Przejdź do artykułu
2024-04-17 | W magazynie

P3 Wrocław City – nowe miejsce dla logistyki miejskiej na Dolnym Śląsku

Warszawa, 16 kwietnia 2024 - Firma P3 Logistic Parks, wiodący deweloper i właściciel nieruchomości logistycznych w Europie, zrealizowała we Wrocławiu magazyn miejski o powierzchni 18 500 mkw., z czego 16 700 mkw. zajmą magazyny, a 1 800 mkw. biura.

P3 Wroclaw City800px 17042023

Zdjęcie: P3 Wrocław City

Obiekt powstał na działce o powierzchni 3,7 ha przy ulicy Rakietowej, tuż obok Portu Lotniczego Wrocław i autostrady A8. To doskonała lokalizacja dla firm prowadzących dystrybucję towarów nie tylko na terenie miasta, ale także w całym regionie Dolnego Śląska i zachodniej Polski. To także idealne miejsce dla przedsiębiorstw, które potrzebują mniejszej powierzchni, ale dającej możliwości elastycznego zaaranżowania przestrzeni np. na showroom, czy punkt odbioru zamówień połączony z magazynem i biurem.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi – Wrocław jest głównym miastem i ośrodkiem gospodarczym zachodniej Polski. O potencjale ściany zachodniej, wynikającym z jej bliskości do rynków niemieckiego i czeskiego, mówi się już od wielu lat. Dlatego jako pierwsze powstawały tu duże magazyny podmiejskie, które pozwalają na obsługę nie tylko krajowych sieci dystrybucji, ale również sąsiednich rynków. Obecnie wraz ze zmianami oczekiwań konsumentów, a co za tym idzie firm, które aby konkurować na rynku, przesyłki muszą dostarczać jak najszybciej, przyszedł czas na rozwój logistyki miejskiej. My ten potencjał dostrzegliśmy już dawno i dlatego od kilku lat zabezpieczamy najatrakcyjniejsze działki miejskie, aby w odpowiednim momencie móc dostarczyć naszym klientom atrakcyjne powierzchnie.

P3 Wrocław City to magazyn zrównoważony ekologicznie o czym świadczy uzyskany certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt został wybudowany przy użyciu paneli z rdzeniem PIR efektywniej izolujących od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED wraz z systemem automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane będą na podczerwień. Budynek wyposażono także w instalację do odzysku wody szarej i zegar astronomiczny. Na terenie inwestycji znajdą się również stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Jednym z pierwszych najemców, który docenił lokalizację i standard obiektu, jest firma Simona zajmująca się innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie tworzyw sztucznych. Wynajęta powierzchnia stanowi jednocześnie siedzibę główną firmy Simona na Polskę, co potwierdza doskonałą lokalizację projektu P3 Wrocław City oraz bardzo dobrą ekspozycję m.in. na autostradę A8.

Marcin Gajewski, Leasing Manager P3 Logistic Parks w Polsce mówi – Cieszymy się, że kolejne firmy dostrzegają atuty tego projektu i dołączają do grona najemców P3 Wrocław City. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym klientom za zaufanie. Dla firm, które również chciałyby się rozwijać w tej lokalizacji dostępne jest jeszcze ok. 13 000 mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowo - biurowych.


Zobacz także

Kompleksowe zarządzanie zleceniami na platformie DB SCHENKER | connect
Zwrot podatku za tankowanie w 29 krajach Europy!
Holistyczne podejście do technologii przynosi pozytywny bilans energetyczny hal magazynowych
Poznaj grzechy główne w logistyce kontraktowej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów