Przejdź do artykułu
2021-10-06 | Głos z rynku

Sportisimo z nowym centrum dystrybucyjnym

Kolejny sezon letni będzie wyjątkowy dla Sportisimo – wszystkie produkty będą składowane i dystrybuowane z nowego centrum dystrybucyjnego. W Hrusovie koło Ostrawy staje właśnie obiekt o powierzchni 90 000 metrów kwadratowych i 23 metrach wysokości, który zostanie wyposażony w najnowsze technologie i rozwiązania automatyki magazynowej. Cały projekt ma pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych wskaźników logistyki magazynowej. Zarówno System Zarządzania Magazynem (Astro WMS®), jak i System Kontroli Magazynu Automatycznego (Astro WCS®) dostarczy Consafe Logistics – ich nowy partner w obszarze zarządzania magazynem.

Sportisimo ogłosiło datę otwarcia swojego nowego centrum dystrybucyjnego na luty 2022 r. Astro WMS® i WCS® będą zarządzać przepływami już od pierwszego dnia. Wdrożenie obu systemów poprzedzone jest wieloma pogłębionymi analizami i spotkaniami zespołów odpowiedzialnych za projekt po obu stronach. Bardzo ważne jest wcześniejsze zrozumienie i zaplanowanie każdego procesu w magazynie – od podziału artykułów ze względu na rodzaje lokalizacji, przyjmowanie i kompletacja zamówień, minimalizowanie odległości w trasach kompletacji, po business intelligence niezbędne w pracy menedżerów. Nowe centrum dystrybucyjne, jako strategiczne miejsce firmy, powinien działać jak dobrze naoliwiona maszyna, która będzie obsługiwać zarówno blisko 200 sklepów stacjonarnych zlokalizowanych w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii, jak i całość kanału e-commerce.

Cieszymy się, że możemy kontynuować nasz rozwój mając za partnera Consafe Logistics. Spełniony został kluczowy wymóg wyboru dostawcy systemu z holistycznym podejściem do całego łańcucha dostaw, a nie tylko jego części. Możliwość wyboru obu systemów w modelu SaaS jest bardzo atrakcyjna– szczególnie w branży, w której widoczna jest sezonowość sprzedaży. Jesteśmy bardzo ciekawi pierwszych wyników, które będziemy wspólnie analizować już pod koniec 2022 roku. – mówi Martin Cabadaj, kierownik procesów logistycznych w Sportisimo.

Sportisimo jest pierwszą czeską firmą, która wdroży Astro WMS® w swoim magazynie i trzecim wdrożeniem szwedzkiego dostawcy w tym kraju. Całość działań wpisuje się w plany ekspansji Consafe Logistics m. in. w Czechach i na Słowacji.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Poznaj charakter nowego brandingu GLS
Tektura zyskuje na popularności w logistyce
DPD wyróżnione w tegorocznym badaniu Superbrands
FM Logistic planuje podwoić globalne przychody
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
Brady oferuje pełen zakres potrzebnych metod znakowania
AXI IMMO pośrednikiem kolejnej transakcji
FM Logistic zwiększył wydajność magazynu w Lovosicach
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA