2020-05-19 | Głos z rynku

Koronawirus. Dezynfekcja bezobsługowa za pomocą robota!

Przy ograniczaniu ryzyka przenoszenia się wirusa w miejscach pracy, kluczowe stanowi przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie powierzchni i przestrzeni. Wiele mówi się o prawidłowym myciu i dezynfekcji rąk, ale co z równie ważną dezynfekcją całego miejsca pracy?

Na podstawie najnowszych badań dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa wiemy, że Covid-19 znajdował się nawet 4 metry od zakażonych. Na przełomie lutego i marca br. przeprowadzone zostały badania na temat stopnia rozprzestrzenienia się wirusa w środowisku oddziałów szpitalnych. Dają one również bardzo ważne odpowiedzi na pytania odnośnie rozprzestrzeniania się wirusa w przestrzeni publicznej. Współczynnik pozytywnych wyników był bardzo wysoki dla próbek pobranych z podłogi. Wskazuje to na przenoszenie się wirusa na podeszwach butów. Ilość pozytywnych wyników była również wysoka w przypadku przedmiotów takich jak: myszki komputerowe, pojemniki na śmieci i klamki.

Dezynfekcja pomieszczeń użytkowych powinna uwzględniać wiele ograniczeń związanych m.in. z bezpieczeństwem zabiegu, wydajnością i kosztami. Proces ten powinien być skuteczny, a zarazem bezpieczny dla otoczenia.

Inżynierowie i technolodzy Noyen w połączeniu z zespołem Profesorów z Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz światowym liderem w automatyzacji opartej na pracy robotów mobilnych i współpracujących – firmą Mobile Industrial Robots z Danii, której dystrybutorem w Polsce jest firma ProCobot wypracowali w pełni bezobsługowego robota. Firma Noyen zakończyła właśnie fazę testów nowego robota, którego zadaniem jest automatyczna i bezobsługowa dezynfekcja hal produkcyjnych, magazynów czy traktów komunikacyjnych.

Robot Noyen Robotics Care działa jak innowacyjny odkurzacz, którego pracę można będzie ściśle zaprogramować, np. na noc kiedy w fabryce czy magazynie nie będą przebywać pracownicy. To nie wszystko! Rozwiązanie oprócz zaprogramowania godzin pracy umożliwi także dezynfekcję pewnych, ściśle określonych obszarów w danym obiekcie. Umożliwia przeprowadzenie dezynfekcji dokładniej, szybciej, w sposób powtarzalny i z optymalnym wykorzystaniem środka chemicznego oraz bez udziału i tym samym narażania człowieka.

Skuteczna dezynfekcja przestrzeni publicznych to wypadkowa odpowiedniego doboru urządzenia oraz preparatu do dezynfekcji.

RUK 9616

Technolodzy Noyen opracowali również wirusobójczy preparat bez alkoholu. Zawiera substancję czynną o potwierdzonym działaniu wirusobójczym. Protect Care jest przeznaczony do dezynfekcji powierzchni. Znakomicie nadaje się do waporyzacji i dezynfekcji za pośrednictwem zamgławiaczy. Co ważne jest niepalny przez co umożliwia bezpieczną dezynfekcję: przestrzeni produkcyjnych magazynów pomieszczeń biurowych i mieszkalnych systemów klimatyzacyjnych elektroniki, urządzeń, kontenerów, powierzchni i rurociągów związanych z procesem produkcji, transportem, przechowywaniem i spożyciem żywności lub pasz. Dodatkowo nie pozostawia szkodliwych pozostałości czy nie posiada nieprzyjemnego zapachu, a nawet usuwa nieprzyjemne zapachy! Został zrejestrowany w bazie produktów biobójczych prowadzonej przez urząd rejestracji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i produktów biobójczych. To drugi preparat wirusobójczy stworzony przez Noyen. Pierwszy z nich, na bazie Protect+ jest przeznaczony do dezynfekcji rąk.

Noyen oferuje również usługę kompleksowej i profesjonalnej dezynfekcji przestrzeni produkcyjnych i magazynowych.

Technolodzy Noyen zapraszają do kontaktu w sprawie potwierdzanych badaniami i skutecznych rozwiązań do dezynfekcji. Do każdego zamówienia dołączamy szczegółową procedurę dotyczącą skutecznego procesu odkażania. Pytania dotyczące rozwiązań można kierować na: adres: handlowy@noyen.com lub telefon: 48 81 745 05 98.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dassault Systèmes bada przepływ powietrza i rozprzestrzenianie się Covid-19
Technologia GPS rozwija się w zawrotnym tempie
Jusky prezentuje plakat, który pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji
Po epidemii "ostatnią milę" czeka nowa adaptacja
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Instytut Migal Galilee wykorzystuje aplikację od Dassault Systèmes do badań nad szczepionką
Zrobotyzowana i kompaktowa cela do paletyzacji od Wikpol
Polski eksport do sieci sklepów DIY w czasach pandemii
Jak będzie wyglądał rynek magazynowy po koronawirusie?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA