Przejdź do artykułu
2021-10-11 | Głos z rynku

Głosuj na eco projekty z Raben

Głosowaniem jesień się zaczyna… 30 września rozpoczął się kolejny etap podróży Eco2Way, która jest częścią obchodów 90-lecia jednego z największych operatorów logistycznych w Europie - Grupy Raben. Przez dwa miesiące będzie można oddać głos na jeden z trzech eko projektów: ochronę nietoperzy w Niemczech, oczyszczanie morza u wybrzeży Włoch oraz ratunek dla bocianów w Czechach. Zwycięski projekt otrzyma od Grupy Raben dofinansowanie na realizację.

Z okazji swojego jubileuszu Raben zabrał internautów w podróż po miejscach, które mocno ucierpiały z powodu ingerencji człowieka. Trasa wiodła przez 11 krajów, w których Raben ma swoje oddziały, i łącznie 21 zagrożonych miejsc, które zaprezentowali pracownicy firmy i ekoentuzjaści. Zwieńczeniem trwającej 5 miesięcy wyprawy jest głosowanie na projekt, który zdaniem klientów i pracowników firmy, a także internautów jest najbardziej istotny, wartościowy i zasługujący na wsparcie. Głosy można oddawać do końca listopada na jedną z trzech inicjatyw:

  1. Ochrona nietoperzy w lasach w północnej części Badenii-Wirtembergii. Projekt uwzględnia stworzenie 100 miejsc lęgowych, każde dla 100 zwierząt, co w sumie daje 10 000 nietoperzy! Pozwoli to odtworzyć ten rzadki gatunek ssaka w Niemczech, a przy tym w sposób naturalny regulować populację insektów.
  2. Oczyszczenie plaż we Włoszech, dzięki użyciu podwodnego drona QYSEA FIFISH V6s. Pozwala on ocenić negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko morskie, np. ilości plastiku, uszkodzenia dna; może również pobierać próbki organizmów żywych, wody lub osadów, jednocześnie oczyszczać dno morskie i prowadzić obserwacje. Raben Sittam i organizacja The Black Bag chcą zaprogramować dron, który pomoże oczyścić każdy fragment wybrzeża we Włoszech, poczynając od Ligurii.
  3. Zbudowanie oazy dla bocianów białych w Czechach. Projekt zakłada stworzenie w ciągu kilku lat terenu z mokradłami i stawami o łącznej powierzchni 40 000 m2, co przyczyni się do wzrostu populacji tych ptaków z kilkudziesięciu do kilkuset rocznie oraz zwiększenia liczby gniazd i miejsc odpoczynku na trasach migracyjnych. Ochrona bociana białego wiąże się z ochroną wielu innych gatunków zwierząt (motyli, owadów, jaszczurek, żab, innych ptaków) oraz roślin (tutaj konkretnie – rzadkich gatunków orchidei), a tym samym gwarantuje zdrowy ekosystem.

Każdego roku Raben stawia sobie coraz bardziej ambitne cele w zakresie redukcji emisji CO2, a także edukuje na temat konieczności podejmowania działań na rzecz lepszego, zielonego jutra. Dowodem tego jest bez wątpienia jubileuszowa trasa Eco2Way, której uwieńczeniem będzie realne wsparcie jednego z miejsc odwiedzonych przez ekoentuzjastów z Raben.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę https://www.raben90years.com/eco-voting/ udostępnioną w 14 wersjach językowych (13 krajów, w których działa Raben, oraz język angielski). Projekt z największą liczbą głosów otrzyma dofinansowanie na realizację od Grupy Raben. Głosowanie trwa w dniach 30.09-30.11.2021.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wyzwania wiążące się z rozwojem kanału e-Commerce
Internetowa walka ze stereotypami o zawodzie kierowcy
Automaty paczkowe nowej generacji przyszłością rynku
Prologis doceniony za przejrzystość procesu rekrutacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben Transport kupiło 115 Mercedesów Actros
Ekologiczny napęd zawitał do floty Dachser
Kolejny elektryczny pojazd zasilił flotę Żabki
GeoPost/DPDgroup zatwierdza cel zerowej netto emisji CO2

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów