2020-05-20 | Głos z rynku

90 dni prolongaty na myto w Czechach z DKV

Czeski rząd przyjął w maju rezolucję wydłużającą termin rozliczeń za opłaty drogowe do 90 dni, w systemie postpay. To kolejny sposób przeciwdziałania skutkom kryzysu po tym, jak 11 maja Czechy ogłosiły możliwość wykonywania międzynarodowych przewozów pasażerskich.
W przypadku rozliczeń czeskiego myta kartami paliwowymi – a tak robi to większość przewoźników – należy sprawdzić u swojego operatora, czy daje możliwość prolongaty. Odroczenie terminu potwierdziło już DKV Euro Service. Firma gwarantuje wydłużone płatności od początku maja do końca lipca 2020. „Poprzez wspieranie tej inicjatywy chcemy pokazać naszą solidarność z przewoźnikami w tym trudnym czasie” – mówi Jerome Lejeune, zarządzający pionem opłat drogowych w DKV Euro Service.

Wprowadzenie tego ułatwienia jest o tyle istotne, że od grudnia 2019 opłaty w Czechach są pobierane na wszystkich drogach państwowych. Przypomnijmy, że rozszerzenie sieci płatnych dróg miało związek z niedawnym uruchomieniem nowego systemu opłat drogowych Myto CZ, łączącego technologię mikrofali i GPS.

„Warto zwrócić uwagę, że prolongata opłat drogowych obowiązuje tylko klientów postpay. Teraz jest więc dobry moment, aby zmienić metodę swoich rozliczeń” – zauważa Anna Biekionis, menedżer zespołu w polskim oddziale DKV. Średni czas płatności za myto w Czechach u operatorów kart paliwowych wynosił do tej pory 14 dni. 

Szczegóły na temat odroczenia płatności i lista operatorów kart udostępniających usługę dostępne są na: https://mytocz.eu/en/news-20200429


Zobacz także

Jak zapewnić bezpieczne warunki pracy i ograniczyć ryzyko przenoszenia się koronawirusa?
Dassault Systèmes bada przepływ powietrza i rozprzestrzenianie się Covid-19
Technologia GPS rozwija się w zawrotnym tempie
Jusky prezentuje plakat, który pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Płatność kartą DKV na kolejnych stacjach z LNG
8 mld euro rocznie – na tyle szacowane są straty z tytułu kradzieży ładunków
Rozmowa Mariuszem Derdziakiem, kierownikiem sprzedaży DKV Euro Service Polska
Bułgaria wprowadziła system opłat drogowych oparty na łączności satelitarnej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA