2019-09-12 | Głos z rynku

Współpraca na linii Europa - Japonia - Korea

Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego we Władywostoku, Prezesi FAR-EASTERN SHIPPING COMPANY PLC oraz PCC Intermodal SA podpisali list intencyjny, będący oficjalnym otwarciem współpracy firm w ramach uruchomionego połączenia multimodalnego pomiędzy Europą, Japonią i Koreą.
Połączenie, po zakończonych w sierpniu z sukcesem, testach, zapewnia wszystkim producentom możliwość dotarcia w 19 dni z Europy do Japonii/Korei (i v.v.). Spółki w ramach serwisu gwarantują kompleksową obsługę łańcucha dostaw, od drzwi do drzwi, zapewniają pełne wsparcie logistyczne, dokumentacyjne i celne.

Ponad 10 000 km trasa została zaplanowana w oparciu o:

Partnerzy do współpracy oprócz zasobów, wnieśli wieloletnią praktykę i zdobyte przez lata know-how. Zostały powołane specjalne sekcje do obsługi projektu, przeprowadzono testy operacyjne połączenia, a wszystko po to by zarówno klienci zainteresowani dużymi regularnymi ciągami, jak i mniejsi eksporterzy/importerzy mogli niezawodnie, z pewnością korzystać z alternatywnego rozwiązania intermodalnego, zarówno dla transportu jednego kontenera rocznie jak i całych grup wagonowych. Obecnie połączenie Europy z Japonią/Koreą przebiega regularnie 2 razy w tygodniu. Docelowo spółki zamierzają oferować serwisy na bazie codziennej.

Obecnie rynek przewozów kontenerowych pomiędzy Europą, a Japonią/Koreą to ok. 5 mln TEU rocznie. Kontenery umożliwiają transport niemalże wszystkich rodzajów produktów bezpiecznie, bez uszczerbku na jakości, pewnie i bez ograniczeń. Niezmiennie głównym modelem transportu na trasie pomiędzy Japonią a Europą pozostaje transport morski, ale dla tych produktów, które potrzebują pilnej dostawy, dwa razy krótszy transit time dziś już może być ciekawą, dostępną od ręki alternatywą.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Pojemniki Utz w nowym magazynie firmy ASMET
KRONE testuje naczepy dla farmacji
WSL skutecznie łączy studentów ze światem logistyki
Samojezdny pojazd będzie testowany m.in na autostradzie A4
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PCC Intermodal świętuje 15-lecie działalności
Kolejne cztery urządzenia zasilą PCC Intermodal
Wykorzystanie sterowników w automatyce przemysłowej jest dziś standardem
Jak sterować automatycznym transportem wewnętrznym z poziomu aplikacji WMS?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA