Przejdź do artykułu
2020-05-19 | Głos z rynku

Koronawirus. Dezynfekcja bezobsługowa za pomocą robota!

Przy ograniczaniu ryzyka przenoszenia się wirusa w miejscach pracy, kluczowe stanowi przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie powierzchni i przestrzeni. Wiele mówi się o prawidłowym myciu i dezynfekcji rąk, ale co z równie ważną dezynfekcją całego miejsca pracy?

Na podstawie najnowszych badań dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa wiemy, że Covid-19 znajdował się nawet 4 metry od zakażonych. Na przełomie lutego i marca br. przeprowadzone zostały badania na temat stopnia rozprzestrzenienia się wirusa w środowisku oddziałów szpitalnych. Dają one również bardzo ważne odpowiedzi na pytania odnośnie rozprzestrzeniania się wirusa w przestrzeni publicznej. Współczynnik pozytywnych wyników był bardzo wysoki dla próbek pobranych z podłogi. Wskazuje to na przenoszenie się wirusa na podeszwach butów. Ilość pozytywnych wyników była również wysoka w przypadku przedmiotów takich jak: myszki komputerowe, pojemniki na śmieci i klamki.

Dezynfekcja pomieszczeń użytkowych powinna uwzględniać wiele ograniczeń związanych m.in. z bezpieczeństwem zabiegu, wydajnością i kosztami. Proces ten powinien być skuteczny, a zarazem bezpieczny dla otoczenia.

Inżynierowie i technolodzy Noyen w połączeniu z zespołem Profesorów z Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz światowym liderem w automatyzacji opartej na pracy robotów mobilnych i współpracujących – firmą Mobile Industrial Robots z Danii, której dystrybutorem w Polsce jest firma ProCobot wypracowali w pełni bezobsługowego robota. Firma Noyen zakończyła właśnie fazę testów nowego robota, którego zadaniem jest automatyczna i bezobsługowa dezynfekcja hal produkcyjnych, magazynów czy traktów komunikacyjnych.

Robot Noyen Robotics Care działa jak innowacyjny odkurzacz, którego pracę można będzie ściśle zaprogramować, np. na noc kiedy w fabryce czy magazynie nie będą przebywać pracownicy. To nie wszystko! Rozwiązanie oprócz zaprogramowania godzin pracy umożliwi także dezynfekcję pewnych, ściśle określonych obszarów w danym obiekcie. Umożliwia przeprowadzenie dezynfekcji dokładniej, szybciej, w sposób powtarzalny i z optymalnym wykorzystaniem środka chemicznego oraz bez udziału i tym samym narażania człowieka.

Skuteczna dezynfekcja przestrzeni publicznych to wypadkowa odpowiedniego doboru urządzenia oraz preparatu do dezynfekcji.

RUK 9616

Technolodzy Noyen opracowali również wirusobójczy preparat bez alkoholu. Zawiera substancję czynną o potwierdzonym działaniu wirusobójczym. Protect Care jest przeznaczony do dezynfekcji powierzchni. Znakomicie nadaje się do waporyzacji i dezynfekcji za pośrednictwem zamgławiaczy. Co ważne jest niepalny przez co umożliwia bezpieczną dezynfekcję: przestrzeni produkcyjnych magazynów pomieszczeń biurowych i mieszkalnych systemów klimatyzacyjnych elektroniki, urządzeń, kontenerów, powierzchni i rurociągów związanych z procesem produkcji, transportem, przechowywaniem i spożyciem żywności lub pasz. Dodatkowo nie pozostawia szkodliwych pozostałości czy nie posiada nieprzyjemnego zapachu, a nawet usuwa nieprzyjemne zapachy! Został zrejestrowany w bazie produktów biobójczych prowadzonej przez urząd rejestracji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i produktów biobójczych. To drugi preparat wirusobójczy stworzony przez Noyen. Pierwszy z nich, na bazie Protect+ jest przeznaczony do dezynfekcji rąk.

Noyen oferuje również usługę kompleksowej i profesjonalnej dezynfekcji przestrzeni produkcyjnych i magazynowych.

Technolodzy Noyen zapraszają do kontaktu w sprawie potwierdzanych badaniami i skutecznych rozwiązań do dezynfekcji. Do każdego zamówienia dołączamy szczegółową procedurę dotyczącą skutecznego procesu odkażania. Pytania dotyczące rozwiązań można kierować na: adres: handlowy@noyen.com lub telefon: 48 81 745 05 98.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dassault Systèmes bada przepływ powietrza i rozprzestrzenianie się Covid-19
Technologia GPS rozwija się w zawrotnym tempie
Jusky prezentuje plakat, który pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji
Po epidemii "ostatnią milę" czeka nowa adaptacja
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Grupa Seifert z nową siedzibą w Ulm Nord
EFL opublikowało 8. edycję Barometru COVID-19
Przyszłość należy do technologii bezdotykowych
Pandemia uwydatniła wady logistyki JIT
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA