Przejdź do artykułu
2023-04-24 | W magazynie

Kompaktowy pomocnik

Firma Clark wprowadziła na rynek nowy wózek paletowy niskiego unoszenia do lekkich zadań transportowych. Pojazd o oznaczeniu modelowym LWio15 ma udźwig 1500 kg i nadaje się do pokonywania krótkich dystansów w dystrybucji towarów, produkcji lub w magazynie. Wózek jest wyposażony w długotrwały i mocny akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu LWio15 jest niezawodnym pomocnikiem w przemyśle, handlu oraz logistyce. Szczególnie wtedy, gdy wózek niskiego unoszenia jest potrzebny tylko okazjonalnie, LWio15 punktuje swoimi zaletami.

Kompaktowy i bezpieczny

LWio15 został wyposażony w elektryczny tryb jazdy oraz podnoszenia / opuszczania wideł. Operator może więc bez wysiłku obsługiwać wózek w sposób bezpieczny i ergonomiczny. Przy długości do czoła wideł (wymiar L2) wynoszącej tylko 400 mm i szerokości korytarza pracy wynoszącej zaledwie 1810 mm, wózek Lwio15 jest niezwykle kompaktowy i zwrotny. Za pomocą przełącznika zintegrowanego w ergonomicznym ramieniu sterującym wózek można przemieszczać również z podniesioną kierownicą. Dzięki temu wózek nadaje się idealnie do zastosowania w miejscach pracy o ograniczonej przestrzeni i w wąskich korytarzach. Opcjonalne boczne rolki podporowe zapobiegają przechylaniu się wózka i ładunku oraz zapewniają stabilne i bezpieczne prowadzenie nawet podczas pokonywania zakrętów. LWio15 ma wysokość podnoszenia 105 mm i jest dostępny z długością wideł od 900 do 1500 mm, w zależności od zastosowania.

CLARK LWio15 Application 2

Akumulator Li-Ion gwarantuje wysoką dostępność

LWio15 jest standardowo wyposażony w akumulator Li-Ion 24 V (20 Ah) oraz schowek, w którym opcjonalnie można umieścić drugi akumulator, również 24 V (20 Ah). Ładowanie okazjonalne i doładowywanie akumulatora, np. podczas przerw, może wydłużyć czas pracy pojazdu i uniknąć przestojów, nie ograniczając żywotności akumulatora. W celu naładowania akumulatora wystarczy podłączyć do gniazdka 230 V zewnętrzną ładowarkę, która jest na wyposażeniu wózka. W razie potrzeby wymiany akumulatora można go szybko i bezpiecznie wyjąć z boku.

Operator korzysta również z licznych zalet, które pozytywnie wpływają na koszty eksploatacji: W porównaniu z akumulatorem kwasowym, akumulator Li-Ion ma dłuższą żywotność. Nie ma dodatkowych kosztów związanych z pracami konserwacyjnymi, ponieważ akumulator Li-Ion jest całkowicie bezobsługowy. Ładowanie pośrednie i doładowywanie w każdej wolnej chwili mogą się odbywać bez specjalnego pomieszczenia do ładowania, ponieważ podczas ładowania nie wydzielają się żadne szkodliwie gazy.

CLARK LWio15 Application 4


Zobacz także

Jak uzyskać certyfikację BREEAM i do czego się ona przydaje w obiektach magazynowych?
Nowy standard izolacji hal namiotowych
WMS dla magazynu jest jak olej w silniku – jego brak prowadzi do zatarcia mechanizmów
Nie przegap nowej generacji drukarek Brady
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów