Przejdź do artykułu
2019-05-24 | Głos z rynku

Zmiany na najwyższym szczeblu

Holding ELOKON GmbH powołał Michała Makaruka na stanowisko nowego Prezesa Zarządu swojej spółki zależnej w Polsce. W nowej roli, Pan Makaruk zajmie się wzmocnieniem pozycji ELOKON Polska jako dostawcy rozwiązań technologicznych w zakresie bezpiecznych systemów automatyki, poszerzeniem zakresu produktów i usług firmy, dalszym umacnianiem pozycji na rynku w zakresie systemów wspomagania dla pojazdów przemysłowych oraz promowaniem internacjonalizacji spółki w Europie Wschodniej.

„Niezmiernie się cieszę na myśl o tym ekscytującym zadaniu, jakim jest przyczynienie się do rentownego rozwoju spółki ELOKON Polska, firmy z bogatą tradycją, która jednocześnie patrzy w przyszłość. Nasz silny zespół i zrównoważony zakres produktów i usług, daje nam silną pozycję dla krajowego i międzynarodowego rozwoju na innowacyjnym rynku bezpieczeństwa maszyn i zautomatyzowanych rozwiązań. Zobowiązujemy się zapewnić naszym klientom optymalny poziom bezpieczeństwa pracowników i sprzętu przy jednoczesnej automatyzacji zakładów i maszyn. W związku ze wzrostem wagi innowacyjnego bezpieczeństwa i systemów wspomagających dla MHE w Polsce i Europie Wschodniej, naszym celem jest zwiększenie naszej roli także w tym sektorze” – mówi Michał Makaruk.

5 GŁÓWNYCH celów ELOKON Polska:

-          Umocnienie pozycji ELOKON jako wiodącej firmy zajmującej się bezpieczeństwem maszyn

-          Wsparcie dla klientów w rozwoju procesów produkcji związanych z robotyką, automatyką i cyfryzacją

-          Dalszy rozwój innowacyjnych usług i produktów

-          Rozwój internacjonalizacji w Europie

-          Wspieranie, motywowanie i inspirowanie rozwoju zawodowego naszego zespołu, oraz kwalifikacji jego członków 

„Michał Makaruk wnosi do firmy wybitne doświadczenie w zakresie zarządzania” – mówi Alexander Glasmacher, Dyrektor Zarządzający ELOKON Holding GmbH, spółki holdingowej Grupy ELOKON. „Wieloletnie doświadczenie Michała w zakresie zarządzania na szczeblu międzynarodowym, jak również jego kwalifikacje, stanowią świetne uzupełnienie specjalistycznej wiedzy naszej firmy. Mając go w zespole, będziemy w stanie jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować naszą ofertę rynkową do potrzeb naszych klientów”.

Michał Makaruk

Przed podjęciem pracy w firmie ELOKON, Michał Makaruk piastował różne czołowe stanowiska w zakresie sprzedaży, zarządzania projektami, produkcją i zarządzania operacyjnego u międzynarodowych dostawców opakowań oraz w firmach z branży motoryzacyjnej, w tym – przez kilka lat – w Niemczech. Michał Makaruk ukończył Mechanikę i Budowę maszyn na Politechnice Warszawskiej (studia magisterskie) oraz EMBA na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign. Ma 43 lata, jest żonaty, ma córkę i mieszka z rodziną w Warszawie.

Kluczowe kompetencje:

-          Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego

-          Doświadczenie w rozmaitych dziedzinach i branżach

-          Międzynarodowe wykształcenie i doświadczenie zawodowe


Zobacz także

Będzie można odliczyć VAT przez kartę DKV
Wszystkie oferty firm spedycyjnych w jednym miejscu
Firmy transportowe wiedzą, że czeka je trudny czas
Pierwszy na świecie zegar z pojazdów Scania
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowy dyrektor generalny Continental Opony Polska
Maciej Rojowski dołączył do GLP
Polski oddział Dachser zmienia lidera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów