-Napoki, Jassy, ​​Timisoary, Sankt Petersburga i Kijowa Zhulyany. Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny.


Zobacz także

Raben dofinansuje jedną z ekologicznych inicjatyw
Sportisimo wybiera systemy firmy Consafe Logistics
DPD wyróżnione w tegorocznym badaniu Superbrands
2021 rekordowym rokiem na rynku nieruchomości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wzrost przychodów GeoPost mimo trudnego środowiska operacyjnego
Kolejny krok DHL ku zerowej emisji
Kuehne+Nagel rozwija krajową ofertę usług
SAF ogranicza wpływ transportu lotniczego na środowisko

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów