Przejdź do artykułu
2023-05-08 | W magazynie

Ekomalowanie*

Malowarka drogowa LineLazer ES 1000 Graco, będąca na wyposażeniu MalowanieLinii.pl, to pierwsze tego typu profesjonalne elektryczne urządzenie do malowania oznakowania poziomego. Zasilane jest akumulatorem AGM 100 Ah, dzięki czemu zapewnia cichą oraz wolną od pyłów i dymów pracę. Idealnie sprawdza się przy tworzeniu oznakowania poziomego BHP w przemysłowych obiektach zamkniętych, jak fabryki i magazyny.

Jak twierdzi Dawid Pacholec, Przedstawiciel ds. Kluczowych Klientów w firmie MalowanieLinii. pl, w pełni elektryczna malowarka LineLazer ES 1000 ma szereg zalet i funkcji, które wyróżniają to urządzenie na tle jej spalinowych odpowiedników. – Przede wszystkim pracuje bez wydzielania spalin, co jest bardzo istotne przy malowaniu oznakowania w obiektach zamkniętych. Wielu naszych klientów wymaga od nas zastosowania tego typu malowarki ze względu na panujące w danym obiekcie obostrzenia, związane np. z system przeciwpożarowym. Przy zastosowaniu malowarki elektrycznej nie ma konieczności wyłączania takiego systemu, a tego typu próśb jest coraz więcej – mówi Dawid Pacholec. Kolejnymi zaletami tego typu malowarek elektrycznych są ich cicha praca, wydajność i mobilność. Dodatkowo pokładowy system ładowania 230 V pozwala na bezproblemowe malowanie bez konieczności wyjmowania baterii, co też jest sporym ułatwieniem. 

Zgodnie z regułami sztuki

Zastosowanie malowarki elektrycznej w obiektach zamkniętych przynosi wiele korzyści. Są to przede wszystkim: poprawa jakości pracy zatrudnionych i dokładności, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów dla klienta. Dodatkowo wykonywane przez MalowanieLinii.pl oznakowanie poziome i pionowe przestrzeni magazynowej, m.in. za pomocą malowarek elektrycznych, uwzględnia wszystkie konieczne wymagania i niezbędne zmienne. To przede wszystkim zgodność z przepisami i normami, takimi jak np. Polska Norma PN-EN ISO 7010. Oczywiście podczas planowaniu układu linii i znaków BHP w obiekcie uwzględniana jest jego specyfika, czyli jego rozmiary, rozkład pomieszczeń, rodzaj przechowywanych materiałów oraz wykonywanych prac. Przy malowarce elektrycznej, która posiada lepszą ergonomię pracy i możliwości jezdne, jest to o wiele łatwiejsze. Ponadto
przy elektrycznym malowaniu oznakowanie planowane jest w taki sposób, aby minimalizować czas potrzebny na przemieszczanie się w magazynie lub zakładzie produkcyjnym oraz zwiększyć efektywność pracy. Rzecz jasna, elementy oznakowania umieszczane są w odpowiednich miejscach, tak aby były dobrze widoczne i czytelne dla pracowników oraz łatwo dostępne w przypadku ewakuacji lub awarii. Wpisują się one w zasady ergonomii, aby zminimalizować wysiłek fizyczny i psychiczny pracowników oraz zapewnić im wygodne, a także bezpieczne warunki pracy. Całość oznakowania poziomego jest wykonana w podobny sposób we wszystkich strefach magazynowych. Dzięki temu zatrudnieni mają łatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji oraz czują się bezpiecznie i pewnie w czasie pracy w magazynie czy zakładzie. Na koniec nie wolno zapominać, że elektrycznie malowane znaki BHP i piktogramy powinny mieć wyraźną oraz czytelną grafikę, aby łatwo można było je zidentyfikować i zrozumieć, a samo oznakowanie musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne czy środki czyszczące.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

brygady oryginal

Przy spełnieniu wszystkich wymienionych zasad, oznakowanie przyczyni się do zwiększania bezpieczeństwa w magazynie lub zakładzie poprzez zapewnienie wyraźnego, trwałego i czytelnego wskazania stref, kierunków, zagrożeń, a także zasad zachowania oraz ewakuacji. – Oferujemy profesjonalne wykonywanie trwałego oznakowania w przestrzeni magazynowej i produkcyjnej. Klienci mogą skorzystać z usług doświadczonych ekspertów, którzy pomogą im w doborze najlepszych rozwiązań. Z naszego doświadczenia wynika jednoznacznie, że standardy oznakowania przestrzeni magazynowej w Polsce są na wysokim poziomie i spełniają większość wymagań dotyczących bezpieczeństwa oraz ergonomii pracy. Jednakże ważne jest, aby magazyny regularnie przeglądały i aktualizowały swoje systemy oznakowania. To wszystko w celu zapewnienia, że spełniają one aktualne normy i przepisy oraz zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i efektywność pracy – zaznacza Dawid Pacholec.

logo malowanielinii 2023 

 

 

MalowanieLinii.pl
Krzycka 71A/2
53-019 Wrocław
tel. 601 304 306

www.malowanielinii.pl
www.usuwanielinii.pl
www.linie.pl

PK artyku sponsorowany MiD 1


Zobacz także

Nie przegap nowej generacji drukarek Brady
Jak uzyskać certyfikację BREEAM i do czego się ona przydaje w obiektach magazynowych?
Nowy standard izolacji hal namiotowych
Jaka jest specyfika obiektów BTS dla branży e-commerce?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów