Przejdź do artykułu
2022-10-02 | W magazynie

Multiunikalny

Dematic zautomatyzował magazyn kompletacji francuskiego producenta kuchni Schmidt Groupe S.A.S. w zakładzie w Lièpvre w Alzacji. Dostawca technologii automatyzacji opracował rozwiązanie oszczędzające miejsce zawierające system Multishuttle na prawie 6000 miejsc wraz z unikalnym systemem transportu pojemników.

W obrębie systemu 12 korytek panuje nad kolejnością zamówień. System przenośników transportuje zamówione artykuły do różnych stanowisk pracy. W ten sposób rozwiązanie Dematic zapewnia całkowitą automatyzację dotychczasowych ręcznych operacji magazynowania i pobierania, jak również kompletację towarów dla całego przepływu materiałów.

Dematic Multishuttle znacząco poprawia szybkość, gęstość składowania, dokładność i dostępność w magazynie kompletacyjnym – mówi Boris Herrmann, Kierownik ds. Procesów w Schmidt Groupe S.A.S. – Ponadto cały system umożliwia osiągnięcie wysokiej przepustowości i bezbłędną kompletację, gwarantując nam wydajną i niezawodną realizację zamówień ­– dodaje.

Dematic Schmidt Groupe 2

Jako jeden z międzynarodowych liderów rynku produkcji i dystrybucji mebli, firma Schmidt Groupe stanęła przed wieloma wyzwaniami intralogistycznymi. Na przykład zarządzanie panelami bocznymi, drzwiami, okuciami i uchwytami zamawianych kuchni wymagało bardziej efektywnych procesów. Dlatego firma zdecydowała się na automatyzację przepływu materiałów w zakładzie w Alzacji.

Kompletacja zamówień rozpoczyna się na stanowiskach pracy z drobnymi elementami. Tam operatorzy wkładają wymagane części do kartonów za pomocą systemu Pick-by-Light. Kartony są następnie transportowane do kolejnych stanowisk za pomocą przenośników taśmowych wykorzystujących specjalną technologię wspierającą procesy logistyczne. Jeśli do zamówienia potrzebne są większe elementy, karton z małymi częściami jest ładowany na tacę i przechowywany lub buforowany w systemie Dematic Multishuttle, który oferuje 12 poziomów z 5760 miejscami składowania. W magazynie Multishuttle tuzin wózków wahadłowych obsługuje automatyczną sekwencję zleceń, jak również składowanie, przenoszenie i pobieranie. System przenośników transportuje następnie napełnione pojemniki i tace do innych stanowisk pracy. Ładunki sprawdza stale działająca waga. Gdy zamówienie jest kompletne, sprawdzane są kolejno ułożone pojemniki, kartony są zamykane i naklejane są etykiety wysyłkowe.

Dematic Schmidt Groupe 3

Ponadto Dematic zainstalował system WMS (Warehouse Management System), który optymalnie zarządza stanami magazynowymi oraz zamówieniami według priorytetów, przy czym najczęściej zamawiane artykuły przechowywane są w najbardziej dostępnych miejscach. Dodatkowo opracowany przez firmę Siemens system wizualizacji procesów WinCC został zintegrowany z rozwiązaniem do monitorowania procesów technicznych. Umożliwia to prosty i przejrzysty przepływ informacji nt. zmieniających się danych z użyciem interfejsu. – W ten sposób, użytkownicy mają dostęp do aktualnego stanu pracy i mogą wykorzystać dane do optymalizacji procesów w celu zwiększenia wydajności – powiedział Thomas Meyer-Jander, Dyrektor EMEA, Head of Marketing&Communications w firmie Dematic

Schmidt Groupe wysoko ocenia wdrożone rozwiązania. – Nasze cele dotyczące przepustowości i dokładności dostaw zostały spełnione z nawiązką. Współpraca z firmą Dematic, która posiada taką ekspertyzę i intralogistyczne know-how, jest cennym zasobem – podsumowuje Boris Herrmann.

Ten i inne artykuły znajdziecie w czasopiśmie Magazynowanie i Dystrybucja – dostępnym w naszym sklepie


Zobacz także

Jak optymalizować fabrykę dzięki Predictive Maintenance?
Technologia RFID w procesie produkcji jako element infrastruktury IoT
Profesjonalne rozwiązania Georg Utz
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów