Przejdź do artykułu
2019-05-24 | Głos z rynku

Zmiany na najwyższym szczeblu

Holding ELOKON GmbH powołał Michała Makaruka na stanowisko nowego Prezesa Zarządu swojej spółki zależnej w Polsce. W nowej roli, Pan Makaruk zajmie się wzmocnieniem pozycji ELOKON Polska jako dostawcy rozwiązań technologicznych w zakresie bezpiecznych systemów automatyki, poszerzeniem zakresu produktów i usług firmy, dalszym umacnianiem pozycji na rynku w zakresie systemów wspomagania dla pojazdów przemysłowych oraz promowaniem internacjonalizacji spółki w Europie Wschodniej.

„Niezmiernie się cieszę na myśl o tym ekscytującym zadaniu, jakim jest przyczynienie się do rentownego rozwoju spółki ELOKON Polska, firmy z bogatą tradycją, która jednocześnie patrzy w przyszłość. Nasz silny zespół i zrównoważony zakres produktów i usług, daje nam silną pozycję dla krajowego i międzynarodowego rozwoju na innowacyjnym rynku bezpieczeństwa maszyn i zautomatyzowanych rozwiązań. Zobowiązujemy się zapewnić naszym klientom optymalny poziom bezpieczeństwa pracowników i sprzętu przy jednoczesnej automatyzacji zakładów i maszyn. W związku ze wzrostem wagi innowacyjnego bezpieczeństwa i systemów wspomagających dla MHE w Polsce i Europie Wschodniej, naszym celem jest zwiększenie naszej roli także w tym sektorze” – mówi Michał Makaruk.

5 GŁÓWNYCH celów ELOKON Polska:

-          Umocnienie pozycji ELOKON jako wiodącej firmy zajmującej się bezpieczeństwem maszyn

-          Wsparcie dla klientów w rozwoju procesów produkcji związanych z robotyką, automatyką i cyfryzacją

-          Dalszy rozwój innowacyjnych usług i produktów

-          Rozwój internacjonalizacji w Europie

-          Wspieranie, motywowanie i inspirowanie rozwoju zawodowego naszego zespołu, oraz kwalifikacji jego członków 

„Michał Makaruk wnosi do firmy wybitne doświadczenie w zakresie zarządzania” – mówi Alexander Glasmacher, Dyrektor Zarządzający ELOKON Holding GmbH, spółki holdingowej Grupy ELOKON. „Wieloletnie doświadczenie Michała w zakresie zarządzania na szczeblu międzynarodowym, jak również jego kwalifikacje, stanowią świetne uzupełnienie specjalistycznej wiedzy naszej firmy. Mając go w zespole, będziemy w stanie jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować naszą ofertę rynkową do potrzeb naszych klientów”.

Michał Makaruk

Przed podjęciem pracy w firmie ELOKON, Michał Makaruk piastował różne czołowe stanowiska w zakresie sprzedaży, zarządzania projektami, produkcją i zarządzania operacyjnego u międzynarodowych dostawców opakowań oraz w firmach z branży motoryzacyjnej, w tym – przez kilka lat – w Niemczech. Michał Makaruk ukończył Mechanikę i Budowę maszyn na Politechnice Warszawskiej (studia magisterskie) oraz EMBA na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign. Ma 43 lata, jest żonaty, ma córkę i mieszka z rodziną w Warszawie.

Kluczowe kompetencje:

-          Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego

-          Doświadczenie w rozmaitych dziedzinach i branżach

-          Międzynarodowe wykształcenie i doświadczenie zawodowe


Zobacz także

Będzie można odliczyć VAT przez kartę DKV
Wszystkie oferty firm spedycyjnych w jednym miejscu
Firmy transportowe wiedzą, że czeka je trudny czas
Pierwszy na świecie zegar z pojazdów Scania
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firma Dassault Systèmes powołała Sabine Scheunert na stanowisko dyrektora zarządzającego
Rada GS1 Polska wybrała nowy zarząd
Martin Baláž awansuje w Prologis
Cyprian Osowski na nowym stanowisku w Continental

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów