Przejdź do artykułu
2022-02-03 | W magazynie

Trendy w Logistyce w 2022 roku

Branża logistyczna w ciągu ostatnich kilku lat stanęła przed kilkoma wyzwaniami: od zakłóceń łańcucha dostaw, braku siły roboczej po problemy z lokalizacją, a efekt domina tych problemów był odczuwalny na całym świecie. Jeśli rok 2020 był rokiem szybkiej reakcji, a rok 2021 był czasem oceny wpływu, to rok 2022 jest rokiem zmiany kierunku.

Dla osób z branży nadszedł czas, aby wykorzystać to, czego nauczyliśmy się po drodze, do przyjęcia nowych technologii i wprowadzenia prawdziwych zmian. Oto najważniejsze trendy w logistyce, na które powinieneś zwrócić uwagę w 2022 roku.

Rozwój RTLS

Real-time location systems (RTLS) są bijącym sercem logistyki i były kołem ratunkowym dla wszelkich działań podczas pandemii. W 2022 r. mało prawdopodobne jest, aby przyjęcie RTLS uległo spowolnieniu, a raczej oczekuje się, że rynek osiągnie 14,81 mld USD (12,5 mld EUR) w 2025 r. przy CAGR wynoszącym 28,9%[1]. Technologie RTLS – wspierane choćby przez serię drukarek etykiet CLN6X Plus firmy SATO, która skupia się na wysokiej dokładności monitorowania – są kluczem do rozwiązania dzisiejszych słabych punktów łańcucha dostaw.

Zrównoważone działania

Idea redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu nie jest obca pracownikom logistyki. Firmy, które jeszcze nie myślą w sposób bardziej zrównoważony, wkrótce zostaną wyprzedzone przez swoich konkurentów. Wykorzystywanie danych do informowania, uczenia się i przekształcania sposobu działania firmy może szybko zmienić sposób działania. Pomiędzy używaniem alternatywnych pojazdów, technologii paliwowych lub wdrażaniem IoT (Internet of Things), a tworzeniem magazynów typu pop-up w celu zmniejszenia emisji dostaw na ostatniej prostej, dostępnych jest wiele rozwiązań, które zmniejszają nasz wpływ na środowisko.

Współpraca zamiast konkurencji

Na firmy logistyczne wywierana jest coraz większa presja, aby od razu zapewnić odpowiednią wydajność, obniżyć koszty i zachować konkurencyjność na rynku. Jednak robiąc to, nieustannie przerzucają ten ciężar na swoich pracowników. Firmy logistyczne, które tworzą bardziej przyjazny atmosferę dla pracowników i oferują dostęp do nowoczesnych technologii, nie tylko pomagają w rozwijaniu umiejętności transferowych, które można łączyć w branży, ale mogą również zwiększyć retencję siły roboczej.

Firma SATO, ekspert w dziedzinie rozwiązań auto-ID, rozumie, że widoczność towarów, pracowników i zasobów w czasie rzeczywistym ma kluczowe znaczenie dla firmy logistycznej. Dzięki łatwym w obsłudze drukarkom termicznym, etykietom logistycznym z kodami kreskowymi z automatyczną identyfikacją i rozwiązaniom RFID, czy drukarkom mobilnym firma SATO pomaga szybko dostarczać dokładne informacje w dowolnym miejscu na świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową satoeurope.com.

[1]Globe Newswire, RTLS Global Market Report 2021, September 2021


Zobacz także

Co czeka branżę transportową po wprowadzeniu pakietu mobilności?
W czym się wyraża ekologiczne podejście do projektowania i budowy magazynów?
Jak sobie z nim poradzić?
Urządzenia sortujące w strefach dystrybucji zapewniają szybkość i bezbłędność kompletacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AddSecure przejmuje europejski oddział telematyczny Astrata
Branża logistyczna musi zmniejszyć wpływ na planetę
Logistyka pod hasłem „ufam, ale sprawdzam”
GenAI trafi na urządzenia z procesorami Qualcomm®

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów