2019-09-12 | Głos z rynku

Firmy kurierskie w Polsce - komu warto zaufać?

Robiąc zakupy internetowe, co zdarza się coraz częściej, musisz zadecydować o formie dostawy towaru. Warto przyjrzeć się badaniom, które informują o zadowoleniu klientów poszczególnych firm kurierskich, o ich wiarygodności, a także wadach.

Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc i z tygodnia na tydzień coraz większa część zakupów dokonuje się drogą online. Dla jednych jest to kwestia komfortu, bez wychodzenia z domu mogą zrobić zakupy wszelkiej maści, od spożywczych przed odzieżowe aż po zakupy nieruchomości, walut czy wycieczek. Dla innej grupy klientów, pochodzących głównie z mniejszych miast i wsi, zakupy internetowe to możliwość korzystania z asortymentów sklepów niedostępnych w ich okolicach, plądrowania wirtualnych półek sklepowych nawet najbardziej ekskluzywnych marek.

Inną zasadniczą zaleta zakupów przez internet jest ich często atrakcyjniejsza i konkurencyjna cena. Podczas zakupów online, a co jest ważne przy zamawianiu odzieży i obuwia, możesz bez podania przyczyny zwrócić towar w ciągu czternastu dni. To niezwykle wygodne udogodnienie, które eliminuje, że zostaniesz z nietrafionym towarem bez możliwości jego zwrotu. Co istotne, zarówno w przypadku pierwszej jak i drugiej grupy klientów - towar zostanie dostarczony przez kuriera wprost do Twojego domu. Nie musisz się także obawiać sytuacji, że kurier nie zastanie Cię w domu i będziesz musiał biegać po okolicy w poszukiwaniu własnej paczki. I na taką ewentualność jest wygodny sposób, jak się okazuje, coraz bardziej popularny... Ale to właśnie często dostawa staje się tym elementem zakupów online, przez który nadal pewna część osób woli tradycyjny sposób ich dokonywania.

Wybór odpowiedniego kuriera, odpowiedniej firmy często determinuje czas oczekiwania na przesyłkę, łatwość lub trudność kontaktu. Zapewne zastanawiałeś się nie raz nad tym, jakie korporacje kurierskie są wiarygodne? Która marka jest najlepsza na rynku, komu warto powierzyć zamówione towary?

Ostatnie badania, przeprowadzone w poszukiwaniu odpowiedzi na to arcyważne pytanie: którego kuriera wybrać?, wskazują niemal jednoznacznie komu respondenci ufają najbardziej, która korporacja kurierska została oceniona najwyżej. Respondenci mogli ocenić osiem ogólnopolskich firm kurierskich, odpowiadając na 13 pytań mogli korzystać ze swoich doświadczeń w kontaktach z firmami kurierskimi na przełomie ostatnich trzech miesięcy. Oceniano między innymi czas oczekiwania na przesyłkę, kontakt z kurierem, zapowiedź dostarczenia, możliwość ustalenia godziny odbioru przesyłki, koszty związane z dostawą towarów, innowacje etc. Niemal jednogłośnie najwyższe oceny zdobyła korporacja kurierska InPost.

Według raportu Gemius aż 52% kupujących w Internecie najchętniej korzysta z Paczkomatów jako najwygodniejszej formy dostawy towarów. Popularność tej usługi niezwykle rośnie, o czym mogą świadczyć pojawiające się nieustannie na mapie paczkomatów nowe punktu odbioru paczki. Co istotne, popularność kuriera InPOst jest motywowana także konkurencyjnymi cenami dostawy oraz możliwością odbioru przesyłki właśnie wtedy, kiedy będziesz miał na to czas, bez konieczności wyczekiwania na kuriera lub poszukiwania paczek po całym mieście. Automatyzacja usług bankowych, finansowych i sprzedażowych to przyszłość coraz bardziej elektronicznego świata, który nas otacza. Dopasowywanie się do potrzeb mieszkańców mniejszych miast i wsi sprawia, że paczkomaty rosną jak grzyby po deszczu nie tylko w dużych aglomeracjach.

Inny kurier w Polsce, który został wyróżniony w przeprowadzanych badaniach, to także firma FedEx, a także DPD - głównie cenioną cechą przez badanych okazała się możliwość elastycznego ustalenia godziny dostarczenia przesyłki, i, co istotne, czynnik międzyludzki - uprzejmość pracowników firm. Jedną z cech, która przeważa na niekorzyść firm kurierskich nad paczkomatem InPost, jest utrudniony kontakt telefoniczny lub mailowy z formami kurierskimi. Niezadowolenie respondenci okazali w swoich badaniach poprzez niskie noty dotyczące tegoż zagadnienia. Paczkomaty Inpost są w pełni zautomatyzowane, SMS lub mail informuje na bieżąco, kiedy przesyłka jest w drodze, a kiedy można już ją odebrać.


Zobacz także

Pojemniki Utz w nowym magazynie firmy ASMET
KRONE testuje naczepy dla farmacji
WSL skutecznie łączy studentów ze światem logistyki
Samojezdny pojazd będzie testowany m.in na autostradzie A4
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

InPost wynajmuje więcej powierzchni w P3 Piotrków
InPost rusza z nową ofertą Fulfillmentu, czy pozytywnie zaskoczy segment B2B?
Wszystkie oferty firm spedycyjnych w jednym miejscu
Raport za 2018 dot. logistyki w sklepach internetowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA